-40%

Back In Shape – Пакет за 1 месец

5,996 ден 3,597 ден

Пакет оптимизиран да ви помогне да се вратите во форма или пак да ја започнете трансофрмацијата како и да ја зголемите ефикасноста на тренинзите!

2 х Carni Max Shots За поголема издржливост на тренинзите и поефикасно согорување

2 x Shape Me Shake – За подобрување на физичките напори. Може и како замена за оброк.

Compare
Category:

Опис

Shape Me Shake

СПРЕМЕНИ СТЕ ЗА НОВ ПОЧЕТОК И ФОРМИРАНО ТЕЛО?

Протеински пијалок, кој знае што сè и е потребно на жената!

Shape Me Shake со својата иновативна формула ви помага да го преобликувате вашето тело и ве прави да се чувствувате и да изгледате добро!

 • Врвни 16 гр протеин од сурутка, 5 гр квалитетни хранливи влакна и додаток казеин се грижат да останете сити со часови.
 • Содржи протеини од сурутка, хијалуронска киселина Q10 и 11 витамини, така што ќе добиете сè што е потребно за да се почувствувате и да изгледате ТОП!
 • Екстрактот од зелено кафе и Л-карнитинот помагаат при слабеење така што ја запираат апсорпцијата на шеќер и помагаат при согорување вишокот килограми.
 • Сето ова во пијалок кој содржи само 105 калории!

КАКО ФУНКЦИОНИРА?

Слабеењето е лесно ако започнете правилно. Без додаден шеќер, со висока содржина на хранливи влакна, брзи и бавно сварливи протеини и високо квалитетни состојки за слабеење, проверете дали за кратко време ќе ги постигнете посакуваните резултати.

ЗОШТО Shape Me Shake ДЕЛУВА ТОЛКУ ДОБРО?

Едноставно. Протеинските пијалоци се многу ефикасни во слабеењето. Ние дополнително го подобривме пијалокот со тоа што му додадевме состојки што им недостасува на другите протеински пијалоци.

ОБИЧНИ ПРОТЕИНСКИ ПИЈАЛОЦИ

1. Протеинските пијалоци се одлични за мускулна маса, но не ве одржуваат сити долго време

 

2. Тие имаат премалку или немаат воопшто хранливи влакна

 

3. Немаат додадени витамини

 

4. Нема додадени состојки за слабеење

 

5. Нема вистински хранливи материи

 

6. Премногу шеќер

SHAPE ME SHAKE

1. Комбинацијата на протеин од сурутка и казеин обезбедува подолго чувство на ситост (ја запира желбата за слатки кои ги уништуваат вашите напори) и помага да ги заштитите вашите мускули при слабеење

 

2. 5 гр диетални влакна не само што обезбедуваат намален глад, туку и ја смируваат цревната флора, го поддржуваат варењето и слабеењето

 

3. Зеленото кафе и Л-карнитинот го прават овој шејк вистински помагател во слабеењето – ја запира апсорпцијата на шеќерот и го забрзува слабеењето.

 

4. 11 витамини кои обезбедуваат важни хранливи материи во диетите со малку калории.

 

5. Ништо не криеме. Пијалокот содржи 105 калории и 4,4 гр јаглени хидрати, од кои 1,5 гр шеќер + 11 витамини, целиот спектар на аминокиселини, 5 гр влакна и 5 дополнителни состојки за обликување на телото.

 

ДАЛИ ВИ ТРЕБААТ ДОКАЗИ?

Еве ги двата најважни факти што ги зедовме во предвид при дизајнирањето на Shape Me Shake:

 • Додавањето на диетални влакна го намалува ризикот од дебелеење и маснотии кај жените, без оглед на физичката активност и потрошувачката на маснотии. [1] 
 • Истражувањата покажаа дека возрасните кои го зголемиле внесот на протеини без промена на исхраната, многу побрзо изгубиле тежина. [2] 
Нутриционистички вредности Во 100 гр Во 30 гр
Енергетска вредност 1483 kJ / 353 kcal 445 kJ / 106 kcal
Маснотии

