-38%

Day & Night Shaping

3,097 ден 1,899 ден

Засилете ги вашите напори за слабеење со нашиот 20-дневен пакет кој ќе ви помогне да го обликувате вашето тело дење и ноќе за брзи резултати за губење на тежината!

  • 5-во-1 Curve Shaper го потиснува внесот на храна и потикнува губење на тежината
  • 5-во-1 Curve Shaper има диуретичен ефект
  • Night Burner Drink согорува масти додека спиете
  • Night Burner Drink помага за релаксација и здрав сон
  • My Skinny Tea содржи Pu-erh кој поддржува зајкнување на метаболизмот и оксидацијата на мастите

52 in stock

Compare
Category:

Опис

20-дневна програма за слабеење со суперсилно 24/7 дејство

Овој врвен пакет ќе ви помогне да се справите со слабеењето од секој агол за брзи резултати за слабеење!

Дали слабеењето е потешко за жените?

Тоа не е само мит; тоа е вистина – губењето на тежината може да биде потешко за жените отколку за мажите. Еве неколку вообичаени борби со кои се соочуваат жените:

❌ Повисоко ниво на хормонот за глад грелин

❌ Побавен метаболизам

❌ Помалку калории согорени при вежбање и одмор

❌ Повеќе телесни масти

❌ Помалку мускули

Справете се со слабеењето на паметен начин и добијте видливи резултати!

Нашите мега-популарни производи ќе ви помогнат да ги насочите сите аспекти на слабеење

КАКО ДЕЛУВА?

Fat Burner Drink, My Skinny Tea и Slim Tummy Caps се три производи кои ќе ви помогнат да се изборите со вишокот килограми. Дали сакате да знаете повеќе?

Првите 10 дена со 5-во-1 Curve Shaper

 

Забрзајте ги напорите за слабеење од сите агли: Гарсинија Камбоџа ќе ви помогне да го потиснете апетитот, да го ублажи складирањето маснотии и да го засили согорувањето на мастите, Јава чајот ќе ви помогне да се борите против задржувањето на водата, а белата дудинка ќе ви помогне да се справите со калориите.

 

Втори 10 дена со Night Burner Drink

 

Зголемете го согорувањето на маснотиите во текот на ноќта додека спиете мирно. 4-во-1 дејството ќе помогне да согорите повеќе маснотии, да ублажите таложење маснотии, да ја намалите вечерната желба за храна и да го подобрите сонот.

 

Сите 20 дена со My Skinny Tea

 

Забрзување на согорувањето на мастите, подобрување на метаболизмот и одржување на нормално ниво на шеќер во крвта. Чајот исто така ќе ви помогне да ги елиминирате токсините од вашето тело – клучно за слабеење!

Видливи резултати за целосна трансформација на телото!

Има диуретично дејство

5-во-1 Curve Shaper има диуретично својство, поддржувајќи исфрлање на вишок вода од телото.

Го намалува апетитот

5-во-1 Curve Shaper го потиснува внесот на храна и промовира губење на тежината.

Поддржува согорување на маснотии

Ноќен пијалок согорува масти додека спиете.

Желба за ужина?

Наместо тоа, обидете се да испиете шолја топол My Skinny Tea! Содржи Pu-erh, поддржувајќи го метаболизмот и оксидацијата на мастите.

Резултати за слабеење поткрепени со истражување**

5-во-1 Curve Shaper содржи Morosil®, патентиран екстракт од црвен портокал добиен од сок од најпигментираните крвни портокали од сортата Моро од Сицилија. Според истражувањата, може да ви помогне да спречите акумулација на маснотии, особено околу стомакот. Клиничката студија** со 30 лица со прекумерна тежина (со БМИ помеѓу 25 и 35) покажа дека учесниците кои користеле 400 mg Morosil® на ден значително ги намалиле своите:

 

  • телесна тежина – до 3 кг* во просек,
  • БМИ до 1,1 единица* во просек и
  • обемот на половината (до 7,5 цм*) и на колкот (до 6 цм*).

