-37%

Intermittent Fasting Пакет

3,996 ден 2,499 ден

Максимизирајте ги резултатите од intermittent fasting (периодично/наизменично постење)!

Овој супет пакет ќе ви помогне да се справите со постот на поефикасен начин: контролирајте го гладот, согорувајте маснотии како професионалец и го зголемите нивото на енергија!

  • Намалете го апетитот
  • Спречете ја желбата за храна
  • Зголемете го согорувањето на мастите
  • Намалете го складирањето маснотии
  • Подигнете го нивото на енергија
  • Изградете мускулна маса
  • Елиминирајте ги токсините
  • Над 15 години експертиза за развој и производство на додатоци во исхраната
Compare
Category:

Опис

Наизменично постење – за што е целата врева?

Постојано слушате за периодично постење (intermittent fasting) и сте љубопитни да го испробате? Тоа е шема на исхрана наизменично помеѓу периодите на пост и јадење. Најпопуларниот режим е методот 16:8 - сите ваши оброци се вклопуваат во прозорецот од 8 часа, додека вие постете останатите 16 часа.

Имајте на ум - сепак не треба да станете премногу луди во периодот на 8-часовна исхрана - целта е да го намалите дневниот внес на калории!

Како точно функционира? Наизменичната исхрана го стимулира телото на сличен начин и умереното вежбање - доволно за да можете да станете поиздржани и послаби. Доаѓањето до таму може да има неколку предизвици, но ние ви го вративме грбот - нашиот моќен пакет за периодичен пост е тука да ви помогне на патот!

Совршен пакет за почеток на наизменичното постење!

Во текот на првите недели желбата за храна може да го отежни придржувањето до вашиот нов режим. Затоа го подготвивме врвниот пакет за да ви помогнеме да се справите со гладот и да ги ослободите килограмите како професионалец!

Започнете го денот со вкусна шолја Tummyccino околу 10 часот за да го намалите апетитот и да ја зголемите енергијата. Една Slim Tummy Caps капсула околу 30 минути пред два од вашите дневни оброци ќе ја намали желбата за храна и ќе го зголеми согорувањето на мастите.

Исто така добивате и вкусна и нискокалорична ужина - Shape Me Shake со вкус на лешник е полн со витамини и диетални влакна - ќе го подобри вашето слабеење, ќе помогне да се изгради мускулна маса благодарение на протеините и ќе се погрижи да се чувствувате сити со часови!

Шолја без калории Pure Me Tea ќе ви помогне полесно да се справите со часовите на постот. Ќе го зајакне вашиот метаболизам, ќе ги елиминира токсините и ќе ја намали надуеноста.

Научете го наизменичното постење и ослободете ја дополнителната тежина како професионалец!

Овој пакет ќе ја олесни транзицијата – а резултатите од постот уште посензационални!

Дали сте спремни за целосно преуредување на телото?

Поттикнете го вашето слабеење и подгответе се за прекрасни резултати!

Го потиснува апетитот

Ја намалува желбата за брза храна

Го забрзува согорувањето

Ги намалува маснотиите

Поддржува слабеење

Го забрзува метаболизмот

Намалува оток

Ги зајакнува мускулите

Го зголемува нивото на енергија

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ ПАКЕТОТ:

НАУТРО

– 1 кесичка Tummyccino

 

БИЛО КОЈ ДЕЛ ОД ДЕНОТ

– 1 доза Shape Me Shake

БИЛО КОЈ ДЕЛ ОД ДЕНОТ

– 1 кесичка Pure Me Tea

БИЛО КОЈ ДЕЛ ОД ДЕНОТ

– 1 капсула Slim Tummy Caps 30 мин пред оброк

СОСТАВ И ИНФОРМАЦИИ

Инструкции за користење:

Препорачана дневна доза е 1 кесичка. Растворете го со силно мешање во 100 мл топла вода. Мешајте темелно додека не се растворат сите грутки. Пијте го наутро.

Предупредување:

Доколку сте хиперосетливи или алергични на некоја од состојките на овој производ или користите лекарства, консултирајте го вашиот доктор пред употреба.

Важни известувања:

Препорачаниот дневен внес не треба да биде надминат. Додатокот за исхрана не треба да биде користен како замена за разновидна и балансирана исхрана и за здрав животен стил. Разновидна и балансирана исхрана и здрав животен стил се важни.

Чување:

Држете го на страна од дофат на деца! Чувајте го на темно и суво место на температура под 25°C.

