-51%

3x Night Burner Drink + ГРАТИС Pure Me Tea

4,097 ден 1,999 ден

3x Night Burner Drink + подарок Pure Me Tea!

30-дневен ноќен пакет за вечерно согорување и подобар сон!

  • Го потиснува вечерниот апетит.
  • Помага да согорите повеќе додека спиете
  • Релаксира и го подобрува сонот.
Compare
Category:

Опис

#TummyTox девојките го обожаваат Night Burner Drink!

ПОВЕЌЕ НЕВЕРОЈАТНИ ЕФЕКТИ ЗА ПОДОБРУВАЊЕ НА ВАШИТЕ НАПОРИ ЗА СЛАБЕЊЕ!

Напиток за согорување маснотии – Night Burner: ви помага да заспиете + помага во потиснување на апетитот + помага за чистење на црниот дроб + го забрзува согорувањето на мастите

✔️ Помага во забрзување на природниот процес на согорување на маснотиите

✔️ Го намалува вечерниот апетит

✔️ Помага при ноќна регенерација на црниот дроб и го стимулира варењето

✔️ Не го нарушува сонот, помага при релаксација и го оптимизира спиењето

ПОВЕЌЕ НЕВЕРОЈАТНИ ЕФЕКТИ ЗА ПОДОБРУВАЊЕ НА ВАШИТЕ НАПОРИ ЗА СЛАБЕЊЕ!

Гарцинија Камбоџа помага на телото да се ослбоди од вишокот килограми побрзо!

Night Burner INTENSE содржи 800гр чиста Гарцинија Камбоџа со најдобар квалитет на пазарот. Помага при намалување на гладот, согорува повеќе маснотии и помага да ги стопите вишокот килограми побрзо!

Овој вкусен пијалок може дури и да помогне во подобрување на сонот. Докажано е дека длабокиот сон има корисни ефекти врз природното слабеење, не само затоа што добро одмореното тело согорува маснотии полесно, туку затоа што луѓето кои имаат квалитетен сон избираат помалку калорични јадења.

Веројатно сте доживеале глад доцна во ноќта и незапирлива желба за грицки во вечерните часови: сладолед, чипс, бисквити или сендвич. Токму затоа излеговме со Night Burner INTENSE! Со овој пијалок можете да ја намалите гладта во текот на ноќта и желбата да се упатите кон фрижидерот. Без грицки доцна во ноќта, полесно ќе заспиете, но што е уште повеќе, нема да ги саботирате сите ваши дневни напори за слабеење.

ПОДАРОК - Pure Me Tea

Подарок 1 пакување од чајот Pure Me Tea кој помага за детоксикација и исфрлање на токсини!

СОСТАВ И ИНФОРМАЦИИ

Подготовка:

Никогаш не користете врела вода за чајот Tummy Tox! Истурете свежа топла вода (70-80 ° C) во чашата и оставете го 10-15 минути пред употреба. Препорачуваме за секоја чаша да употребите една кесичка чај.

Складирање:

Да се чува на суво место на собна температура

 Состојки:

Млечен трн, лисја од зелен чај, корен од Бурдок, корен од глуварче

Препорачана деневна доза:

1 кесичка. 

 

Начин на употреба:

Растворете го со силно мешање во 250 мл вода. Темелно промешајте за да ги растворите сите грутки. Пијте го пред спиење.

 

Предупредувања:

Ако сте преосетливи или алергични на која било од состојките на производот или користите лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за бремени жени или доилки. Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Важна е разновидна и урамнотежена диета и здрав начин на живот. Да се чува надвор од дофат на деца.

 

Чување:

Да се чува на темно и суво место на температура под 25° C.

 

Состојки:

inavea™ ORIGINAL [aкација гума (Acacia senegal) со 90% растворливи диетални влакна], природна арома на зелен лимон (лајм), екстракт од овошен гарсинија (Garcinia cambogia (Gaertn.) Desr.) со 60% хидроксицитрична киселина, VitaCholine® [холин битартрат], екстракт од лисја од мелем со лимон (Melissa officinalis L.) е со 15% хидроксицинаминска киселина и 7% росмаринска киселина, екстракт од овошје од рогач (Ceratonia siliqua L.), Ester-C© [калциум L-аскорбат (витамин Ц)], екстракт од корен од цикорија (Cichorium intybus L.) со 20% инулин, регулатор на кислеот: лимонска киселина, засладувач: сукралоза, пиридоксин хидрохлорид (витамин Б6).