-64%

Pure Me Tea 1+1 ГРАТИС

1,398 ден 499 ден

40 кесички за чај | За 40-дневна употреба

Вашата нова омилена детокс рутина во форма на вкусна шолја чај. Специјална функционална хербална мешавина за ефикасно ослободување на вашето тело од токсините.

  • 100% природен чај за детоксикација
  • Ја поттикнува елиминацијата на токсините и ги поддржува функциите на црниот дроб, бубрезите и цревата
  • Промовира добро варење и го поддржува слабеењето

20 in stock

Compare
Category:

Опис

ЧИСТЕТЕ ГО ТЕЛОТО, ОД ГЛАВА ДО ПЕТИ!

Специјална мешавина од билки кои го ослободуваат вашето тело од токсини

✔️ Чувствувајте се преродено

✔️ Дадете му сила на вашето тело, бидете најдобри што можете

✔️ Елиминирајте ги последиците од нездравиот начин на живот

✔️ Базиран на концептите на холистичка детоксикација и слабеење: ослободување од токсичниот отпад на вашето тело

КАКО ДЕЛУВА?

Ако сакате да се чувствувате на врвот и да бидете најдобрата верзија од себе, вашето тело мора да има баланс. Основата на балансот е добар влез и излез. Тоа значи дека вашето тело треба да има висококвалитетна исхрана (влез) и оптимално елиминирање на отпадот (излез).

 

Извинете што ви кажуваме, но повеќето од нас не можат точно да се пофалат со ниту едно од нив. Но, ние сме горди што ви го нудиме најдоброто од традиционалното знаење, засилено со современи научни докази.

20-дневно искуство со детоксикација, чувствувајте се повторно чисто!

TummyTox Pure me Tea ви нуди 20-дневна детоксикација базирана на растенија кои со векови се познати како врвни лекови за прочистување, кои ги поддржуваат вашите главни органи за детоксикација: црниот дроб, бубрезите и цревата.

 

 

Затоа, почнете да го третирате вашето тело онака како што заслужува: третирајте го со смирувачка, здрава храна и помогнете му да ги исфрли насобраните токсини.

СЕ ШТО ВИ ТРЕБА ТРЕБА

Млечен трн

Најопширно проучена состојка за детоксикација на црниот дроб која помага да се исфрлат токсините и го поддржува здравјето на црниот дроб.

Зелен чај

Помага во забрзување на метаболизмот, го забрзува согорувањето на мастите и придонесува за одржување на тежината.

Корен од бурдок

Најопширно проучена состојка за детоксикација на црниот дроб која помага да се исфрлат токсините и го поддржува здравјето на црниот дроб.

Глуварче

Помага во одржување на нормалната функција на желудникот и црниот дроб.

Како да се користи

Препорачаната дневна доза е 1 кесичка.
 

Подготовка:

Никогаш не користете врела вода за чајот Tummy Tox! Истурете свежа топла вода (70-80 ° C) во чашата и оставете го 10-15 минути пред употреба. Препорачуваме за секоја чаша да употребите една кесичка чај.

 

Складирање:

Да се чува на суво место на собна температура

 

 Состојки:

Млечен трн, лисја од зелен чај, корен од Бурдок, корен од глуварче