–          Од кои заситени

6,2 гр

3,3 гр

1,8 гр

1 гр

Јаглехидрати

–          Од кои шеќери

15 гр

5,7 гр

4,4 гр

1,7 гр

Влакна 16 гр 4,9 гр
Протеин 51 гр 15 гр
Сол 1,5 гр 0,45 гр

Начин на употреба: Додадете 1 лажичка (30 гр во прав) и 300 ml вода во шејкер и протресете 40 секунди.
Предупредувања: Ако сте преосетливи или алергични на која било од состојките на производот или користите лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за бремени жени или доилки.
Важно известување: Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Важна е разновидна и урамнотежена диета и здрав начин на живот.
Складирање: Производот да се чува надвор од дофат на деца! Да се чува на темно и суво место на температура под 25° C.
Состојки: (во една порција од 30g): концентрат на протеини од сурутка 56,5%; инулин 15,6%; калциум казеинат (содржи млеко) 9%; малтодекстрин 5,3%; какао во прав со намалени маснотии; згуснувач: целулозна гума; Л-карнитин L-таратрат (Л-карнитин 0,7%); емулгатор: лецитини (соја); ароми; бромелаин во прав 0,53%; сол; калциумови соли на ортофосфорна киселина 0,44%; екстракт од зелено кафе 0,35% (хлорогена киселина 45%); пченкарен скроб 0,26%; засладувач: сукралоза; магнезиум оксид 0,17%; Л-аскорбинска киселина (витамин Ц 49,5 мг ~ 61,9% НРВ*); ДЛ-алфа-токоферил ацетат (витамин Е 4,8 мг ~ 40% НРВ *); хијалуронска киселина 0,03%; никотинамид (ниацин 8,1 мг ~ 50,6% НРВ*); коензим Q10 0,02%; ретинил ацетат (витамин А 439,5 µг ~ 54,9% НРВ*); Д-пантонат, клациум (пантотенска киселина 2,67 mg ~ 44,5% NRV *); холекалциферол (витамин Д3 2,67 µг ~ 53,4% НРВ*); тиамин мононинат (витамин Б1 0,81 мг ~ 73,6% НРВ*); пиридоксин хидрохлорид (витамин Б6 0,81 мг ~ 57,8% НРВ*); рибофлавин (витамин Б2 0,81 мг ~ 57,8% НРВ*); птеројлмоноглутаминска киселина (фолна киселина 106,5 µг ~ 53,2% NRV *); Д-биотин; цијанокобаламин (витамин Б12 2,4 µг ~ 96% НРВ *).
*НРВ = нутриривни референтни вредности.
Декларација за хранливи вредности: Енергија: 1470 kJ / 349 kcal (на 100 гр), 441 kJ / 105 kcal (на 30 гр); Маснотии: 5,6 гр (на 100 гр), 1,7 гр (на 30 гр); од кои заситени 3,0 гр (на 100 гр), 0,9 гр (на 30 гр); Јаглени хидрати: 15 гр (на 100 гр), 4,4 гр (на 30 гр); од кои шеќери: 5,2 гр (на 100 гр), 1,5 гр (на 30 гр); Влакна: 16 гр (на 100 гр), 4,9 гр (на 30 гр); Протеини 52 гр (на 100 гр), 16 гр (на 30 гр); Сол: 1,5 гр (на 100 гр), 0,45 гр (на 30 гр). Произведено во фабрика каде исто така се произведува млеко, јајце, соја, ракови, сулфур диоксид и храна која што содржи ореви.

Carni Max Shots

ШТО Е Л-КАРНИТИН? ЗОШТО БИ ГО КОРИСТЕЛЕ?

Без разлика дали сакате да изгубите повеќе килограми или само сакате да се ослободите од последните неколку килограми, многу е важно да ги целите вишокот масти во телото. Секако можете да изведувате кардио вежби со часови, се додека не се потрошат калориите и вашето тело нема друг избор освен да топи маснотии.

Сепак, ние знаеме дека постои подобар начин и ќе го споделиме со вас! Читајте и понатаму…

Л-карнитинот му помага на вашето тело поефикасно да ги користи мастите, како прв извор на енергија. Ако користите Л-карнитин, масните киселини во вашето тело стануваат подобро оксидирани и метаболизирани, што всушност создава “гориво” што вашето тело го троши додека тренирате.

