-52%

3 x Shape & Detox

4,197 ден 1,999 ден

МЕСЕЧЕН ПАКЕТ

30 ќесички – за 30 дневна употреба

Моќен 2-во-1 ефект – слабеење и детоксикација во еден пијалок! Со премиум состојки кои им помагаат на жените да се детоксифицираат и да согоруваат маснотии во проблематичните области.

  • 2-во-1 ефект: детоксикација на телото и согорување на маснотии
  • Со најчистиот зелен чај на пазарот за тројно согорување маснотии
  • 3 состојки (млечен трн, глуварче, артишок) за поддршка на 3 органи (црн дроб, црева, бубрези)
  • Го зајакнува метаболизмот
  • Ја подобрува целокупната благосостојба
  • Природен вкус на лимон
  • Природен и вегански

Out of stock

Compare
Category:

Опис

Се обидувате да изгубите тежина, но ништо не функционира?

Најефективното 2-во-1 решение за жени – детоксикација и забрзано слабеење во исто време!

Зошто детоксикацијата на телото е толку важна за губење на тежината

Најдобар начин да започнете да губите тежина е да го ресетирате вашиот систем и да започнете одново. Нездравиот начин на живот доведува до преоптоварување на вашето тело со токсини. Ова значи дека вашиот црн дроб не работи правилно и повеќе не може да ви помогне ефикасно да ја согорувате храната што ја јадете како гориво.

Како да знаете дека вашето тело е преоптоварено со токсини? Може да забележите симптоми како што се:

чувство на тромавост и замор,

зголемување на телесната тежина, особено околу стомакот,
проблеми со губење на тежината,
бавно варење и

избивања на кожата.

Кога црниот дроб е преоптоварен со токсини, маснотиите почнуваат да се таложат - прво околу половината и на крајот низ целото тело. Жените брзо ќе ја забележат промената, особено во проблематичните области - кој не би сакал да има мал струк наместо мрсен?

Тоа значи дека за да започнете со слабеење, прво треба да се ослободите од токсините. Shape & Detox прво го детоксира вашето тело, а потоа му помага да согорува масти.

Забрзајте го согорувањето на мастите со помош на зелен чај

Почнете да согорувате масти побрзо со Shape & Detox! Збогувајте се со љубовните рачки и кажете здраво на рамниот стомак! Зелениот чај ќе ви помогне да ја стимулирате термогенезата - согорувањето на маснотиите за производство на топлина. Ова ќе го подобри трошењето на енергија, што значи дека вашето тело ќе согорува повеќе калории дури и кога одмарате!

Тројно дејство за согорување маснотии:

го забрзува метаболизмот и согорувањето на мастите

помага во намалување на телесните масти
помага да се изгуби вишокот тежина без да се врати

Од каде ги добиваме токсините?

  Седечка работа

Преработена храна, недостаток на зеленчук и овошје во вашата исхрана

Стресот

Редовно пушење и пиење

Лекови

Недостаток на спиење

Премиум состојки за максимални резултати

Ги комбиниравме состојките за детоксикација и согорување маснотии со врвен квалитет за да ви помогнеме да постигнете брзи и ефикасни резултати!
 

Како да се користи

Препорачаната дневна доза е 1 кесичка.
 

Препорачана деневна доза:

1 кесичка. 

 

Начин на употреба:

Растворете 1 кесичка во 250мл вода. Темелно промешајте за да ги растворите сите грутки. Пијте го после оброк.

 

Предупредувања:

Доколку сте преосетливи или алергични на некоја од состојките на овој производ или користите лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за бремени жени и доилки. Не треба да се надминува препорачаната дневна доза. Додатокот во исхраната не треба да се користи како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот се важни. Се чува надвор дофат на деца

 

Складирање:

Да се чува на темно и суво место на температура под 25° C.

 

Состојки:

Fibregum BG [гума акација (акација сенегал, акација сејал) со 90% растворливи диететски влакна], концентрат од сок од лимон во прав, природен вкус на лимон, млечен трн (Silybum marianum) екстракт од сушено овошје со 2% силимарин , екстракт од корен од глуварче (Taraxacum officinale Webb) со 11% инулин, екстракт од лист од артишок (Cynara scolymus L.) со 2,5% цинарин, Sunphenon® 90D [екстракт од зелен чај (Camellia sinensis (L.) Kuntze) со 45% EGCG (Епигалокатехин галат) и ≤1%  кофеин], Ester-C© [калциум-L-аскорбат (витамин Ц)], регулатор на киселост: лимонска киселина, засладувач: сукралоза.