-28%

Beauty Collagen Drink

1,399 ден 999 ден

Напиток со хидролизиран морски колаген за јаки нокти, густа коса и сјајна кожа

Блескајте светло како дијамант!

Out of stock

Compare

Опис

ЗРАЧЕТЕ СО ЗДРАВЈЕ

Отклучете го вистинскиот потенцијал на вашата убавина со морски колаген тип 1 и негувајте ја кожата, косата и ноктите.

✅Значително ја подобрува еластичноста на вашата кожа и го спречува формирањето на брчки

✅Го стимулира производството на колаген и го забавува стареењето

✅Ја зајакнува структурата на косата и ја прави сјајна

✅Ви помага да постигнете јаки и здрави нокти

✅Ја истакнува вашата природна убавина

✅Неодолив вкус на боровинка

 

КАКО ДЕЛУВА?

Дали знаевте дека започнувате да стареете на денот кога ќе престанете да растете?

Штом наполните 20 години, производството на колаген во вашето тело почнува да се намалува за 1% секоја година. Кожата почнува да губи дел од својата еластичност, што, пак, создава брчки. Квалитетот на вашата коса и нокти почнува да се влошува.

Beauty Drink содржи морски колаген тип 1 кој има позитивни ефекти врз структурата на кожата, косата и ноктите. Помага во одржување на тврди и меки ткива.

Антиоксидансите спречуваат врзување на слободните радикали во колагенската мрежа на вашата кожа и со тоа ги неутрализираат нивните штетни ефекти, одржувајќи ја кожата, косата и ноктите здрави.

Колагенот е суштински елемент за здравјето на кожата; тој е најзастапен протеин во нашите тела. Кога правилно се синтетизира, ја одржува нашата кожа, коса и нокти силни, цврсти и еластични.

Beauty Drink содржи патентирана природна активна состојка Naticol® со морски колаген тип 1 – клучно за градење на колагенската мрежа. Неговиот антиоксиданс комбо од екстракт од боровинка и витамин Ц се грижат за правилно синтетизирање на колагенот.

Напитокот има прекрасен вкус на боровинка и може да биде одличен додаток на вашето смути. Исто така можете едноставно да го растворите во чаша вода.


Начин на употреба: Препорачана деневна доза е 1 кесичка. Растворете го со силно мешање во 250 мл вода. Темелно промешајте за да ги растворите сите грутки. Пијте го после оброк.

Предупредувања: Ако сте преосетливи или алергични на која било од состојките на производот или користите лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за бремени жени или доилки.

Важно известување: Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Важна е разновидна и урамнотежена диета и здрав начин на живот.

Складирање: Производот да се чува надвор од дофат на деца! Да се чува на темно и суво место на температура под 25° C.

Состојки: Пептиди на колаген риба од типот I, носач: гума акација, прав од пире од овошје од боровинки, природен вкус на боровинки, натриум хијалуронат, регулатор на киселост: цитрусна киселина, Л-аскорбинска киселина, средство против стврднување: растителни влакна од ориз, засладувач: сукралоза.

 

Активни Состојки
Во 1 кесичка
%*
Naticol HPMG
[Пептиди на колаген риба од типот I]
2500 мг
**
Прашок од боровинки
1000 мг
**
Хијалуронска киселина
120 мг
**
Витамин Ц
80 мг
100
* Референтна вредност на хранливи материи
**Вредностите за референтни хранливи материи не се утврдени