Всушност, главната улога на л-карнитинот во вашето тело е да ги претвори маснотиите во енергија потребна на вашето тело и мускули додека вежбате.

1 ампула (1000 мг) Carni MAX Shots:

 • ќе ви помогне да ги употребите мастите во телото како извор на енергија.
 • ќе го разбуди протокот на крв, ќе го намали заморот и ќе ја подобри атлетската издржливост.
 • има антикатаболично дејство и ги штити мускулите.

КАКО ДЕЛУВА?

Губењето на вишокот маснотии е сложен процес, а како жени сметаме дека е многу потешко да изгубиме маснотии отколку мажите. Причината е начинот на кој нашето тело ги задржува мастите, затоа ни треба дополнителен поттик да се ослободиме од нив еднаш и засекогаш.

Вклучувањето на Л-карнитин во вашата дневна рутина ќе ви помогне во борбата против вишокот маснотии!

Нашиот TummyTox Carni Max Shots, со освежителен вкус на лимон, содржи 1000 мг најефикасен извор на состојки за топење маснотии, стимулира создавањето природна енергија и дава најдобри резултати за вашите напори.

ЗОШТО CARNIPURE Е КРАЛ НА СИТЕ Л-КАРНИТИНИ?

Carnipure® е висококвалитетен L-карнитин произведен во Швајцарија. Тој е најчистиот Л-карнитин достапен на пазарот, а неговото дејство е потврдено со децениски истражувања каде што е докажано дека е безбедно и ефикасно. Над 8000 студии ги потврдуваат неговите неверојатни резултати.

Бидејќи Л-карнитинот е природно присутен и во организмот, телото лесно ќе го препознае и ќе го искористи оптимално. Пијте една ампула 30 минути пред тренинг и кажете им збогум на тврдоглавите масти!

Но, тоа не е сè…

Л-Карнитинот Carnipure® игра голема улога во олеснувањето на процесот на опоравување по физичката активност. Ова значи дека вашите мускули ќе бидат помалку воспалени и ќе се чувствувате многу подобро, а со тоа ќе сакате да вежбате многу повеќе затоа што вашите тренинзи ќе станат супер лесни и ќе обожавате колку брзо се забележуваат резултатите.

КОГА СЕ КОРИСТИ CARNI MAX SHOTS?

Овој додаток најдобро делува кога се зима пред тренинг, токму поради неговата формула за брзо дејство. Само отстранете го капачето и пијте 30 минути пред тренингот!

КОЈ ТРЕБА ДА ГИ КОРИСТИ CARNI MAX SHOTS?

 • Оние кои сакаат да ослабнат. Нискокалорична диета дополнета со физичка активност и внес на Л-карнитин стимулира топење на маснотиите.
 • Спортисти кои сакаат да ги подобрат перформансите на тренингот, да го намалат заморот и да ги заштитат своите мускули од повреди. Ја забрзува и регенерацијата на мускулите.
 • Оние кои одат во теретана, и сакаат да ја одржат или зголемат својата мускулна маса.
 • Оние кои сакаат да го одржат своето здравје, особено здравјето на кардиоваскуларниот систем.

Затоа, не се откажувајте од тренинзите – направете ги подобри, полесни и постигнете резултати побрзо!

1 АМПУЛА

ЕДНАШ ДНЕВНО

Начин на употреба: Препорачана деневна доза е 1 ампула по можност наутро.
Предупредувања: Ако сте преосетливи или алергични на која било од состојките на производот или користите лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за бремени жени или доилки.
Важно известување: Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Важна е разновидна и урамнотежена диета и здрав начин на живот.
Складирање: Производот да се чува надвор од дофат на деца! Да се чува на темно и суво место на температура под 25° C.
Состојки (во 1 ампула): Прочистена вода, фруктоза, Carnipure [L-карнитин 1000mg], регулатор на киселост: лимонска киселина, вкус на лимон, конзерванси: калиум сорбат.

 

Активни Состојки Во 1 ампула %*
Carnipure (Л-карнитин Л-тартрат)

–          Л-карнитин

1472 мг

1000 мг

**

**

* Референтна вредност на хранливи материи
**Вредностите за референтни хранливи материи не се утврдени

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Back In Shape – Пакет за 1 месец”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *