-33%

Booty Tone

1,199 ден 799 ден

30 капсули – за 30 дневна употреба

Зајакнете го вашиот задник така што ќе го спречите зголемување на масните клетки и ќе го забрзате согорувањето на мастите со иновативни капсули кои можат:

  • Зголемете го согорувањето на мастите за 33%*
  • Намалете ја големината на колкот до 6 цм*
  • Намалете ги мастите во стомакот до 50%*
  • Намалете ја големината на половината до 7,5 см*
*Одрекување: Ефектите на производот може да варираат помеѓу поединци и може да се разликуваат од оние опишани на веб-локацијата.

136 in stock

Compare

Опис

Девојките од #TummyTox го обожаваат Booty Tone

ВРЕМЕ Е ЗА СЛЕДНОТО НИВО!

Booty Tone капсулите помагаат да ги ре-програмирате вашите масни клетки да складираат помалку маснотии!

Овие капсули за слабеење ќе помогнат:

✔️ Да се стимулира адипонектинот - таканаречениот „хормон за слабеење“

✔️ Да растопете сантиметри од вашите бутови - нашата тест група објави одлични резултати!

✔️ Природно го намалуваат апетитот

✔️ Да согорат повеќе калории

КАКО ДЕЛУВААТ?

Ние го дизајниравме овој производ за да ви помогнеме да ги зајакнете напорите за согорување на маснотиите! И не само тоа, ние направивме нешто што исто така ќе им помогне на масните клетки да складираат помалку маснотии! Како? Со стимулирање на „хормонот за слабеење “ - адипонектин!

Booty Tone е напреден топач кој ќе ви помогне да согорите повеќе калории од било кога. Комбиниравме патентиран екстракт од сок од црвен портокал, патентиран екстракт од зелен чај со кофеин, капсаицин од пиперка и витамин Б6 - и воодушевени сме од резултатите! Со помош на оваа магична формула, нашата тест група изгуби сантиметри од бутовите!

Клинички докажани ефекти*:

  • Го зголемува согорувањето на мастите и спречување на растот на масните клетки
  • Нашата контролна група го намали обемот на половината до 7,5 см
  • Тие ја намалија големината на колкот до 6 см
  • За еден месец, нивото на опасната висцерална маст се намали до 17%

Вежбањето не пречи!

Додадете вежбање во вашата рутина и ќе добиете дефиниран задник и порамен стомак побрзо и поефективно.

Откријте ја нашата единствена нова брза формула со 9 активни состојки:

Како да се користи

Препорачаната дневна доза е 1 капсула. 

Начин на употреба:

Препорачана дневна доза е 1 капсула дневено со чаша вода после оброк.

 

Предупредувања: 

Ако сте преосетливи или алергични на која било од состојките на производот или користите лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за бремени жени и доилки.

 

Важно известување:

Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Важна е разновидна и урамнотежена диета и здрав начин на живот.

 

Складирање:

Производот да се чува надвор од дофат на деца! Да се чува на темно и суво место на температура под 25° C.

 

Состојки:

MOROSIL [Сицилијански црвен портокал-екстракт од овошје вар. Моро со 4,3-4,5% витамин Ц], екстракт од лисја од зелен чај со 50% вкупно полифеноли и 2-6% кофеин, MaxiTherm SD [кајен овошје ентерични обложени мониста со 2% капсаициноиди], пиридоксин хидрохлорид, BioPerine [црна екстракт од овошје од пиперка со 95% пиперин], средство против стврднување: растителни влакна од ориз, капсули: хидроксипропил метил целулоза.  

 

Дополнителни информации

Weight 41 kg
Dimensions 180 × 122 × 92 cm