-20%

Daily Kick & Sleep Tight Tea

999 ден 799 ден

40 ќесички – за 20 дневна употреба

Идеално дуо за утринско и вечерно стимулирање на метаболизмот и топење на маснотиите, за чистење на организмот, како  и за енергија во текот на денот и релаксирање навечер!

251 in stock

Compare

Опис

ЕФЕКТИВНО ДУО ЗА 20 ДЕНА И 20 НОЌИ!

Станете на десна нога денес и започнете ја трансформацијата со чаевите на TummyTox. Пробајте го нашето дуо за зголемување на енергијата во текот на денот и за чистење на телото во текот на ноќта.

✅Отстранува надуеност

✅Помага да се елиминираат токсините од телото

✅Дава повеќе енергија и помага при вежбање

✅Помага да се постигне рамен стомак и да се намали обемот на колкот

✅Релаксира пред спиење и овозможува побрз сон

✅Можат да пијат трудници и доилки

КАКО ДЕЛУВА?

Разбудете ја вашата најдобра верзија

Со пакетот чај TummyTox ќе бидете подготвени за нов почеток. Билните чаеви ќе го зајакнат вашиот метаболизам, исфрлаат токсини од вашето тело и поттикнат топење на вишокот маснотии.

Daily Kick Tea

Чај со кој ќе ги користите вашите сопствени масни наслаги за енергија.

Мешавината од Лисја од зелен чај, лисја од коприва, билка од глуварче, анасон семиња и ким ви дава енергија, ја намалува подуеноста и го започнува метаболизмот. Дозволете Daily Kick Tea да стане дел од вашиот секојдневен утрински ритуал.

Sleep Tight Tea

Чај кој ви помага за подобар сон и воедено го чисти вашето тело додека спиете.

Супер состојките (кора од портокал, нане, лимонова трева, лисја од маточина и хоп) ќе му помогнат на вашето тело да се одмори, прочисти и регенерира во текот на ноќта и да ве подготви за нов ден – без стрес.


Daily Kick Tea
Подготовка: Никогаш не користете врела вода за чајот Tummy Tox! Истурете свежа топла вода (70-80 ° C) во чашата и оставете го 5 минути пред употреба. Препорачуваме за секоја чаша да употребите една кесичка чај.
Складирање: Да се чува на суво место на собна температура.
Состојки: Лисја од зелен чај, лисја од коприва, билка од глуварче, анасон семиња, ким.
 
Sleep Tight Tea
Подготовка: Никогаш не користете врела вода за чајот Tummy Tox! Истурете свежа топла вода (70-80 ° C) во чашата и оставете го 5 минути пред употреба. Препорачуваме за секоја чаша да употребите една кесичка чај.
Складирање: Да се чува на суво место на собна температура.
Состојки: Кора од портокал, лисја од пеперминт (нане), лимонова трева, лисја од маточина, хоп конуси.