-22%

Skinny Bikini

899 ден 699 ден

30 капсули | за 30 дневна употреба

Капсулите Skinny Bikini ќе ви помогнат да согорите и блокирате маснотии за моќни резултати за слабеење со само една капсула на ден! Врвниот согорувач на маснотии и блокатор на маснотии со супер состојки ќе се погрижи да го размрдате вашето бикини тело од соништата, но сепак да уживате во вашата омилена масна храна!

  • 2-во-1 дејство за согорување на телесните масти: Ја намалува апсорпцијата на мастите и поефикасно ги согорува мастите
  • Зголемете го нивото на енергија
  • Забрзајте го вашиот метаболизам
  • Поддржете ја циркулацијата на крвта
  • Само една капсула на ден!
  • Над 15 години експертиза во развој и производство на додатоци во исхраната

19 in stock

Compare

Опис

Сакате да имате совршеното бикини тело?

Skinny Bikini е врвен уништувач на маснотии кој ќе ви помогне да ги блокирате и согорите мастите за видливи резултати за слабеење

Жените губат маснотии побавно од мажите – не е фер!

Постојат голем број причини зошто мажите побрзо ги согоруваат мастите. Метаболизмот на жените е побавен и имаме повисоки нивоа на грелин, “хормонот на гладта“. Обично имаме помала мускулна маса (што им помага на мажите да согоруваат повеќе калории) и повеќе телесни масти од мажите. Исто така, добиваме дополнителна тежина за време на бременоста. Како да не можеме да се одмориме!


Настрана од тоа, луѓето природно се сколни да сакаат храна со масти**! Затоа често посегнуваме по мрсни чипсови или кремасти сладоледи. Ова исто така значи дека се чувствуваме како казнети откако ќе се префрлиме на диета со малку маснотии.

Бургер vs Салата: што има повеќе калории?

Бидејќи мастите имаат 2 пати повеќе калории по грам од јаглехидратите, намалувањето на маснотиите што ги консумираме е основата на многу програми за слабеење. Но, салото често се наоѓа таму каде што најмалку очекуваме!

 

Се обидувате да одржите поздрав начин на живот со тоа што секогаш бирате салата наместо бургер кога јадете надвор? За жал, тоа не секогаш ќе ги донесе резултатите што сакате да ги видите. Некои од изборите што ги правиме може да изгледаат како одлични додека не ги погледнеме одблизу калориските вредности и содржината на маснотии.

 

Ова е причината зошто често е тешко да го намалите внесот на маснотии! Но, не грижете се, ве покриваме. Skinny Bikini заедно со здрава исхрана ќе се погрижат за маснотиите!

Двоен ефект против телесните масти!

Овие 2-во-1 капсули за согорување маснотии ќе ви помогнат:

Блокирајте ги мастите од апсорпција и складирање

Помага мастите да се исфрлаат од вашето тело.

Согорување на вишокот маснотии и килограми

Зголемете го согорувањето на мастите и согорувајте повеќе калории дури и кога одмарате

Блокирајте ги калориите и слабејте побрзо

Апсорбира помалку и согорува повеќе калории за побрзо слабеење!

Подигнете го нивото на енергија

Дајте си енергија - високите нивоа на енергија се клучни за да останете мотивирани за да ги постигнете вашите цели!

Состојки со врвен квалитет кои ќе ви помогнат да го добиете совршеното бикини тело

Екстракт од зелен чај

Помага во контрола и одржување на тежината, намалување на телесните масти и подобрување на метаболизмот. Помага во одржување на здравјето на срцето и здрави нивоа на гликоза во крвта. Ги штити телесните ткива и клетки од оксидативно оштетување.

Кафеави морски алги

Ја намалува апсорпцијата на мастите, го поддржува варењето и помага при слабеење. Ја поддржува нормалната функција на тироидната жлезда.

Црн пипер

Помага во контрола на телесната тежина, го поддржува варењето и апсорпцијата на хранливи материи.

Цинк

Придонесува за нормален метаболизам на масни киселини, јаглени хидрати и макронутриенти, нормална функција на имунолошкиот систем и заштита на клетките од оксидативен стрес.

Совршена комбинација: блокатор на маснотии + согорувач на маснотии за видливи резултати за слабеење

Овој неверојатен уништувач на маснотии ќе ви помогне да го добиете бикини телото од вашите соништа!

Зголемете го согорувањето на мастите

Блокирајте ја апсорпцијата на мастите

Намалете ги калориите од мастите

Намалете ги резервите на масти

Започнете со губење на тежината

Зголемете го нивото на енергија

Поддржете ја циркулацијата на крвта

Како да се користи

Препорачаната дневна доза е 1 кесичка.
 

Препорачана дневна доза: 

1 капсула

 

Начин на употреба:

1 капсула со чаша вода после оброк.

 

Предупредувања:

Доколку сте преосетливи или алергични на која било од состојките на овој производ или користите лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за трудници и доилки. Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. Додатоците во исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот. Важни се разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот. Да се чува вон дофат на деца.


Складирање:

Чувајте на темно и суво место на температура под 25° C

 

Состојки:

Teaxcel® E45 [Зелен чај (Camellia sinensis (L.) Kuntze) екстракт од лисја со 95% вкупно полифеноли, 45% EGCG и ≤ 2% кофеин], капсула школка (структура): хипромелоза, Puresea ™ Natural [кафени алги (Ascophyllum nodosum (L.) le JO-LIS) талус фини гранули со 650-980 mg/ kg јод), агент за стврднување: калциум фосфат, цинк бисглицинат (цинк), ACTAMIDE® [црн пипер (пипер нигрм Л.) овошје Екстракт со 95% пиперин).