-53%

30-Дневен Детокс

4,296 ден 1,999 ден

ПРОМОТИВНО САМО ДО 31.09

3x 3-in-1 Draining Drink + подарок Pure Me Tea!

Детоксирајте се после летните одмори, намалета ја надуеноста и вратете се на здравите навики!

  • Ја намалува надуеснота и отоците.
  • Помага да исфрлите вишок вода од телото.
  • Детоксикација и елиминација на токсини.
  • Помага побрзо да намалите вишокот масти.

65 in stock

Compare
Category:

Опис

#TummyTox девојките ги обожаваат нашите производи!

ДЕТОКС И СЛАБЕЕЊЕ ЗА САМО 30* ДЕНА? ДА, ТИ МОЖЕШ!

Не, не сонувате: можно е да ослабете за само 30* дена! Дали сакате да знаете како?

За да можеме да постигнеме брзи резултати за слабеење, прво мора да се ослободиме од вишокот течности во нашето тело, кои се одговорни за оток и се причина зошто не можеме да изгубиме тежина.


*Известување: Ефектите на производот може да варираат помеѓу поединци и може да се разликуваат од оние опишани на веб-страната.

3-IN-1 DRAINING DRINK

Омилениот производ на #TummyTox девојките! И не случајно. 3-во-1 Draining Drink е одличен 100% природен пијалок за дренажа со вкус на јагода, кој го стимулира лимфниот систем и ги елиминира вишокот течности кои спречуваат губење на тежината.

Често не успеваме да разбереме зошто и покрај вежбањето и правилната исхрана, бројките што ги гледаме на вагата се зголемуваат наместо да паѓаат... Па, вината е во вишокот течности и задржувањето вода, за жал многу чест проблем кај жените од сите возрасти.

Со Draining Drink 3-во-1 ќе се ослободите од вишокот течности во вашето тело еднаш засекогаш и конечно ќе се чувствувате полесни, послаби и пофит!

PURE ME TEA

Исчистете се со Pure Me Tea, вкусен билен чај кој отстранува токсини и штетни материи од вашето тело.

За жал, нашето тело не е во состојба да се одржува совршено балансирано и, следствено, не може самостојно да ги елиминира токсините. Затоа е важно да му помогнете да се исчисти со земање производи за детоксикација. Pure Me Tea е едноставно совршен билен чај за прочистување на вашето тело, благодарение на неговата содржина базирана на растенија кои долго време се познати по нивните лековити и прочистувачки својства, како што се зелениот чај, млечниот трн и глуварчето.

Разгалете се и погрижете се за вашата благосостојба со нашиот најдобар чај за детоксикација!

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ ПАКЕТОТ:

ДЕН 1-30

НАУТРО

– 1 ќесичка 3-in-1 Draining Drink пред појадок

 

ДЕН 1-20

ПОПЛАДНЕ

– 1 ќесичка Pure Me Tea пред или после ручек

СОСТАВ И ИНФОРМАЦИИ

Подготовка:

Никогаш не користете врела вода за чајот Tummy Tox! Истурете свежа топла вода (70-80 ° C) во чашата и оставете го 10-15 минути пред употреба. Препорачуваме за секоја чаша да употребите една кесичка чај.

Складирање:

Да се чува на суво место на собна температура

 Состојки:

Млечен трн, лисја од зелен чај, корен од Бурдок, корен од глуварче

Препорачана деневна доза:

1 кесичка. 

Начин на употреба:

Растворете 1 кесичка во 500мл вода. Темелно промешајте за да ги растворите сите грутки. Пијте го наутро.

Предупредувања:

Ако сте преосетливи или алергични на која било од состојките на производот или користите лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за бремени жени или доилки. Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Важна е разновидна и урамнотежена диета и здрав начин на живот. Да се чува надвор од дофат на деца.

 

Чување:

Да се чува на темно и суво место на температура под 25° C.

 

Состојки:

CactiNea™ [бодликава круша (Opuntia ficus-indica) овошен прав со 0,05% беталаини и 0,03% индикаксантин], Fibregum BG [гума акација (акација сенегал, акација сејал) со 90% растворливи диететски влакна], природен вкус на јагода, овошен прав од јагоди, магнезиум цитрат (магнезиум), екстракт од лист од јава чај (Orthosiphon stamineus Benth) со 2% потасиум, екстракт од лист од лепка (Galium aparine), екстракт од лист од артишок (Cynara scolymus) со 2,5% цинарин, регулатор на киселост: лимонска киселина, екстракт од лист од коприва (Urtica dioica) со 4% вкупни полифеноли, екстракт од корен од глуварче (Taraxacum officinale Webb) со 11% инулин, VinOgrape Plus [екстракт од грозје (Vitis vinifera L.) со 90% вкупни полифеноли и 18% OPC (содржи сулфур диоксид и сулфити > 10 мг/кг), засладувач: сукралоза.