-40%

2 x Fat Burner Drink – Пакет за 30 дена

2,398 ден 1,438 ден

Промотивен пакет од 2 пакувања од напитокот Fat Burner Drink.

Пакетот ќе ви помогне да согороите повеќе маснотии и да останете сити подолго со цел во рок од 30 дена да постигнете видливи резултати!

Compare
Category:

Опис

Сега уште поефективен Fat Burner Drink со нова и подобрена формула!

✅Го забрзува согорувањето на мастите поради неговото термогено дејство

✅Гори маснотии каде што е важно

✅Го зајакнува метаболизмот и го зголемува нивото на енергија

✅Кратките сесии за вежбање ги носат резултатите од долгите тренинзи

✅Продолжува да согорува калории неколку часа по вежбање, кога веќе седите пред телефон или компјутер

✅Содржи екстракти од гуарана, папаја, зелени мате листови и л-карнитин

КАКО ФУНКЦИОНИРА?

Дали сте се обидувале да слабеете, но немате доволно време за теретана? Ние го имаме решението! Вкусен пијалок со вкус на манго кој активно согорува маснотии додека вежбате!

Fat Burner Drink INTENSE ја зголемува вашата внатрешна температура и помага да се забрза согорувањето на мастите. Содржи најчиста форма на Л-карнитин, кој гарантира дека нашето тело користи маснотии за енергија наместо да ги чува како масни наслаги. На овој начин, ние трошиме повеќе калории побрзо, а исто така се чувствуваме поенергични! Масните наслаги околу колковите и стомакот ќе се намалат уште пред да забележите!

Согорувањето на маснотиите сега е полесно и побрзо

Fat Burner Drink INTENSE ви помага да согорувате повеќе маснотии додека се движите и да изгубите повеќе тежина во тој процес.

Исто така, ги додадевме сите 8 Б комплекс витамини, кои играат суштинска улога во метаболизмот помагајќи во претворање на хранливите материи во енергија.

Вежбањето ќе биде полесно со Fat Burner Drink INTENSE и вашето тело ќе може поефикасно да согорува маснотии! Нашите клиенти го обожаваат и неговиот вкусен и освежителен вкус на манго.


Начин на употреба: Препорачана деневна доза е 1 кесичка. Растворете го со силно мешање во 250 мл вода. Темелно промешајте за да ги растворите сите грутки. Пијте го после оброк.
Предупредувања: Ако сте преосетливи или алергични на која било од состојките на производот или користите лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за бремени жени или доилки.
Важно известување: Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Важна е разновидна и урамнотежена диета и здрав начин на живот.
Складирање: Производот да се чува надвор од дофат на деца! Да се чува на темно и суво место на температура под 25° C.
Состојки: носач: гума акација, Carnipure (Л-карнитин Л-тартрат), екстракт од зелени мат лисја со 8% кофеин, екстракт од семе од гуарана со 10% кофеин, папаја зрел овошен сок во прав со 6 USP единица / мг протеолитичка активност на папаин, природен вкус на манго, никотинамид, средство против стврднување: растителни влакна од ориз, регулатор на киселост: цитрусна киселина, засладувач: сукралоза
Активни Состојки
Во 1 кесичка
%*
Carnipure (Л-карнитин Л-тартрат)
–          Л-карнитин
1000 мг
682 мг
**
**
Екстракт од зелени мат лисја
1000 мг
**
Екстракт од гуарана
–          Кофеин
700 мг
70 мг
**
Прав од папаја
Ензаматична активност:
  – 3000 USP единици папаин протеолитичка активност
500 мг
**
Ниацин
80 мг
500
* Референтна вредност на хранливи материи
**Вредностите за референтни хранливи материи не се утврдени