-25%

Slim Tummy Caps

799 ден 599 ден

60 капсули – за 30 дневна употреба

Капсули кои го намалуваат чувството на глад и се грижат вашиот стомак да е повторно рамен.

Побрзо до тенка линија без откажување!

Ставете го вашиот апетит под контрола и кажете збогум на оние неодоливи вечерни желби за храна!

  • Со екстракт од Гарсинија Камбоџа за намалување на апетитот и ефективно слабеење
  • Го блокира го формирањето на нови маснотии
  • Го регулира нивото на шеќер во крвта и помага за помалку падови на шеќер
  • Го намалува заморот
  • Со додаден витамин Ц и хром
Flat Tummy Caps е сега Slim Tummy Caps: Состојките и сите придобивки на производот останаа исти, само името е сменето.

301 in stock

Compare

Опис

#TummyTox девојките ги обожаваат нашите производи!

ПОМАЛА ЖЕЛБА ЗА ХРАНА

Овие капсули за слабеење помагаат да се потисне прекумерната желба за храна и да се ослободите од салото на стомакот.

✔️Го чувството на глад и желбата за храна
✔️Помага во забрзување на метаболизмот
✔️Помага во согорување на повеќе масти
✔️Помага да се контролира телесната тежина
✔️Одржува ниво на шеќер и маснотии во крвта
✔️Содржи повисоко 60% HCA за најдобри резултати во слабеење

КАКО ДЕЛУВААТ?

Со помош на Garcinia Cambogia, ќе јадете помалку и ќе се чувствувате подобро!

Дали станувате жртва на чоколадото секој пат кога ќе одлучите да изгубите тежина? Или тоа е торта? Секој пат е иста приказната - стартуваме со диета, решителни и со надеж додека не добиеме желба што не можеме да ја игнорираме.

Не грижете се, Slim Tummy Caps со Гарсинија Камбоџа се тука да помогнат! Гарсинија Камбоџа е тропско овошје, а поради неговите неверојатни својства, некои го нарекуваат чудо овошје.

Неговата главна состојка е хидроксицитрична киселина (HCA). Оваа специјална супстанца придонесува за регулирање на телесната тежина и помага во намалување на гладот. Ја инхибира липогенезата, што значи дека помага да се спречи складирањето на масните клетки во области како што се бутовите, задникот, рацете и стомакот.

Дополнително, Гарсинија Камбоџа го зголемува нивото на серотонин (хормонот на среќата), што може да влијае на расположението. Високото ниво на серотонин може да ја намали желбата за прејадување, особено кога тоа е резултат на лошо расположение, емоционални проблеми и депресија.

Освен Garcinia, Slim Tummy Caps содржи хром и витамин Ц, кои помагаат да се зајакнат ефектите на Гарсинија. Хромот игра улога во метаболизмот и придонесува за стабилно ниво на шеќер.

Витаминот Ц помага за зајакнување на метаболизмот и ги заштитува клетките од оксидативен стрес.

Slim Tummy Caps ќе ви помогнат да го изгубите салото од стомакот и да постигнете потенка фигура, а истовремено да го подобрите вашето расположение и да го подигнете нивото на енергија!

Сè што ви треба

Гарсинија Камбоџа

Придонесува за регулирање на телесната тежина и го намалува гладот.

Витамин Ц

Придонесува за ослободување на енергија за време на метаболизмот и ги штити клетките од оксидативен стрес.

Хром

Ја има главната улога во метаболизмот на микронутриенти и помага во регулирање на гликозата во крвта.

Како да се користи

Препорачаната дневна доза е 2 капсули. 

Начин на употреба: Препорачана дневна доза e 1 капсула 30 минути пред појадок и 1 капсула 30 минути пред ручек со чаша вода.

 

Предупредувања: Ако сте преосетливи или алергични на која било од состојките на производот или користите лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за бремени жени и доилки.

 

Важно известување: Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Важна е разновидна и урамнотежена диета и здрав начин на живот.

 

Складирање: Производот да се чува надвор од дофат на деца! Да се чува на темно и суво место на температура под 25° C.

 

Состојки: екстракт од овошје гарсинија со 60% хидроксицитрична киселина, L-аскорбинска киселина, средство против стврднување: магнезиумски соли на масни киселини, хром (III) хлорид, капсули: желатин.