-40%

Shape Me Shake

1,499 ден 899 ден

15 дози – за 15 дневна употреба

Протеински шејк од лешник за обликување на вашето тело и побрза регенерација после тренинг. Исто така, одличен е за меѓу оброците кога сакате нискокалорична ужина!

  • Комбинација на протеини со брзо и бавно варење
  • 15 гр протеини и само 105 kcal по порција
  • Високо ниво на диетални влакна: 5 g по порција
  • Со додаден Л-карнитин, зелено кафе и 11 есенцијални витамини!

РАСПРОДАДЕНО – Нови залихи наскоро!

Out of stock

Compare

Опис

Девојките од #TummyTox обожаваат Shape Me Shake!

СПРЕМЕНИ СТЕ ЗА НОВ ПОЧЕТОК И ФОРМИРАНО ТЕЛО?

Протеински пијалок, кој знае што сè и е потребно на жената!


Shape Me Shake со својата иновативна формула ви помага да го преобликувате вашето тело и ве прави да се чувствувате и да изгледате добро!

✔️Врвни 16 гр протеин од сурутка, 5 гр квалитетни хранливи влакна и додаток казеин се грижат да останете сити со часови.

✔️Содржи протеини од сурутка, хијалуронска киселина Q10 и 11 витамини, така што ќе добиете сè што е потребно за да се
почувствувате и да изгледате ТОП!

✔️Екстрактот од зелено кафе и Л-карнитинот помагаат при слабеење така што ја запираат апсорпцијата на шеќер и помагаат при согорување вишокот килограми.

✔️Сето ова во пијалок кој содржи само 105 калории!

КАКО ДЕЛУВА?

Слабеењето е лесно ако започнете правилно. Без додаден шеќер, со висока содржина на хранливи влакна, брзи и бавно сварливи протеини и високо квалитетни состојки за слабеење, проверете дали за кратко време ќе ги постигнете посакуваните резултати.

ЗОШТО Shape Me Shake ДЕЛУВА ТОЛКУ ДОБРО?

Едноставно. Протеинските пијалоци се многу ефикасни во слабеењето. Ние дополнително го подобривме пијалокот со тоа што му додадевме состојки што им недостасува на другите протеински пијалоци.

ОБИЧНИ ПРОТЕИНСКИ ПИЈАЛОЦИ

 

1. Протеинските пијалоци се одлични за мускулна маса, но не ве одржуваат сити долго време

2. Тие имаат премалку или немаат воопшто хранливи влакна

3. Немаат додадени витамини

4. Нема додадени состојки за слабеење

5. Нема вистински хранливи материи

6. Премногу шеќер

SHAPE ME SHAKE

 

1. Комбинацијата на протеин од сурутка и казеин обезбедува подолго чувство на ситост (ја запира желбата за слатки кои ги уништуваат вашите напори) и помага да ги заштитите вашите мускули при слабеење

2. 5 гр диетални влакна не само што обезбедуваат намален глад, туку и ја смируваат цревната флора, го поддржуваат варењето и слабеењето

3. Зеленото кафе и Л-карнитинот го прават овој шејк вистински помагател во слабеењето – ја запира апсорпцијата на шеќерот и го забрзува слабеењето.

4. 11 витамини кои обезбедуваат важни хранливи материи во диетите со малку калории.

5. Ништо не криеме. Пијалокот содржи 105 калории и 4,4 гр јаглени хидрати, од кои 1,5 гр шеќер + 11 витамини, целиот спектар на аминокиселини, 5 гр влакна и 5 дополнителни состојки за обликување на телото.

ДАЛИ ВИ ТРЕБААТ ДОКАЗИ?

Еве ги двата најважни факти што ги зедовме во предвид при дизајнирањето на Shape Me Shake:

  • Додавањето на диетални влакна го намалува ризикот од дебелеење и маснотии кај жените, без оглед на физичката активност и потрошувачката на маснотии. [1] 
  • Истражувањата покажаа дека возрасните кои го зголемиле внесот на протеини без промена на исхраната, многу побрзо изгубиле тежина. [2] 

Што содржи?

sms2

2 кутии за 30-дневна употреба + ГРАТИС подарок бел шејкер | -46% попуст!

Кликнете на сликата да дознаете повеќе за понудата

Како да се користи

Препорачаната дневна доза е 1 доза (30гр).
 

Начин на употреба: Додадете 1 лажичка (30 гр во прав) и 300 ml вода во шејкер и протресете 40 секунди.

 

Предупредувања: Ако сте преосетливи или алергични на која било од состојките на производот или користите лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за бремени жени или доилки.

 

Важно известување: Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Важна е разновидна и урамнотежена диета и здрав начин на живот.

 

Складирање: Производот да се чува надвор од дофат на деца! Да се чува на темно и суво место на температура под 25° C.

 

Состојки: (во една порција од 30g): концентрат на протеини од сурутка 56,5%; инулин 15,6%; калциум казеинат (содржи млеко) 9%; малтодекстрин 5,3%; какао во прав со намалени маснотии; згуснувач: целулозна гума; Л-карнитин L-таратрат (Л-карнитин 0,7%); емулгатор: лецитини (соја); ароми; бромелаин во прав 0,53%; сол; калциумови соли на ортофосфорна киселина 0,44%; екстракт од зелено кафе 0,35% (хлорогена киселина 45%); пченкарен скроб 0,26%; засладувач: сукралоза; магнезиум оксид 0,17%; Л-аскорбинска киселина (витамин Ц 49,5 мг ~ 61,9% НРВ*); ДЛ-алфа-токоферил ацетат (витамин Е 4,8 мг ~ 40% НРВ *); хијалуронска киселина 0,03%; никотинамид (ниацин 8,1 мг ~ 50,6% НРВ*); коензим Q10 0,02%; ретинил ацетат (витамин А 439,5 µг ~ 54,9% НРВ*); Д-пантонат, клациум (пантотенска киселина 2,67 mg ~ 44,5% NRV *); холекалциферол (витамин Д3 2,67 µг ~ 53,4% НРВ*); тиамин мононинат (витамин Б1 0,81 мг ~ 73,6% НРВ*); пиридоксин хидрохлорид (витамин Б6 0,81 мг ~ 57,8% НРВ*); рибофлавин (витамин Б2 0,81 мг ~ 57,8% НРВ*); птеројлмоноглутаминска киселина (фолна киселина 106,5 µг ~ 53,2% NRV *); Д-биотин; цијанокобаламин (витамин Б12 2,4 µг ~ 96% НРВ *).

 

*НРВ = нутриривни референтни вредности.

 

Декларација за хранливи вредности: Енергија: 1470 kJ / 349 kcal (на 100 гр), 441 kJ / 105 kcal (на 30 гр); Маснотии: 5,6 гр (на 100 гр), 1,7 гр (на 30 гр); од кои заситени 3,0 гр (на 100 гр), 0,9 гр (на 30 гр); Јаглени хидрати: 15 гр (на 100 гр), 4,4 гр (на 30 гр); од кои шеќери: 5,2 гр (на 100 гр), 1,5 гр (на 30 гр); Влакна: 16 гр (на 100 гр), 4,9 гр (на 30 гр); Протеини 52 гр (на 100 гр), 16 гр (на 30 гр); Сол: 1,5 гр (на 100 гр), 0,45 гр (на 30 гр). Произведено во фабрика каде исто така се произведува млеко, јајце, соја, ракови, сулфур диоксид и храна која што содржи ореви.