-50%

Curcuma Caps

1,599 ден 799 ден

Најмоќниот екстракт од куркума на пазарот со витамин Д3 и корисни ефекти врз целото тело!

Out of stock

Compare

Опис

Куркума + витамин Д3 = совршена комбинација за убава кожа и здраво тело. Само 1 капсула на ден ќе:

✅Го зајакне на вашиот имунолошки систем,

✅Ја негува кожата,

✅Го штити црниот дроб – тој е главниот орган за топење на маснотиите,

✅Спречи акумулација на маснотии,

✅Ги одржува здрави белите дробови и горниот респираторен тракт.

ЗОШТО ТРЕБА ДА ГИ ВКЛУЧИМЕ КУРКУМА КАПСУЛИТЕ ВО НАШАТА ДНЕВНА РУТИНА?

Како прво – дали сте слушнале за куркума и нејзините супер ефекти врз телото?

Куркумата е античка супер храна која е позната по своите ефекти со векови!

Многумина од нас ја знаат куркумата од кујната, како жолт зачин кој им дава посебна нота на јадењата и остава жолти траги на облеката, кои тешко се отстрануваат. Вкусот на куркумата е малку лут, малку горчлив, како некоја комбинација на ѓумбир и портокал.

За жал, ако користите куркума како зачин или земете обични капсули базирани на прав, ги промашувате сите негови супер ефекти.

ШТО МОЖЕТЕ ДА ОЧЕКУВАТЕ СО ЗЕМАЊЕ ЕДНА КАПСУЛА НА ДЕН?

  • Вашиот црн дроб ќе ви биде многу благодарен – куркумата помага да се лачат маснотии од црниот дроб – збогум проблеми со холестерол!
  • Вашето варење дефинитивно ќе се подобри, поради тоа е толку популарно кај жените кои сакаат да се ослободат од вишокот килограми
  • Помага при воспалителние на кожата како што се акни, сува кожа, псоријаза, егзема – ова најдобро ќе го забележите кога раните од акните ќе заздрават многу побрзо – кожата ќе стане видливо потхранувана и сјајна
  • Содржи многу антиоксиданти кои го забавуваат уништувањето на клетките, а со тоа и стареењето
  • Помага во намалување на пигментацијата и го изедначува тонот на кожата
  • Ја намалува видливоста на брчките
  • Ја поддржува функцијата на нервниот систем и ќе функционирате подобро секој ден
  • Помага во одржување на здравјето на белите дробови и горниот респираторен тракт – всушност го зајакнува целиот имунолошки систем

КАКО ДЕЛУВА?

Кога ја баравме најдобрата можна куркума, откривме нешто многу посебно: екстракт од куркума во мицеларна форма! Ова ви помага да ги искористите апсолутно сите ефекти што ги нуди куркумата и тоа многу поефикасно од кога било досега!

Нашите капсули содржат напредна форма на куркумин (активната состојка во куркумата): мицеларна форма, што ја прави дури х185 подобра за вашето тело! Што значи дека работи побрзо и има многу посилни ефекти од другите форми. Конечно, куркума во форма од која можеме да ги добиеме сите нејзини ефекти!

Да поедноставиме – ако земете 1 капсула од нашата супер куркума на ден, тоа е исто како да земете 20 редовни капсули со екстракт од куркума. Дали знаете зошто? Одговорот лежи во неговата единствена формула.

НИЕ СМЕ ВООДУШЕВЕНИ!

А зошто додадовме витамин Д во нашата куркума? Едноставно. Бидејќи е клучен витамин за нормален развој, раст и одржување на здравјето од раѓање до старост.

Работата е во тоа што не внесуваме доволно витамин Д од храната. Најмногу го наоѓаме во масната риба на Северното Море, малку во жолчката од јајце, што повторно значи дека може да се соочите со акумулација на дополнителни маснотии во телото (и затоа куркумата спречува натрупување на маснотии во црниот дроб).

Ако сакате да внесете доволно витамин Д, треба да јадете огромна порција лосос секој ден, што е практично невозможно. Затоа витамин Д во форма на додаток во исхраната е исклучително важен.

Затоа…

ЧУСТВУВАЈТЕ СЕ ПОДОБРО, ПОСИЛНО, ПОЗДРАВО

Куркумата заедно со додаток на витамин Д3 ќе се грижи за сè, од вашиот имунолошки систем, кожата, забите и коските, а исто така ќе ви помогне да одржувате нормална телесна тежина – ќе се чувствувате како кралица на светот!


Начин на употреба: Препорачана деневна доза е 1-2 капсули денвено со чаша вода после оброк.
Предупредувања: Ако сте преосетливи или алергични на која било од состојките на производот или користите лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за бремени жени или доилки.
Важно известување: Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Важна е разновидна и урамнотежена диета и здрав начин на живот.
Складирање: Производот да се чува надвор од дофат на деца! Да се чува на темно и суво место на температура под 25° C.
Состојки: NovaSOL Куркумин [полисорбат, екстракт од куркума лонга ризоми со 6% куркуминоиди, холекалциферол], антиоксиданс: Л-аскорбинска киселина, капсули: хидроксипропил метил целулоза.
Активни Состојки
Во 1 кесичка
%*
NovaSOL Куркумин [екстракт од куркума лонга ризоми со 6% куркуминоиди]
1000 мг
**
Витамин Д3
10,8 мг
216
* Референтна вредност на хранливи материи
**Вредностите за референтни хранливи материи не се утврдени