Состојки:

Инстант кафе (кафе канефора, зрна) прашок со 3-5% кофеин, Orafti® HSI [цикорија (Cichorium intybus L.) инулин со 88% растворливи диететски влакна], овошен екстракт од гарсинија камбоџа (Garcinia cambogia (Gaertn.) Desr.) со 60% хидроксицитрична киселина, екстракт од зрна од зелено кафе (Coffea robusta L. Linden) со 50% хлорогена киселина и ≤ 2% кофеин, семе од гуарана (Paullinia cupana Kunth.) екстракт со 10% кофеин, арома на капучино, засладувач: сукралоза

Препорачана дневна доза: 

1 капсула 

Начин на употреба:

1 капсула 30 минути пред оброк со чаша вода.

Предупредувања:

Ако сте преосетливи или алергични на која било од состојките во производот или користите лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за бремени жени и доилки. Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Важна е разновидна и урамнотежена диета и здрав начин на живот. Чување: Да се чува на темно и суво место на температура под 25° C.

Состојки:

ACTIGAR® DC60 [Гарсинија (Garcinia cambogia (Gaertn.) Desr.) овошје екстракт со 60% хидроксицитрична киселина], капсула школка (структура): хипромелоза, L-аскорбинска киселина (витамин Ц), средство за стврднување: гума од багрем, никотинамид (ниацин), средство против стврднување: магнезиумови соли на масни киселини, хром пиколинат (хром).

Подготовка:
Никогаш не користете врела вода за чајот Tummy Tox! Истурете свежа топла вода (70-80 ° C) во чашата и оставете го 10-15 минути пред употреба. Препорачуваме за секоја чаша да употребите една кесичка чај.
Складирање:
Да се чува на суво место на собна температура.
Состојки:
Млечен трн, лисја од зелен чај, корен од Бурдок, корен од глуварче

Начин на употреба: Додадете 1 лажичка (30 гр во прав) и 300 ml вода во шејкер и протресете 40 секунди.

Предупредувања: Ако сте преосетливи или алергични на која било од состојките на производот или користите лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за бремени жени или доилки.

Важно известување: Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Важна е разновидна и урамнотежена диета и здрав начин на живот.

Складирање: Производот да се чува надвор од дофат на деца! Да се чува на темно и суво место на температура под 25° C.

Состојки: (во една порција од 30g): концентрат на протеини од сурутка 56,5%; инулин 15,6%; калциум казеинат (содржи млеко) 9%; малтодекстрин 5,3%; какао во прав со намалени маснотии; згуснувач: целулозна гума; Л-карнитин L-таратрат (Л-карнитин 0,7%); емулгатор: лецитини (соја); ароми; бромелаин во прав 0,53%; сол; калциумови соли на ортофосфорна киселина 0,44%; екстракт од зелено кафе 0,35% (хлорогена киселина 45%); пченкарен скроб 0,26%; засладувач: сукралоза; магнезиум оксид 0,17%; Л-аскорбинска киселина (витамин Ц 49,5 мг ~ 61,9% НРВ*); ДЛ-алфа-токоферил ацетат (витамин Е 4,8 мг ~ 40% НРВ *); хијалуронска киселина 0,03%; никотинамид (ниацин 8,1 мг ~ 50,6% НРВ*); коензим Q10 0,02%; ретинил ацетат (витамин А 439,5 µг ~ 54,9% НРВ*); Д-пантонат, клациум (пантотенска киселина 2,67 mg ~ 44,5% NRV *); холекалциферол (витамин Д3 2,67 µг ~ 53,4% НРВ*); тиамин мононинат (витамин Б1 0,81 мг ~ 73,6% НРВ*); пиридоксин хидрохлорид (витамин Б6 0,81 мг ~ 57,8% НРВ*); рибофлавин (витамин Б2 0,81 мг ~ 57,8% НРВ*); птеројлмоноглутаминска киселина (фолна киселина 106,5 µг ~ 53,2% NRV *); Д-биотин; цијанокобаламин (витамин Б12 2,4 µг ~ 96% НРВ *).

*НРВ = нутриривни референтни вредности.

Декларација за хранливи вредности: Енергија: 1470 kJ / 349 kcal (на 100 гр), 441 kJ / 105 kcal (на 30 гр); Маснотии: 5,6 гр (на 100 гр), 1,7 гр (на 30 гр); од кои заситени 3,0 гр (на 100 гр), 0,9 гр (на 30 гр); Јаглени хидрати: 15 гр (на 100 гр), 4,4 гр (на 30 гр); од кои шеќери: 5,2 гр (на 100 гр), 1,5 гр (на 30 гр); Влакна: 16 гр (на 100 гр), 4,9 гр (на 30 гр); Протеини 52 гр (на 100 гр), 16 гр (на 30 гр); Сол: 1,5 гр (на 100 гр), 0,45 гр (на 30 гр). Произведено во фабрика каде исто така се произведува млеко, јајце, соја, ракови, сулфур диоксид и храна која што содржи ореви.