-46%

Bikini Shaper

4,496 ден 2,399 ден

Започнете ја трансформацијата за летово со нашиот Bikini Shaper пакет – вашиот сојузник за постигнување на вистински резултати!

  • 2-во-1 дејство за согорување на телесните масти: Ја намалува апсорпцијата на мастите и поефикасно ги согорува мастите
  • Зголемете го нивото на енергија
  • Забрзајте го вашиот метаболизам
  • Го намалува вашиот апетит
  • Се бори со задржување на водата
  • Над 15 години експертиза во развој и производство на додатоци во исхраната

17 in stock

Compare
Category:

Опис

SKINNY BIKINI

Сакате да имате совршеното бикини тело?

Skinny Bikini е врвен уништувач на маснотии кој ќе ви помогне да ги блокирате и согорите мастите за видливи резултати за слабеење

Жените губат маснотии побавно од мажите – не е фер!

Постојат голем број причини зошто мажите побрзо ги согоруваат мастите. Метаболизмот на жените е побавен и имаме повисоки нивоа на грелин, “хормонот на гладта“. Обично имаме помала мускулна маса (што им помага на мажите да согоруваат повеќе калории) и повеќе телесни масти од мажите. Исто така, добиваме дополнителна тежина за време на бременоста. Како да не можеме да се одмориме!


Настрана од тоа, луѓето природно се сколни да сакаат храна со масти**! Затоа често посегнуваме по мрсни чипсови или кремасти сладоледи. Ова исто така значи дека се чувствуваме како казнети откако ќе се префрлиме на диета со малку маснотии.

Двоен ефект против телесните масти!

Овие 2-во-1 капсули за согорување маснотии ќе ви помогнат:

Блокирајте ги мастите од апсорпција и складирање

Помага мастите да се исфрлаат од вашето тело.

Согорување на вишокот маснотии и килограми

Зголемете го согорувањето на мастите и согорувајте повеќе калории дури и кога одмарате

Блокирајте ги калориите и слабејте побрзо

Апсорбира помалку и согорува повеќе калории за побрзо слабеење!

Подигнете го нивото на енергија

Дајте си енергија - високите нивоа на енергија се клучни за да останете мотивирани за да ги постигнете вашите цели!

Совршена комбинација: блокатор на маснотии + согорувач на маснотии за видливи резултати за слабеење

Овој неверојатен уништувач на маснотии ќе ви помогне да го добиете бикини телото од вашите соништа!

Зголемете го согорувањето на мастите

Блокирајте ја апсорпцијата на мастите

Намалете ги калориите од мастите

Намалете ги резервите на масти

Започнете со губење на тежината

Зголемете го нивото на енергија

Поддржете ја циркулацијата на крвта

5-IN-1 CURVE SHAPER

Добијте ги вашите облини во форма со пијалокот за слабеење 5-во-1!

Совршено се-во-едно решение за слабеење за жени, со премиум состојки.

Тоа не е само мит, на жените им е навистина потешко да ослабат

Една девојка и нејзиното момче започнале да слабеат заедно. Имаат иста исхрана и обајцата редовно вежбаат. Сепак, неговите килограми почнуваат да паѓаат побрзо од нејзините. Зошто?

Постојат многу причини зошто мажите побрзо согоруваат маснотии. Жените имаат побавен метаболизам и повисоки нивоа на грелин, “хормонот на гладта“. Најчесто имаме помалку мускулна маса (што им помага на мажите да согоруваат повеќе калории) и повеќе телесни масти од мажите. Исто така, качуваме дополнителна тежина за време на бременоста.

 

Главните предизвици со кои се соочуваат жените кога се обидуваат да изгубат тежина:

 

❌ Постојана глад и желба за храна

❌ Задржување на вода и чувство на надуеност

❌ Борба да се контролира големината на порциите и внесот на калории

❌ Недостаток на мотивација

❌ Недостаток на поддршка

Одлично решение за слабеење за жени

5-во-1 Curve Shaper е тука да го забрза вашето слабеење и да ви помогне брзо да постигнете долготрајни резултати. Овој пијалок за слабеење ќе ви помогне:

Зголемете го согорувањето на мастите

Ослободете се од љубовните рачки и повторно вклопете се во омилениот пар фармерки!

Намалете го апетитот

Спречете вечерни јадења и престанете со постојаните патувања до фрижидерот.

Спречете задржување на водата

Исфрлете ја дополнителната вода и поздравете се со надуениот стомак!

Блокирајте ги калориите од јаглехидратите

Намалете ја апсорпцијата на калориите од јаглехидратите

Спречете складирање на маснотии

Нема повеќе масти да се складираат во телото!

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ

Ден 1-30

НАУТРО

1 капсула Skinny Bikini после појадок

 

ПОПЛАДНЕ

1 кесичка 5-во-1 Curve Shaper после оброк

СОСТАВ И ИНФОРМАЦИИ

Препорачана дневна доза:

1 кесичка.

Начин на користење:

Растворете 1 кесичка во 250 мл вода. Темелно измешајте за да се растворат сите грутки. Пијте после оброк.

Предупредувања:

Доколку сте преосетливи или алергични на некоја од состојките на овој производ или користите лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за бремени жени и доилки. Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. Додатокот во исхраната не треба да се користи како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот се важни. Се чува вон дофат на деца.

Складирање:

Да се чува на темно и суво место на температура под 25°C.

Состојки:

Fibregum™ BG [гума акација (Acacia senegal, Acacia seyal) со 90% растворливи диететски влакна], Екстракт од лист од Јава чај (Orthosi-phon stamineus Benth) со 2% калиум, природна арома на портокал, екстракт од овошје гарсинија камбоџа (Garcinia cambogia) (Gaertan). Desr.) со 60% хидроксицитрична киселина, MOROSIL® [сицилијански црвен портокал (Citrus sinensis (L.) Osbeck) var. Моро овошен екстракт со 4,3-4,5% витамин Ц], концентрат од сок од портокал во прав, екстракт од лист од бела дудинка (Morus alba L.), регулатор на киселост: лимонска киселина, цинк глуконат (цинк), засладувач: сукралоза.

Препорачана дневна доза: 

1 капсула

Начин на употреба:

1 капсула со чаша вода после оброк.

Предупредувања:

Доколку сте преосетливи или алергични на која било од состојките на овој производ или користите лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за трудници и доилки. Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. Додатоците во исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот. Важни се разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот. Да се чува вон дофат на деца.

Складирање:

Чувајте на темно и суво место на температура под 25° C

Состојки:

Teaxcel® E45 [Зелен чај (Camellia sinensis (L.) Kuntze) екстракт од лисја со 95% вкупно полифеноли, 45% EGCG и ≤ 2% кофеин], капсула школка (структура): хипромелоза, Puresea ™ Natural [кафени алги (Ascophyllum nodosum (L.) le JO-LIS) талус фини гранули со 650-980 mg/ kg јод), агент за стврднување: калциум фосфат, цинк бисглицинат (цинк), ACTAMIDE® [црн пипер (пипер нигрм Л.) овошје Екстракт со 95% пиперин).