-40%

Day & Night – Пакет

3,596 ден 2,157 ден

Пакет за повеќе енергија и забрзан метаболизам преку ден, но и подобар сон, намален апетит како и ефикасно согорување додека спиете!

2 х кутии Tummyccino – Утрински наплив на енергија и ефикасно согорување

2 x кутии Night Burner Drink – Подобар сон и намален апетит навечер

Compare
Category:

Опис

Tummyccino

СЛАБЕЕЊЕ СО КАФЕ? ДА, МОЛАМ!

Го наполнивме нашиот вкусен кафе напиток со најдобрите помагачи за слабеење – зрно од зелено кафе, Гарсинија Камбоџа, семе од гуарана, инстант кафе и диетални влакна од цикорија кои:

 • Помагаат да се контролира гладта
 • Го забрзуваат метаболизмот
 • Го забрзуваат слабеењето
 • Даваат енергија – без нервози или пад од кофеин потоа!
 • Помагаат на варењето
 • Содржат малку јагленохидрати, и се вегански и без глутен!

КАКО ДЕЛУВА?

Ја зедовме магијата на кафето и додадовме уште неколку волшебни состојки – тие што помагаат за слабеење!

Благодарение на уникатна комбинација на состојки што нема да ја најдете на друго место, Tummyccino ќе го збогати вашиот живот со својот крем вкус (уживајте во него топло или ладно!) додека ви помага да ги исфрлите вишокот килограми.

 • Гарсинија Камбоџа го намалува гладот и го намалува складирањето на маснотии
 • Екстракт од семе од Гуарана го зајакнува нивото на енергија и метаболизмот на маснотиите
 • Зрно од зелено кафе содржи хлорогена киселина што помага при слабеење
 • Инстант кафе за да бидете будни и полни со енергија
 • Диетални влакна од Цикорија со инулин кои дејствуваат како храна за добри бактерии во цревата

За разлика од слични производи, ефектот на Tummyccino ќе трае многу подолго и нема да имате пад од кофеин.

ЗОШТО Е TUMMYCCINO ПОДОБАР ОД ОБИЧНО ИНСТАНТ КАФЕ?

Tummyccino не само што ќе ви помогне да го држите гладот ​​под контрола, туку е одлична замена за десерти и слатки. Исто така, има помалку калории од обичното кафе, содржи само 8 kcal! Што е додаден плус, бидејќи покрај тоа што има малку калории, го поттикнува нивното топење.

Заменете го утринското кафе со Tummyccino и почувствувајте наплив на енергија. Или испијте го наместо попладневен десерт или сладолед, нема да имате желба за слатки и ќе ги почувствувате промените во вашата линија побрзо отколку што очекувате!

НЕКОЈ ГО САКА ТОПЛО… НО НИЕ ГО САКАМЕ И ЛАДНО!

Дали сте љубители на ладно кафе? Имате среќа – Tummyccino може да се ужива топло или ладно:

 • ОПЦИЈА 1: Измешајте една кесичка Tummyccino со 1 дл топла вода. Додадете било каков вид млеко по желба. Препорачуваме млеко од бадем или кокос.
 • ОПЦИЈА 2: Измешајте една кесичка Tummyccino со 1 дл топла вода. За уште подобар вкус, додадете малку млеко (или вкусна замена за млеко) и неколку коцки мраз. Уживајте!

1 ЌЕСИЧКА ВО 100мл ВОДА

ЕДНАШ ДНЕВНО

Инструкции за користење: Препорачана дневна доза е 1 кесичка. Растворете го со силно мешање во 100 мл топла вода. Мешајте темелно додека не се растворат сите грутки. Пијте го наутро.
Предупредување: Доколку сте хиперосетливи или алергични на некоја од состојките на овој производ или користите лекарства, консултирајте го вашиот доктор пред употреба.
Важни известувања: Препорачаниот дневен внес не треба да биде надминат. Додатокот за исхрана не треба да биде користен како замена за разновидна и балансирана исхрана и за здрав животен стил. Разновидна и балансирана исхрана и здрав животен стил се важни.
Чување: Држете го на страна од дофат на деца! Чувајте го на темно и суво место на температура под 25°C.
Состојки: инстант кафе во прав со 3-5% кофеин, Orafti HSI [инцилин со цикорија со 88% растворливи диетални влакна], овошен екстракт од гарсинија со 60% хидроксицитрична киселина, екстракт од зрна од зелено кафе со 50% хлорогена киселина и максимум 2% кофеин, екстракт од семе од гуарана со 10% кофеин, вкус на капучино, средство против стврднување: концентрат од ориз, засладувач: сукралоза.
Активни состојки во 1 кесичка
Инстант Кафе

–          Кофеин

1500мг

60мг

Orafti HSI [инцилин со цикорија]

–          растворливи диетални влакна

1300мг

1144мг

Екстракт од гарсинија

–          хидроксицитрична киселина

500мг

300мг

Екстракт од зелено кафе

–          хлорогена киселина

–          кофеин

400мг

200мг

8мг

Екстракт од гуарана

–          Кофеин

400мг

40мг

Orafti е заштитен знак на BENEO-ORAFTI SA


Night Burner Drink

Повеќекратни неверојатни ефекти за зајакнување на вашите напори за губење на тежината!

✅Помага во забрзување на природниот процес на согорување на маснотиите

✅Помага да се намали гладта во вечерните часови

✅Помага при ноќно обновување на црниот дроб и го стимулира варењето

✅Не го нарушува сонот, помага за релаксација и го подобрува спиењето

КАКО ФУНКЦИОНИРА?

