-45%

Transform Пакет

5,396 ден 2,967 ден

30 дневен пакет кој ќе ви помогне да се вратите во форма или сега да ги започнете промените! Надминете ги и сопствените очекувања за само 1 месец!

 

2 x Shape Me Shake – За подобрување на физичките напори. Може и како замена за оброк.

2 х Fat Burner Drink – За забрзано топење на мастите и поголема енергија.

Compare
Category:

Опис

Shape Me Shake

СПРЕМЕНИ СТЕ ЗА НОВ ПОЧЕТОК И ФОРМИРАНО ТЕЛО?

Протеински пијалок, кој знае што сè и е потребно на жената!

Shape Me Shake со својата иновативна формула ви помага да го преобликувате вашето тело и ве прави да се чувствувате и да изгледате добро!

  • Врвни 16 гр протеин од сурутка, 5 гр квалитетни хранливи влакна и додаток казеин се грижат да останете сити со часови.
  • Содржи протеини од сурутка, хијалуронска киселина Q10 и 11 витамини, така што ќе добиете сè што е потребно за да се почувствувате и да изгледате ТОП!
  • Екстрактот од зелено кафе и Л-карнитинот помагаат при слабеење така што ја запираат апсорпцијата на шеќер и помагаат при согорување вишокот килограми.
  • Сето ова во пијалок кој содржи само 105 калории!

КАКО ФУНКЦИОНИРА?

Слабеењето е лесно ако започнете правилно. Без додаден шеќер, со висока содржина на хранливи влакна, брзи и бавно сварливи протеини и високо квалитетни состојки за слабеење, проверете дали за кратко време ќе ги постигнете посакуваните резултати.

ЗОШТО Shape Me Shake ДЕЛУВА ТОЛКУ ДОБРО?

Едноставно. Протеинските пијалоци се многу ефикасни во слабеењето. Ние дополнително го подобривме пијалокот со тоа што му додадевме состојки што им недостасува на другите протеински пијалоци.

ОБИЧНИ ПРОТЕИНСКИ ПИЈАЛОЦИ

1. Протеинските пијалоци се одлични за мускулна маса, но не ве одржуваат сити долго време

 

2. Тие имаат премалку или немаат воопшто хранливи влакна

 

3. Немаат додадени витамини

 

4. Нема додадени состојки за слабеење

 

5. Нема вистински хранливи материи

 

6. Премногу шеќер

SHAPE ME SHAKE

1. Комбинацијата на протеин од сурутка и казеин обезбедува подолго чувство на ситост (ја запира желбата за слатки кои ги уништуваат вашите напори) и помага да ги заштитите вашите мускули при слабеење

 

2. 5 гр диетални влакна не само што обезбедуваат намален глад, туку и ја смируваат цревната флора, го поддржуваат варењето и слабеењето

 

3. Зеленото кафе и Л-карнитинот го прават овој шејк вистински помагател во слабеењето – ја запира апсорпцијата на шеќерот и го забрзува слабеењето.

 

4. 11 витамини кои обезбедуваат важни хранливи материи во диетите со малку калории.

 

5. Ништо не криеме. Пијалокот содржи 105 калории и 4,4 гр јаглени хидрати, од кои 1,5 гр шеќер + 11 витамини, целиот спектар на аминокиселини, 5 гр влакна и 5 дополнителни состојки за обликување на телото.

 

ДАЛИ ВИ ТРЕБААТ ДОКАЗИ?

Еве ги двата најважни факти што ги зедовме во предвид при дизајнирањето на Shape Me Shake:

  • Додавањето на диетални влакна го намалува ризикот од дебелеење и маснотии кај жените, без оглед на физичката активност и потрошувачката на маснотии. [1]
  • Истражувањата покажаа дека возрасните кои го зголемиле внесот на протеини без промена на исхраната, многу побрзо изгубиле тежина. [2] 
Нутриционистички вредности Во 100 гр Во 30 гр
Енергетска вредност 1483 kJ / 353 kcal 445 kJ / 106 kcal
Маснотии