Намалете до 2x* повеќе тежина со Night Burner Drink

Night Burner Drink ќе даде значително подобрување на вашите напори за слабеење. Според студиите**, жените кои земале HCA (хидроксицитрична киселина), главната активна состојка на Гарсинија Камбоџа, изгубиле 2x* повеќе тежина во споредба со плацебо.

*Ефектите на производот може да варираат помеѓу поединци и може да се разликуваат од оние опишани на веб-страната. Нашите производи не се наменети за спречување, лекување или лекување на некоја болест или сериозна болест.

Совршениот пакет за брзо слабеење

Совршениот пакет за брзо слабеење

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ ПАКЕТОТ:

ДЕН 1-10

НАУТРО

– 1 кесичка My Skinny Tea

ПОПЛАДНЕ

– 1 кесичка 5-in-1 Curve Shaper

ДЕН 11-20

НАУТРО

– 1 кесичка My Skinny Tea

НАВЕЧЕР

– 1 кесичка Night Burner Drink

СОСТАВ И ИНФОРМАЦИИ

Препорачана деневна доза:

1 кесичка. 

Начин на употреба:

Растворете го со силно мешање во 250 мл вода. Темелно промешајте за да ги растворите сите грутки. Пијте го пред спиење.

Предупредувања:

Ако сте преосетливи или алергични на која било од состојките на производот или користите лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за бремени жени или доилки. Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Важна е разновидна и урамнотежена диета и здрав начин на живот. Да се чува надвор од дофат на деца.

Чување:

Да се чува на темно и суво место на температура под 25° C.

Состојки:

inavea™ ORIGINAL [aкација гума (Acacia senegal) со 90% растворливи диетални влакна], природна арома на зелен лимон (лајм), екстракт од овошен гарсинија (Garcinia cambogia (Gaertn.) Desr.) со 60% хидроксицитрична киселина, VitaCholine® [холин битартрат], екстракт од лисја од мелем со лимон (Melissa officinalis L.) е со 15% хидроксицинаминска киселина и 7% росмаринска киселина, екстракт од овошје од рогач (Ceratonia siliqua L.), Ester-C© [калциум L-аскорбат (витамин Ц)], екстракт од корен од цикорија (Cichorium intybus L.) со 20% инулин, регулатор на кислеот: лимонска киселина, засладувач: сукралоза, пиридоксин хидрохлорид (витамин Б6).

СОСТОЈКИ

Пу-ерх чај (30%), билка од луцерн (25%), корен од будрок (20%), слатко овошје од анасон (15%), бозел (10%).

КОРИСТЕТЕ

Никогаш не користете врела вода за чај TummyTox! Истурете свежа топла вода (70-80°C) врз кесичката за чај и сварете 5 минути. Препорачуваме да користите една кесичка чај за секоја чаша.

СКЛАДИРАЊЕ

Да се чува на суво место на собна температура.

Препорачана дневна доза:

1 кесичка.

Начин на користење:

Растворете 1 кесичка во 250 мл вода. Темелно измешајте за да се растворат сите грутки. Пијте после оброк.

Предупредувања:

Доколку сте преосетливи или алергични на некоја од состојките на овој производ или користите лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за бремени жени и доилки. Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. Додатокот во исхраната не треба да се користи како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот се важни. Се чува вон дофат на деца.

Складирање:

Да се чува на темно и суво место на температура под 25°C.

Состојки:

Fibregum™ BG [гума акација (Acacia senegal, Acacia seyal) со 90% растворливи диететски влакна], Екстракт од лист од Јава чај (Orthosi-phon stamineus Benth) со 2% калиум, природна арома на портокал, екстракт од овошје гарсинија камбоџа (Garcinia cambogia) (Gaertan). Desr.) со 60% хидроксицитрична киселина, MOROSIL® [сицилијански црвен портокал (Citrus sinensis (L.) Osbeck) var. Моро овошен екстракт со 4,3-4,5% витамин Ц], концентрат од сок од портокал во прав, екстракт од лист од бела дудинка (Morus alba L.), регулатор на киселост: лимонска киселина, цинк глуконат (цинк), засладувач: сукралоза.