-51%

New Summer Drinks + ГРАТИС Sleep Tight Tea

3,895 ден 1,899 ден

Ги согорува мастите, ги елиминира токсините, отокот и задржувањето на водата и го подобрува квалитетот на сонот.

Идеален пакет пред летните одмори со ПОДАРОК чај Sleep Tight Tea кој ќе ви помогне навечер да се релаксирате и да го подобри сонот.

  • Го намалува отокот за 60*%.
  • Деноноќно ги согорува мастите и го стимулира метаболизмот
  • Помага да се контролираат вечерните напади на глад
  • Обезбедува поквалитет на сон
  • Го детоксицира телото
*Ефектите на производот може да варираат помеѓу поединци и може да се разликуваат од оние опишани на веб-страната.

5 in stock

Compare

Опис

TUMMYCCINO

Вкусно кафе кое помага да се постигнат вашите цели за слабеење додека се чувствувате како да сте на врвот на светот!

3-IN-1 DRAINING DRINK

Не сме изненадени зошто девојките ширум Европа го обожаваат овој производ.

Со 100% природни состојки, овој произвид ќе го отстрани вишокот вода и токсини од вашето тело и ќе почне да ги топи мастите.

Дали знаевте дека вишокот вода е една од главните причини зошто жените страдаат од надуеност и нивното слабеење одеднаш може да престане?

Или уште полошо – бројката на вашата вага се зголемува, иако работите напорно и ги правите сите правилни работи – јадете и тренирате?

3-in-1 Draining Drink со своите 100% природни и ефективни состојки го регенерира лимфниот систем. Кога вишокот вода конечно ќе се отстрани од телото, се чувствуваме многу полесни.

Ви предлагаме да започнете со ова патување што побрзо и да ги споделите резултатите со нас на Инстаграм!

NIGHT BURNER DRINK

Имате желба за чоколадо, пржена храна или сладолед пред спиење?

Значи, знаете за што зборуваме! Ноќниот пијалок не само што ви помага да спиете подобро, туку помага и да го намалите гладот ноќе и желбата да јадете слатки.

Содржи 1000 мг Гарсинија Камбоџа – најчистата достапна на пазарот. Го намалува чувството на глад, помага во согорувањето на мастите и промовира брзо и здраво слабеење.

Овој пијалок исто така ви помага да се опуштите, да заспиете побрзо и да спиете добро до утро.

Дали знаевте дека сонот е докажано дека има значително влијание врз природното слабеење, бидејќи добро одмореното тело полесно ги согорува мастите. Со мирен сон, можете да ги изгубите вишокот килограми без многу напор.

КАКО СЕ КОРИСТИ?

НАУТРО

1 ќесичка Tummyccino во 100мл топла вода

ПОПЛАДНЕ

1 ќесичка Fat Burner Drink пред вежбање 250мл вода

НАВЕЧЕР

1 ќесичка Night Burner Drink во 250мл вода

СОСТАВ И ИНФОРМАЦИИ

Инструкции за користење:

Препорачана дневна доза е 1 кесичка. Растворете го со силно мешање во 100 мл топла вода. Мешајте темелно додека не се растворат сите грутки. Пијте го наутро.

 

Предупредување:

Доколку сте хиперосетливи или алергични на некоја од состојките на овој производ или користите лекарства, консултирајте го вашиот доктор пред употреба.

 

Важни известувања:

Препорачаниот дневен внес не треба да биде надминат. Додатокот за исхрана не треба да биде користен како замена за разновидна и балансирана исхрана и за здрав животен стил. Разновидна и балансирана исхрана и здрав животен стил се важни.

 

Чување:

Држете го на страна од дофат на деца! Чувајте го на темно и суво место на температура под 25°C.

 

Состојки:

Инстант кафе (кафе канефора, зрна) прашок со 3-5% кофеин, Orafti® HSI [цикорија (Cichorium intybus L.) инулин со 88% растворливи диететски влакна], овошен екстракт од гарсинија камбоџа (Garcinia cambogia (Gaertn.) Desr.) со 60% хидроксицитрична киселина, екстракт од зрна од зелено кафе (Coffea robusta L. Linden) со 50% хлорогена киселина и ≤ 2% кофеин, семе од гуарана (Paullinia cupana Kunth.) екстракт со 10% кофеин, арома на капучино, засладувач: сукралоза

Препорачана деневна доза:

1 кесичка. 

Начин на употреба:

Растворете 1 кесичка во 500мл вода. Темелно промешајте за да ги растворите сите грутки. Пијте го наутро.

Предупредувања:

Ако сте преосетливи или алергични на која било од состојките на производот или користите лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за бремени жени или доилки. Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Важна е разновидна и урамнотежена диета и здрав начин на живот. Да се чува надвор од дофат на деца.

Чување:

Да се чува на темно и суво место на температура под 25° C.

Состојки:

CactiNea™™ [бодликава круша (Opuntia ficus-indica (L.)) овошен прав со 0,05% беталаини и 0,03% индикаксантин] 2000 мг, гума од багрем (Acacia seyal Delile) со 90% растворливи диететски влакна 1325 мг (растворливи диететски влакна 1192,5 мг), природна арома, овошен прав од јагоди, магнезиум цитрат (магнезиум 60 мг – 16%*), екстракт од лист од лепка (Galium aparineL.) 335мг, артишок (Cynaras ) L.) екстракт од лист со 2,5% цинарин 270 мг, регулатор на киселост: лимонска киселина, екстракт од цвет од хибискус (Hibiscus sab-dariffa L.) со 10% полифеноли 125 мг, екстракт од лист од коприва (Urtica dioica L.) со 4% вкупни полифеноли 100 мг, природна арома на бел чај, екстракт од корен од глуварче (Taraxacum officinale Webb) со 11% инулин 80 мг, VinOgrape™ Plus [екстракт од грозје (Vitis vinifera L.) со 90% вкупни полифеноли и 18% OPC (содржи сулфур диоксид и сулфити > 10 мг/кг)] 34 mg, засладувач: сукралоза.

*референтни вредности на хранливи материи

Препорачана деневна доза:

1 кесичка.  

Начин на употреба:

Растворете го со силно мешање во 250 мл вода. Темелно промешајте за да ги растворите сите грутки. Пијте го пред спиење. 

Предупредувања:

Ако сте преосетливи или алергични на која било од состојките на производот или користите лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за бремени жени или доилки. Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Важна е разновидна и урамнотежена диета и здрав начин на живот. Да се чува надвор од дофат на деца.

Чување:

Да се чува на темно и суво место на температура под 25° C.

Состојки:

inavea™ ORIGINAL [aкација гума (Acacia senegal) со 90% растворливи диетални влакна], природна арома на зелен лимон (лајм), екстракт од овошен гарсинија (Garcinia cambogia (Gaertn.) Desr.) со 60% хидроксицитрична киселина, VitaCholine® [холин битартрат], екстракт од лисја од мелем со лимон (Melissa officinalis L.) е со 15% хидроксицинаминска киселина и 7% росмаринска киселина, екстракт од овошје од рогач (Ceratonia siliqua L.), Ester-C© [калциум L-аскорбат (витамин Ц)], екстракт од корен од цикорија (Cichorium intybus L.) со 20% инулин, регулатор на кислеот: лимонска киселина, засладувач: сукралоза, пиридоксин хидрохлорид (витамин Б6).

 

ПОДАРОК - Sleep Tight Tea

Подарок 1 пакување од чајот Sleep Tight Tea кој помага за детоксикација и подобрување на сонот!