-30%

Booty Band

999 ден 699 ден

Изградете го задникот, тонирајте ги нозете и обликувајте ги бутовите со лентата за отпор направена од специјален текстил кој нема да се рашири. Сега, ајде да ги смениме рутините за вежбање засекогаш!

  • Материјалот е толку удобен што можете да го користите на гола кожа
  • Нема да се лизне или преврти благодарение на поширок дизајн и внатрешни гумени зафати
  • Напреден отпор – одличен за сите нивоа на градење задник
  • Совршен за вас ако не можете или не сакате да користите тегови

26 in stock

Compare

Опис

#TummyTox девојките го обожаваат Booty Band!

ЛОРА

Ако барате помагала за вежбање и додатоци кои се природни и вегански, ве охрабрувам да пробате TummyTox!

5/5

БАРБАРА

Неодамна решив да почнам да спортувам. Наместо тоа, сакам да направам нешто за себе и моето тело. И неодамна добив неверојатни помошници од TummyTox.

5/5

Суперarвездата меѓу лентите за отпор!

Знаете како некои девојки изгледаат неверојатно во хеланки? Сите оние модели на Инстаграм кои прават совршени слики од нивните задници? Сега ја знаете нивната тајна: лента за отпор! Но, некои ленти се подобри од другите ...

Booty Band е цврст, издржлив и широк (7,5 см), така што нема да се тркала или да се лизга нагоре и надолу по нозете како обични ленти за вежбање! Се чувствува меко и пријатно на кожата и можете да го спакувате со вас каде и да одите!

Направен е од еластични влакна и висококвалитетен памук, така што ќе ја задржи својата форма. Може да го измиете во ладна вода за да биде секогаш чист и свеж!

Ајде да влеземе во форма!

Booty Band

Нега: Рачно миење во ладна вода. Се суши на воздух подалеку од директна сончева светлина.