-50%

My Skinny Tea 2+1 Гратис

2,397 ден 1,198 ден

 

60 ќесички – за 60 дневна употреба

Мега популарниот чај My Skinny Tea сега достапен во пакет 2+1 гратис!

Понудата трае до потрошување на залихите!

100% природен и функционален чај кој ви помага побрзо да ги постигнете целите за слабеење.

  • Помага во топењето на мастите
  • Помага во спречување на таложење маснотии
  • Го одржува вашето ниво на енергија
  • Го чисти вашето тело од токсини и го поддржува варењето
  • Одличен во лето како освежителен и вкусен ладен чај
Compare

Опис

#TummyTox девојките го обожаваат My Skinny Tea!

ВЛЕЗЕТЕ ВО ФОРМА СО МОЌТА НА PU-ERH

Вкусна мешавина од чај со внимателно одбрани билки и овошје, како што се анасон, корен од бурдок, луцерн и бозел, ќе ви ја пружи сета помош што ви треба на вашето патување за слабеење.

✔️Помага да се забрза согорување на мастите
✔️Го успорува создавањето на нови масти
✔️Го одржува нивото на енергија, дури и кога губите тежина
✔️Ги отстранува токсините кои го забавуваат вашето слабеење
✔️Вкусот е одличен!

КАКО РАБОТИ?

Секоја состојка игра посебна улога во вашата трансформација

Дали дополнителната тежина е оптоварување на вашиот ум? Се чини дека не постигнувате резултати без разлика што и да се обидувате? Доста е од тоа!

Знаеме дека сте пробале многу работи за да станете најдобрата можна верзија од себе, но некако тоа не се случи. Вистина е дека витката линија понекогаш се чувствува како невозможна мисија. Не мора да биде така!

My Skinny Tea содржи чај Pu'erh - ферментиран чудесен чај од провинцијата Јунан во Кина. Се вели дека има балансирачки ефект, го зголемува нивото на енергија, го подобрува расположението и го поттикнува метаболизмот. Згора на се, има ефект на детоксикација - а детоксикацијата е задолжителна ако сте сериозни за губење на тежината.

Секоја од билките и овошјето се тука со причина. Коренот од будрок ќе ви помогне со задржување на водата (чао чао надуеност!) и ќе го подобри варењето, луцерн за зајакнување на метаболизмот, детоксикација и одржување на нивото на шеќер, анасон ќе ви помогне во варењето и да го контролирате апетитот, а бозелот ќе ви помогнат да се детоксицирате и да го зајакнете имунитетот.

My Skinny Tea е вашиот нов сојузник во вашата мисија да ја добиете таа фит фигура што отсекогаш сте ја посакувале.

Пијте по една шолја вкусен My Skinny чај на ден и забрзајте го вашиот метаболизам со полна пареа. Потоа можете да гледате како се топат мастите и како паѓа вашата тежина. Дали сте за?

Сè што ви треба

Како да се користи

Препорачаната дневна доза е 1 кесичка.
 

СОСТОЈКИ

Пу-ерх чај (30%), билка од луцерн (25%), корен од будрок (20%), слатко овошје од анасон (15%), бозел (10%).

 

КОРИСТЕТЕ

Никогаш не користете врела вода за чај TummyTox! Истурете свежа топла вода (70-80°C) врз кесичката за чај и сварете 5 минути. Препорачуваме да користите една кесичка чај за секоја чаша.

 

СКЛАДИРАЊЕ

Да се чува на суво место на собна температура.