-66%

Daily Kick & Sleep Tight Tea 1+1 ГРАТИС

2,398 ден 799 ден

80 ќесички – за 40 дневна употреба

Дуо чаеви кое ќе ви го разбуди метаболизмот и варењето, за дневна и ноќна детоксикација на телото!

  • Зголемете го согорувањето на мастите и изгубете повеќе килограми
  • Поддржете го вашето варење и чистење на телото
  • Релаксира пред спиење
  • Намалете ја напнатоста и раздразливоста
  • Одлични во лето како освежителни и вкусни ладни чаеви

14 in stock

Compare

Опис

#TummyTox девојките го обожаваат дуото чаеви!

20 ДЕНА, 20 НОЌИ. ЗА ВАС.

Засилете се со Daily Kick Tea, а потоа смирете се и детоксицирајте се додека спиете со Sleep Tight Tea!

Намалете ја надуеноста и заморот, а потоа добијте го тој рамен стомак.

Исфрлете ги токсините од вашето тело додека спиете

Вратете ја вашата мотивација да се движите

Смирете го вашето тело и ум додека спиете

КАКО ДЕЛУВА?

Дозволете ни да ви помогнеме да добиете свежо и енергично тело за само 20 дена.

 

Барате нов почеток? Со TummyTox ќе цветате внатре и надвор. Нашата хербална мешавина ќе ви помогне за одлично варење, ќе согорува дополнителни маснотии и ќе го детоксицира вашето тело.

DAILY KICK TEA


Рзбудете се и блеснете!

Секој знае колку е важно денот да се започне со поттик на енергија.
Зелениот чај е добро познат по неговите корисни ефекти. Има висока содржина на полифенол и антиоксидантни, антиканцерогени, антиинфламаторни својства.
Ја избравме копривата поради нејзините диуретични својства - ослободете се од надуеноста и започнете го денот енергични.
Работата на глуварчето е да му помогне на вашиот црн дроб, а слаткиот анасон и семките од ким се тука за да ви помогнат во варењето и да ја намалат надуеноста.

SLEEP TIGHT TEA


Дозволете му на вашето тело да се регенерира додека сонувате.

Звучниот сон е клучен за секое здраво слабеење.

Избравме само билки кои се познати по своите релаксирачки својства.
Кора од портокал, хмељ, маточина, маточина и мента традиционално се користат за смирување на нервите и помагање за спиење.
Мешавината исто така е богата со антиоксиданси кои помагаат да го наполните вашето тело во текот на ноќта.
Дозволете оваа билна мешавина да ви помогне полесно да заспиете.

СОСТАВ И УПОТРЕБА
DAILY KICK TEA
Подготовка:
Никогаш не користете врела вода за чајот Tummy Tox! Истурете свежа топла вода (70-80 ° C) во чашата и оставете го 5 минути пред употреба. Препорачуваме за секоја чаша да употребите една кесичка чај. Се пие пред или после појадок.
 
Складирање:
Да се чува на суво место на собна температура.
 
Состојки:
Лисја од зелен чај, лисја од коприва, билка од глуварче, анасон семиња, ким.
SLEEP TIGHT TEA
Подготовка:
Никогаш не користете врела вода за чајот Tummy Tox! Истурете свежа топла вода (70-80 ° C) во чашата и оставете го 5 минути пред употреба. Препорачуваме за секоја чаша да употребите една кесичка чај. Се пие 30-60 минути пред спиење.
 
Складирање:
Да се чува на суво место на собна температура.
 
Состојки:
Кора од портокал, лисја од пеперминт (нане), лимонова трева, лисја од маточина, хоп конуси.