-42%

30-дневен пакет за тенко тело

3,996 ден 2,299 ден

Пакет за 30-дневна употреба

Спречува складирање на калории од вашите оброци во критичните делови од телото и ви помага да се вратите во форма после тешки оброци.

Овој пакет ги содржи едни од нашите најдобри производи! ⭐️

  • Со број 1 најпродаваниот пијалок за намалување надуеност: Draining Drink за 20 дена ⚡
  • Со најмоќниот чај за согорување маснотии: My Skinny Tea
  • Со капсулите за блокирање маснотии и за намалување на апетитот: Slim Tummy Caps
  • Го забрзува елиминацијата на вишокот вода и токсините
  • Го намалува отокот
  • Го инхибира создавањето на нови масти
  • Помага при топење на мастите
  • Го намалува заморот и исцрпеноста
  • Со природни состојки од Франција, сертифициран фармацевтски квалитет, без вештачки бои или вкус

105 in stock

Compare
Category:

Опис

ИСПОЛНИ ГИ НОВОГОДИШНИТЕ ОДЛУКИ СО 30-ДНЕВЕН ПАКЕТ ЗА ТЕНКО ТЕЛО!

Сакате да останете доследни на новогодишните одлуки, но едноставно не можете да им одолеете на слатките поради кои добивте некој килограм вишок? Без грижи бидејќи 30-дневниот пакет за тенко тело е тука и ќе ви помогне да се ослободите од тие грижи!

КАКО ДЕЛУВА?

30-дневниот пакет за тенко тело е создаден специјално за да донесе новогодишни одлуки за да ви даде можност да размислите за вашиот иден летен одмор без да се откажувате премногу, а по некое време ќе приметите и очигледни резултати!

 

Три фантастични производи со природни состојки кои ќе ви помогнат побрзо да согорувате маснотии, ќе го поддржат метаболизмот и ќе ви помогнат да ја добиете фигурата од соништата.

SLIM TUMMY CAPS

Slim Tummy Caps со Гарсинија Камбоџа промовираат губење на тежината благодарение на неговата целосна и избалансирана формула со 100% природни состојки.

Активната состојка Гарсинија Камбоџа се наоѓа во кората на овошјето: тоа е хидроксицитрична киселина или HCA. Повеќето студии покажаа дека HCA има ефект на губење на тежината. Овој ефект на губење на тежината е возможен благодарение на механизмот на блокирање на липогенезата (производство на маснотии). Има анти-апетитен ефект кој помага во борбата против нервниот глад во текот на денот.

3-IN-1 DRAINING DRINK

3-IN-1 Draining Drink е ефикасно средство против задржување на водата бидејќи е природен диуретик со неверојатни ефекти: отстранува 27%* од вишокот вода и токсини од телото, го намалува отокот за 60%* и го отстранува целулитот. Делува веќе по една недела!

Докажано е дека консумирањето 3-IN-1 Draining Drink го намалува вишокот вода за 27% и докажано слабеење. Неговата природна мешавина со патентираната состојка CactiNea ™ убедила дури 80% од корисниците.

MY SKINNY TEA

My Skinny Tea содржи избрана мешавина од билки и овошја кои со своите активни состојки помагаат во побрзо согорување на мастите и забрзување на метаболизмот.

Дополнително, My Skinny Tea ги елиминира сите токсини од телото кои имаат тенденција да го блокираат процесот на слабеење.

Како да се користи:

ДЕНОВИ

НАУТРО

ПОПЛАДНЕ

1 до 20

3-IN-1 Draining Drink – 1 кесичка, наутро

My Skinny Tea – 1 кесичка, еднаш дненво

1 до 30

/

Slim Tummy Caps – 1 капсула, 30 мин пред ручек

Како да се користи:

ДЕНОВИ

НАУТРО

ПОПЛАДНЕ

1 до 20

3-IN-1 Draining Drink – 1 кесичка, наутро

My Skinny Tea – 1 кесичка, еднаш дненво

1 до 30

/

Slim Tummy Caps – 1 капсула, 30 мин пред ручек

3-in-1 Draining Drink

Препорачана деневна доза: 1 кесичка. 

Начин на употреба: Растворете 1 кесичка во 500мл вода. Темелно промешајте за да ги растворите сите грутки. Пијте го наутро.

Предупредувања: Ако сте преосетливи или алергични на која било од состојките на производот или користите лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за бремени жени или доилки. Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Важна е разновидна и урамнотежена диета и здрав начин на живот. Да се чува надвор од дофат на деца.

Чување: Да се чува на темно и суво место на температура под 25° C.

Состојки: CactiNea™ [бодликава круша (Opuntia ficus-indica) овошен прав со 0,05% беталаини и 0,03% индикаксантин], Fibregum BG [гума акација (акација сенегал, акација сејал) со 90% растворливи диететски влакна], природен вкус на јагода, овошен прав од јагоди, магнезиум цитрат (магнезиум), екстракт од лист од јава чај (Orthosiphon stamineus Benth) со 2% потасиум, екстракт од лист од лепка (Galium aparine), екстракт од лист од артишок (Cynara scolymus) со 2,5% цинарин, регулатор на киселост: лимонска киселина, екстракт од лист од коприва (Urtica dioica) со 4% вкупни полифеноли, екстракт од корен од глуварче (Taraxacum officinale Webb) со 11% инулин, VinOgrape Plus [екстракт од грозје (Vitis vinifera L.) со 90% вкупни полифеноли и 18% OPC (содржи сулфур диоксид и сулфити > 10 мг/кг), засладувач: сукралоза.

Slim Tummy Caps

Препорачана дневна доза: 1 капсула

Начин на употреба: 1 капсула 30 минути пред оброк со чаша вода.

Предупредувања: Ако сте преосетливи или алергични на која било од состојките во производот или користите лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за бремени жени и доилки. Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Важна е разновидна и урамнотежена диета и здрав начин на живот.

Чување: Да се чува на темно и суво место на температура под 25° C.

Состојки: ACTIGAR® DC60 [Гарсинија (Garcinia cambogia (Gaertn.) Desr.) овошје екстракт со 60% хидроксицитрична киселина], капсула школка (структура): хипромелоза, L-аскорбинска киселина (витамин Ц), средство за стврднување: гума од багрем, никотинамид (ниацин), средство против стврднување: магнезиумови соли на масни киселини, хром пиколинат (хром).

My Skinny Tea

Подготовка: Никогаш не користете врела вода за чајот Tummy Tox! Истурете свежа топла вода (70-80 ° C) во чашата и оставете го 5 минути пред употреба. Препорачуваме за секоја чаша да употребите една кесичка чај.

Складирање: Да се чува на суво место на собна температура.

Состојки: Чај од пу-ер, билка од луцерн, корен од бурдок , сладок анасон, елдербери

 

 

*Резултатите од производот може да се разликуваат од личност до личност и може да се разликуваат од оние опишани на веб-страната. Нашите производи не се наменети за спречување или лекување на какви било сериозни болести или здравствени состојби.