-40%

Bedtime Collagen Slim

1,499 ден 899 ден

10 кесички | За 10-дневна употреба

Запознајте го вашиот нов пријател пред спиење: 2-во-1 колагенски топач кој работи додека спиете!

Исполнете го вашиот сон за убавина со овој револуционерен производ кој ја комбинира моќта на 2 производи во 1. Сега можете истовремено да ги поддржувате вашите цели за слабеење и анти-стареење.

  • Го забрзува согорувањето на мастите додека спиете
  • Ја зацврстува вашата кожа
  • Се бори против предвремено стареење
  • Го намалува изгледот на брчките
  • Ви помага да се борите со стресот
  • Содржи хидролизиран морски колаген со супериорен квалитет
  • Има клинички докажани ефекти за зацврстување на кожата
  • Со одличен вкус на јагода

138 in stock

Compare

Опис

Вкусен пат до витка линија и убава кожа додека спијам – пријавете ме!

Забрзајте го согорувањето на мастите и подмладете ја вашата кожа додека уживате во вашиот сон за убавина благодарение на најдобриот колагенски прав за губење на тежината!


Дали знаете што се случува со вашето тело додека спиете?

Додека се приклучувате за добар ноќен одмор, вашето тело всушност работи прекувремено. Во текот на денот најголемиот дел од нашата енергија се троши на обработка на информации и движење, додека ноќе телото ја користи шансата да ја употреби енергијата за раст, поправка, регенерација и детоксикација. Тоа се нарекува сон за убавина со причина!

Ова не е лесна задача, но можете да дадете се од себе за да обезбедите оптимални услови за тие процеси со:

да спиете најмалку 8 часа секоја вечер и
обезбедување на телото со клучни хранливи материи кои ја поддржуваат неговата регенерација, како оние кои се наоѓаат во Bedtime Collagen Slim.

Резултатот? Ќе се чувствувате подобро и ќе изгледате подобро кога ќе се разбудите!

Зошто треба да пиете Bedtime Collagen Slim?

Иако секој може да има корист од пиењето на овој револуционерен колагенски согорувач на маснотии, особено се препорачува ако:

имаат видливи линии и брчки,
имаат сува и груба кожа,
често се будат подуени и уморни,
се под стрес за време на спиењето,
се на возраст над 25 години,
сакаат да ги забават раните знаци на стареење,
се борат со вишокот килограми или
сакаат да согорат повеќе маснотии.


Bedtime Collagen Slim прави чуда во текот на ноќта:
ви помага да го зголемите согорувањето на мастите додека спиете,
ја ревитализира кожата и ослободува од стрес!

Како колагенот помага при слабеење?

Нашиот колагенски топач се разликува од кој било колагенски пијалок што сте го пробале или сте сретнале порано, бидејќи е 2-во-1 производ.

Покрај висококвалитетниот хидролизиран морски колаген, тој исто така содржи екстракт од зелен чај без кофеин од супериорен квалитет кој ќе ви помогне да согорите маснотии без да влијае на вашиот сон.

Зелениот чај е добро истражен и познат како еден од најпопуларните согорувачи на масти на пазарот. Причината зошто зелениот чај е толку популарен е тоа што ја стимулира термогенезата (согорување на маснотии за енергија) и го зајакнува вашиот метаболизам дури и додека се одмарате!

Што е подобро од топач на маснотии што работи дури и кога не го правите тоа!?

Топач кој исто така го поддржува сјајот, цврстината и виталноста на вашата кожа!

Сега можете да го обликувате вашето тело и да ја подобрите вашата кожа со еден колагенски топач

Bedtime Collagen Slim е првиот од ваков вид: согорувач на маснотии во текот на ноќта и моќен колагенски суплемент во еден напиток со вкус на јагода.

Согорува масти додека спиете

Со екстракт од зелен чај без кофеин од супериорен квалитет кој ќе ви помогне да согорите маснотии, но нема да влијае на вашиот сон. Зелениот чај ја стимулира термогенезата и го зајакнува метаболизмот дури и додека одмарате!

Ја ревитализира кожата

Премиум хидролизираниот морски колаген лесно се апсорбира во телото и обезбедува ефекти за зацврстување и анти-стареење на кожата, заедно со витамин Ц кој го поддржува производството на нов колаген.

Ви помага да се ослободите од стресот

Светиот босилек игра витална улога во помагањето да се справите со стресот. Зајакнувањето на нашата отпорност на стрес е важно за одржување на виталноста, подобар ноќен одмор и помалку чуство на замор.

Што го прави Bedtime Collagen Slim толку посебен?

✔️ Naticol®, патентиран морски колаген тип I (доминантен тип на колаген во нашата кожа), има клинички докажани ефекти за зацврстување и анти-стареење**, го подобрува сјајот, хидратацијата и тенот и ја намалува појавата на брчки за 16,5%

✔️ Екстрактот од зелен чај без кофеин, Sunphenon® 90D, со супериорна чистота, го поттикнува согорувањето на мастите преку стимулирање на термогенезата и помага во одржување и контрола на телесната тежина.

*Напомена: Ефектите на производот може да варираат помеѓу поединци и може да се разликуваат од оние опишани на веб-локацијата. Нашите производи не се наменети за спречување, лекување или лекување на некоја болест или сериозна болест.

Со помош на останатите 4 состојки, овој производ делува уште подобро!

Најдобри состојки на пазарот

 

Како да се користи

Препорачаната дневна доза е 1 кесичка.
 

Препорачана деневна доза:

1 кесичка. 

 

Начин на употреба:

Растворете го со силно мешање во 250мл вода. Темелно промешајте за да ги растворите сите грутки. Пијте го пред спиење.

 

Предупредувања:

Доколку сте преосетливи или алергични на некоја од состојките на овој производ или користите лекарства, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за бремени жени и доилки. 

 

Важно известување:

Доколку сте преосетливи или алергични на некоја од состојките на овој производ или користите лекарства, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за бремени жени и доилки.

 

Складирање:

Да се чува на темно и суво место на температура под 25° C.

 

Состојки:

Fibregum™ BG [гума од акација со 90% растворливи диететски влакна], Naticol® HPMG [рибен колагенски пептиди тип I], природен вкус на јагоди, прав од пулпа од јагоди, Sunphenon® 90D [екстракт од лист од зелен чај со 45% EGCG (Епигалокатехин галат)], екстракт од лист од свет босилек (ocimum tenuiflorum), регулатор на киселост: лимонска киселина, средство против стврднување: растителни влакна од ориз, калциум-L-аскорбат, засладувач: сукралоза, пиридоксал 5′-фосфат.