Гарцинија Камбоџа помага на телото да се ослбоди од вишокот килограми побрзо!

Night Burner INTENSE содржи 800 гр чиста Гарцинија Камбоџа, што помага при намалување на гладот, согорува повеќе маснотии и помага да ги стопите вишокот килограми побрзо!

Овој вкусен пијалок може дури и да помогне во подобрување на спиењето. Докажано е дека длабокиот сон има корисни ефекти врз природното слабеење, не само затоа што добро одмореното тело согорува маснотии полесно, туку затоа што луѓето кои имаат квалитетен сон      избираат помалку калорични јадења.

Веројатно сте доживеале глад доцна во ноќта и незапирлива желба за грицки во вечерните часови: сладолед, чипс, бисквити или сендвич. Токму затоа излеговме со Night Burner INTENSE! Со овој пијалок можете да ја намалите гладта во текот на ноќта и желбата да се упатите кон фрижидерот. Без грицки доцна во ноќта, полесно ќе заспиете, но што е уште повеќе, нема да ги саботирате сите ваши дневни напори за слабеење.

Night Burner Drink исто така ќе ви помогне да се грижите за црниот дроб. Црниот дроб му помага на метаболизамот при согорување на маснотиите. Последиците од преоптоварен црн дроб кој не е во состојба добро да ги изврши сите свои задачи се манифестираат на нашите тела порано отколку подоцна. Според најновите студии, околу 40% од популацијата страда од замастен црн дроб – последователниот пораст на дебелината секако не е случајност.

Со оваа уникатна комбинација на растворливи растителни влакна, Гарцинија Камбоџа и витамин Б6, овој напиток за согорување на маснотии ќе помогне да се спречи акумулацијата на маснотиите и да се стимулира согорувањето и елиминацијата на маснотиите.

Night Burner Drink со одличен вкус на лајм ќе ви помогне да го намалите вашиот вечерен апетит, ќе ви помогне да спиете подобро и да согорувате повеќе маснотии!

                                                                  

Night Burner Drink исто така се грижи за вашиот црн дроб. Црниот дроб е клучен орган за оптимален метаболизам. Последиците од преоптоварениот црн дроб кој не е во состојба добро да ги извршува сите свои задачи, се манифестираат на нашите тела порано отколку подоцна. Според најновите студии, околу 40% од популацијата страда од замастен црн дроб – последователниот пораст на дебелината секако не е случајност.

Со оваа уникатна комбинација на растворливи влакна, Гарсинија Камбоџа и витамин Б6, овој пијалок за согорување маснотии ќе помогне да се спречи акумулацијата на маснотиите и да се стимулира согорувањето и елиминацијата на маснотиите.

Night Burner Drink со одличен вкус на лајм ќе ви помогне да се потисне вашиот вечерен апетит, ќе ви помогне да спиете подобро и да согорувате повеќе маснотии!

Клинички докажани ефекти *:

 • Ви помага да заспиете побрзо и да спиете подобро
 • Главната состојка, Гарсинија Камбоџа, го зголемува слабеењето до 3 пати
 • Добар сон со помош на Night Burner може да ви помогне да изгубите 6,5 кг повеќе, дури и без други промени во животниот стил

Ноќниот пијалок со вкус на лајм може да ви помогне да спиете подобро, да се чувствувате енергично во текот на денот и да го забрза губењето на вишокот килограми!

* [Резултатите може да варираат. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот, кои се важни.]

1 ЌЕСИЧКА ВО 250мл ВОДА

ЕДНАШ ДНЕВНО

Начин на употреба: Препорачана деневна доза е 1 кесичка. Растворете го со силно мешање во 250 мл вода. Темелно промешајте за да ги растворите сите грутки. Пијте го пред спиење.
Предупредувања: Ако сте преосетливи или алергични на која било од состојките на производот или користите лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за бремени жени или доилки.
Важно известување: Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Важна е разновидна и урамнотежена диета и здрав начин на живот.
Складирање: Производот да се чува надвор од дофат на деца! Да се чува на темно и суво место на температура под 25° C.
Состојки: Fibregum [гума акација со 90% растворливи диетални влакна], овошен екстракт од гарсинија со 60% хидроксицитрична киселина, холин бикарат, екстракт од лисја од мелем со лимон со 15% хидроксицинаминска киселина и 7% росмаринска киселина, природен вкус на зелен лимон (лајм), екстракт од овошје од рогач, калциум Л -асорбат, екстракт од корен од цикорија со 20% инулин, регулатор на киселост: лимонска киселина, средства против стврднување: силициум диоксид и растителни влакна од ориз, засладувач: сукралоза, пиридоксин хидрохлорид.
Активни Состојки
Во 1 кесичка
%*
Fibregum [Гума акација]
–          Растворливи диетални влакна
3500 мг
3150 мг
**
Екстракт од гарсинија
–          Хидроксицитрична киселина
1000 мг
600 мг
**
**
Холин бикарат
–          Холин
400 мг
165 мг
**
**
Екстракт од лисја од мелем со лимон
–          Хидроксицинаминска киселина
–          Росмаринска киселина
400 мг
60 мг
28 мг
**
**
**
Екстракт од дрво од рогач
250 мг
**
Екстракт од цикорија
200 мг
**
Витамин Ц
160 мг
200
Витамин Б6
5,6 мг
400
* Референтна вредност на хранливи материи
**Вредностите за референтни хранливи материи не се утврдени