-46%

Curve & Detox

2,598 ден 1,399 ден

20-дневна детоксикација и синергија за слабеење за да ја постигнете посакуваната форма! Детоксирајте го вашето тело и зајакнете го согорувањето на мастите во првите 10 дена со Shape & Detox; и чувајте ги вашите облини под контрола со 5-во-1 Curve Shaper во текот на следните 10 дена!

 • Согорувајте маснотии
 • Потиснете го апетитот
 • Ослободете се од задржување на водата
 • Детоксирајте го вашето тело и зајакнете го црниот дроб
 • Подобрете го вашиот метаболизам
 • Со само 1 пијалок на ден!
 • Над 15 години експертиза во развој и производство на додатоци во исхраната

52 in stock

Compare
Category:

Опис

Се-во-едно решение за слабеење за да стекнете форма – брзо!

Со врвен квалитет на мешавина од супер состојки за губење на тежината, овие бестселери ќе ви помогнат да се справите со губењето килограми од сите агли – со детоксикација на вашето тело и надополнување на согорувањето на мастите!

 

 • Исчистете го црниот дроб и детоксирајте го телото
 • Зголемете ја термогенезата за да го подобрите согорувањето на мастите
 • Намалете ги вишокот килограми
 • Потиснете го апетитот за да спречите пат до фрижидерот
 • Блокирајте ги калориите
 • Исфрлете вишокот вода и намалете ја надуеноста

Зошто ова дуо од соништата е комбинацијата што ја баравте

Крајната синергија на детоксикација и слабеење ќе ви помогне брзо да постигнете видливи резултати!

Првите 10 дена: детоксикација како професионалец

Првиот чекор кон секое успешно слабеење е добар, чист старт. Кога сте преоптоварено со токсини, телото почнува да складира масти - особено околу половината. Shape & Detox со вкус на лимон ќе ви помогне да ги исфрлите токсините од вашето тело и да започнете да согорувате масти во исто време!

Млечниот трн, глуварчето и артишокот ќе го исчистат вашето тело и ќе ги поддржат црниот дроб, цревата и бубрезите. Најчистиот зелен чај на пазарот ќе ви помогне да ја стимулирате термогенезата, согорувањето на маснотиите за производство на топлина. Ова ќе ви помогне да согорите повеќе калории дури и кога одмарате!

Следните 10 дена: започнете со губење на тежината во поголема брзина

Нападнете ги вишокот килограми од сите агли со неверојатнато сè-во-едно дејство на 5-in-1 Curve Shaper! Ќе ви помогне да го намалите апетитот и да избегнете пат до фрижидерот на полно.

Овој вкусен пијалок со вкус на портокал исто така ќе го зајакне согорувањето за да ви помогне да се ослободите од вишокот околу половината. Со исфрлање на вишокот вода ќе ви помогне да ја намалите надуеноста во стомакот.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ ПАКЕТОТ:

ДЕН 1-10

1 кесичка Shape & Detox после оброк

ДЕН 11-20

1 кесичка 5-во-1 Curve Shaper после оброк

СОСТАВ И ИНФОРМАЦИИ

Препорачана деневна доза:

1 кесичка. 

Начин на употреба:

Растворете 1 кесичка во 250мл вода. Темелно промешајте за да ги растворите сите грутки. Пијте го после оброк.

Предупредувања:

Доколку сте преосетливи или алергични на некоја од состојките на овој производ или користите лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за бремени жени и доилки. Не треба да се надминува препорачаната дневна доза. Додатокот во исхраната не треба да се користи како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот се важни. Се чува надвор дофат на деца

Складирање:

Да се чува на темно и суво место на температура под 25° C.

Состојки:

Fibregum BG [гума акација (акација сенегал, акација сејал) со 90% растворливи диететски влакна], концентрат од сок од лимон во прав, природен вкус на лимон, млечен трн (Silybum marianum) екстракт од сушено овошје со 2% силимарин , екстракт од корен од глуварче (Taraxacum officinale Webb) со 11% инулин, екстракт од лист од артишок (Cynara scolymus L.) со 2,5% цинарин, Sunphenon® 90D [екстракт од зелен чај (Camellia sinensis (L.) Kuntze) со 45% EGCG (Епигалокатехин галат) и ≤1%  кофеин], Ester-C© [калциум-L-аскорбат (витамин Ц)], регулатор на киселост: лимонска киселина, засладувач: сукралоза.

Препорачана дневна доза:

1 кесичка.

Начин на користење:

Растворете 1 кесичка во 250 мл вода. Темелно измешајте за да се растворат сите грутки. Пијте после оброк.

Предупредувања:

Доколку сте преосетливи или алергични на некоја од состојките на овој производ или користите лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за бремени жени и доилки. Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. Додатокот во исхраната не треба да се користи како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот се важни. Се чува вон дофат на деца.

Складирање:

Да се чува на темно и суво место на температура под 25°C.

Состојки:

Fibregum™ BG [гума акација (Acacia senegal, Acacia seyal) со 90% растворливи диететски влакна], Екстракт од лист од Јава чај (Orthosi-phon stamineus Benth) со 2% калиум, природна арома на портокал, екстракт од овошје гарсинија камбоџа (Garcinia cambogia) (Gaertan). Desr.) со 60% хидроксицитрична киселина, MOROSIL® [сицилијански црвен портокал (Citrus sinensis (L.) Osbeck) var. Моро овошен екстракт со 4,3-4,5% витамин Ц], концентрат од сок од портокал во прав, екстракт од лист од бела дудинка (Morus alba L.), регулатор на киселост: лимонска киселина, цинк глуконат (цинк), засладувач: сукралоза.