-42%

Детокс Пакет

2,597 ден 1,499 ден

ЗАПОЧНЕТЕ ГИ ПРОМЕНИТЕ ВО 2022!

Новиот ДЕТОКС пакет е тука за само 20 дена да ве прочисти од токсините, да го исфрли вишокот вода и подуеноста и да ги намали вашите отоци! Магична комбинација од чај составен од билки за да го ресетира целосно вашето тело и пијалок против надуеност и целулит!

Compare
Category:

Опис

Pure Me Tea

Чајот TummyTox Pure Me Tea ви овозможува 20-дневно искуство со детоксификација базирано на милениумско познавање на лековити растенија кои имаат ефект на чистење на нашите главни органи за излачување на отпадните материи – црниот дроб, бубрезите и органите за варење.

Ако добро се грижите за вашето тело и го исчистите од штетни и отпадни материи што се акумулираат во него, ќе се чувствувате многу подобро, а покрај тоа ќе ќе изгубите и неколку килограми.

Подготовка: Никогаш не користете врела вода за чајот Tummy Tox! Истурете свежа топла вода (70-80 ° C) во чашата и оставете го 10-15 минути пред употреба. Препорачуваме за секоја чаша да употребите една кесичка чај.
Складирање: Да се чува на суво место на собна температура.
Состојки: Млечен трн, лисја од зелен чај, корен од Бурдок, корен од глуварче

3-in-1 Draining Drink

Може да ја изгубите целата тежина на светот, а сепак да не изгледате тенко. ЗОШТО? Задржување на вишок вода. Вишокот вода во вашето тело може да направи вашето лице и стомак да изгледаат подуено.

Имаме огромна количина на вода што минува низ нашиот систем – дали знаевте дека дури и телесните масти се 10% вода? Лимфниот систем, кој е надлежен за лимфата, честопати се преоптоварува поради хормони, диета, стрес… Ова доведува до вишок вода, што не може правилно да се исцеди од телото.

И покрај диетите и вежбањето; надуеност во стомакот може да не исчезне. Дополнителната тежина за која може да верувате дека е тврдоглава маст може да биде вишок вода! Кога ткивата на телото се преплавени со вишок вода, пиењето 3-in-1 Draining Drink е како да инсталирате чешма и да го отворите вентилот. Какво олеснување!

Целулит, отечени глуждови, подуено лице и чувство на тешки нозе се знаци дека лимфниот систем може да има проблем со задржување на водата со што процесот на слабеење може драстично да се забави.

3-in-1 Draining Drink помага да се намали задржувањето на водата благодарение на патентираната состојка Cacti-Nea, која има силни диуретични ефекти и може да помогне во подобрување на функционирањето на лимфниот систем и помага да се ослободите од вишокот вода.

Препорачана деневна доза:
1 кесичка.
Начин на употреба:
Растворете 1 кесичка во 500мл вода. Темелно промешајте за да ги растворите сите грутки. Пијте го наутро.
Предупредувања:
Ако сте преосетливи или алергични на која било од состојките на производот или користите лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за бремени жени или доилки. Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Важна е разновидна и урамнотежена диета и здрав начин на живот. Да се чува надвор од дофат на деца.
Чување:
Да се чува на темно и суво место на температура под 25° C.
Состојки:
CactiNea™ [бодликава круша (Opuntia ficus-indica) овошен прав со 0,05% беталаини и 0,03% индикаксантин], Fibregum BG [гума акација (акација сенегал, акација сејал) со 90% растворливи диететски влакна], природен вкус на јагода, овошен прав од јагоди, магнезиум цитрат (магнезиум), екстракт од лист од јава чај (Orthosiphon stamineus Benth) со 2% потасиум, екстракт од лист од лепка (Galium aparine), екстракт од лист од артишок (Cynara scolymus) со 2,5% цинарин, регулатор на киселост: лимонска киселина, екстракт од лист од коприва (Urtica dioica) со 4% вкупни полифеноли, екстракт од корен од глуварче (Taraxacum officinale Webb) со 11% инулин, VinOgrape Plus [екстракт од грозје (Vitis vinifera L.) со 90% вкупни полифеноли и 18% OPC (содржи сулфур диоксид и сулфити > 10 мг/кг), засладувач: сукралоза.