-52%

Detox & Slim

5,096 ден 2,399 ден

За 30-дневна употреба

Моќна 30-дневна комбинација од новиот детокс напитокот – Shape & Detox и најпопуларните капсули на пазарот – Slim Tummy Caps!

  • Согорува повеќе маснотии и го забрзува метаболизмот
  • Помага за детоксикација и исфрлање токсини од телото
  • Го намалува прекумерниот апетит
  • Го блокира го формирањето на нови маснотии

9 in stock

Compare
Category:

Опис

ВРВНА КОМБИНАЦИЈА НА КАПСУЛИ И НАПИТОК

Содржи се што ви е потребно за да ви помогне да согорите повеќе масти и калории, да се ослободите од токсините и да ја намалите желбата за висококалорични јадења.

Помага да се зголеми согорувањето на резервите на масти и калории

Помага да се спречи формирањето на нови масти

Помага да се елиминираат токсините од телото

Дизајниран за зајакнување на метаболизмот и зголемување на нивото на енергија

КАКО ДЕЛУВА?

Едноставно – напитокот Shape & Detox во комбинација со капсулите Slim Tummy Caps ќе ви помогнат да ги исфрлите токсините од телото и да го забрзате согорувањето на мастите.

SHAPE & DETOX

Почнете да согорувате масти побрзо со Shape & Detox! Збогувајте се со љубовните рачки и кажете здраво на рамниот стомак! Зелениот чај ќе ви помогне да ја стимулирате термогенезата - согорувањето на маснотиите за производство на топлина. Ова ќе го подобри трошењето на енергија, што значи дека вашето тело ќе согорува повеќе калории дури и кога одмарате!

Тројно дејство за согорување маснотии:

го забрзува метаболизмот и согорувањето на мастите

помага во намалување на телесните масти
помага да се изгуби вишокот тежина без да се врати

SLIM TUMMY CAPS

Вториот чекор се капсулите Slim Tummy. Тие се ЗАКОН, со екстракт од Гарсинија Камбоџа, најпознатите капсули кои го забрзуваат метаболизмот на сосема природен начин, го стопираат гладот и помагаат во топењето на мастите.

✔️Го чувството на глад и желбата за храна
✔️Помага во забрзување на метаболизмот
✔️Помага во согорување на повеќе масти
✔️Помага да се контролира телесната тежина
✔️Одржува ниво на шеќер и маснотии во крвта
✔️Содржи повисоко 60% HCA за најдобри резултати во слабеење

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ ПАКЕТОТ:

ДЕН 1-30

– 1 кесичка Shape & Detox после оброк (појадок или ручек)

– 1 капсула Slim Tummy Caps 30 минути пред појадок или ручек

СОСТАВ И ИНФОРМАЦИИ

Препорачана деневна доза:

1 кесичка. 

Начин на употреба:

Растворете 1 кесичка во 250мл вода. Темелно промешајте за да ги растворите сите грутки. Пијте го после оброк.

Предупредувања:

Доколку сте преосетливи или алергични на некоја од состојките на овој производ или користите лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за бремени жени и доилки. Не треба да се надминува препорачаната дневна доза. Додатокот во исхраната не треба да се користи како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот се важни. Се чува надвор дофат на деца

Складирање:

Да се чува на темно и суво место на температура под 25° C.

Состојки:

Fibregum BG [гума акација (акација сенегал, акација сејал) со 90% растворливи диететски влакна], концентрат од сок од лимон во прав, природен вкус на лимон, млечен трн (Silybum marianum) екстракт од сушено овошје со 2% силимарин , екстракт од корен од глуварче (Taraxacum officinale Webb) со 11% инулин, екстракт од лист од артишок (Cynara scolymus L.) со 2,5% цинарин, Sunphenon® 90D [екстракт од зелен чај (Camellia sinensis (L.) Kuntze) со 45% EGCG (Епигалокатехин галат) и ≤1%  кофеин], Ester-C© [калциум-L-аскорбат (витамин Ц)], регулатор на киселост: лимонска киселина, засладувач: сукралоза.

Препорачана дневна доза: 

1 капсула

Начин на употреба:

1 капсула 30 минути пред оброк со чаша вода.

Предупредувања:

Ако сте преосетливи или алергични на која било од состојките во производот или користите лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за бремени жени и доилки. Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Важна е разновидна и урамнотежена диета и здрав начин на живот. Чување: Да се чува на темно и суво место на температура под 25° C.

Состојки:

ACTIGAR® DC60 [Гарсинија (Garcinia cambogia (Gaertn.) Desr.) овошје екстракт со 60% хидроксицитрична киселина], капсула школка (структура): хипромелоза, L-аскорбинска киселина (витамин Ц), средство за стврднување: гума од багрем, никотинамид (ниацин), средство против стврднување: магнезиумови соли на масни киселини, хром пиколинат (хром).