–          Од кои заситени

6,2 гр

3,3 гр

1,8 гр

1 гр

Јаглехидрати

–          Од кои шеќери

15 гр

5,7 гр

4,4 гр

1,7 гр

Влакна 16 гр 4,9 гр
Протеин 51 гр 15 гр
Сол 1,5 гр 0,45 гр

Начин на употреба: Додадете 1 лажичка (30 гр во прав) и 300 ml вода во шејкер и протресете 40 секунди.
Предупредувања: Ако сте преосетливи или алергични на која било од состојките на производот или користите лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за бремени жени или доилки.
Важно известување: Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Важна е разновидна и урамнотежена диета и здрав начин на живот.
Складирање: Производот да се чува надвор од дофат на деца! Да се чува на темно и суво место на температура под 25° C.
Состојки: (во една порција од 30g): концентрат на протеини од сурутка 56,5%; инулин 15,6%; калциум казеинат (содржи млеко) 9%; малтодекстрин 5,3%; какао во прав со намалени маснотии; згуснувач: целулозна гума; Л-карнитин L-таратрат (Л-карнитин 0,7%); емулгатор: лецитини (соја); ароми; бромелаин во прав 0,53%; сол; калциумови соли на ортофосфорна киселина 0,44%; екстракт од зелено кафе 0,35% (хлорогена киселина 45%); пченкарен скроб 0,26%; засладувач: сукралоза; магнезиум оксид 0,17%; Л-аскорбинска киселина (витамин Ц 49,5 мг ~ 61,9% НРВ*); ДЛ-алфа-токоферил ацетат (витамин Е 4,8 мг ~ 40% НРВ *); хијалуронска киселина 0,03%; никотинамид (ниацин 8,1 мг ~ 50,6% НРВ*); коензим Q10 0,02%; ретинил ацетат (витамин А 439,5 µг ~ 54,9% НРВ*); Д-пантонат, клациум (пантотенска киселина 2,67 mg ~ 44,5% NRV *); холекалциферол (витамин Д3 2,67 µг ~ 53,4% НРВ*); тиамин мононинат (витамин Б1 0,81 мг ~ 73,6% НРВ*); пиридоксин хидрохлорид (витамин Б6 0,81 мг ~ 57,8% НРВ*); рибофлавин (витамин Б2 0,81 мг ~ 57,8% НРВ*); птеројлмоноглутаминска киселина (фолна киселина 106,5 µг ~ 53,2% NRV *); Д-биотин; цијанокобаламин (витамин Б12 2,4 µг ~ 96% НРВ *).
*НРВ = нутриривни референтни вредности.
Декларација за хранливи вредности: Енергија: 1470 kJ / 349 kcal (на 100 гр), 441 kJ / 105 kcal (на 30 гр); Маснотии: 5,6 гр (на 100 гр), 1,7 гр (на 30 гр); од кои заситени 3,0 гр (на 100 гр), 0,9 гр (на 30 гр); Јаглени хидрати: 15 гр (на 100 гр), 4,4 гр (на 30 гр); од кои шеќери: 5,2 гр (на 100 гр), 1,5 гр (на 30 гр); Влакна: 16 гр (на 100 гр), 4,9 гр (на 30 гр); Протеини 52 гр (на 100 гр), 16 гр (на 30 гр); Сол: 1,5 гр (на 100 гр), 0,45 гр (на 30 гр). Произведено во фабрика каде исто така се произведува млеко, јајце, соја, ракови, сулфур диоксид и храна која што содржи ореви.

FAT BURNER DRINK

Сега уште поефективен Fat Burner Drink со нова и подобрена формула!

✅Го забрзува согорувањето на мастите поради неговото термогено дејство

✅Гори маснотии каде што е важно

✅Го зајакнува метаболизмот и го зголемува нивото на енергија

✅Кратките сесии за вежбање ги носат резултатите од долгите тренинзи

✅Продолжува да согорува калории неколку часа по вежбање, кога веќе седите пред телефон или компјутер

✅Содржи екстракти од гуарана, папаја, зелени мате листови и л-карнитин

КАКО ФУНКЦИОНИРА?

Дали сте се обидувале да слабеете, но немате доволно време за теретана? Ние го имаме решението! Вкусен пијалок со вкус на манго кој активно согорува маснотии додека вежбате!

Fat Burner Drink INTENSE ја зголемува вашата внатрешна температура и помага да се забрза согорувањето на мастите. Содржи најчиста форма на Л-карнитин, кој гарантира дека нашето тело користи маснотии за енергија наместо да ги чува како масни наслаги. На овој начин, ние трошиме повеќе калории побрзо, а исто така се чувствуваме поенергични! Масните наслаги околу колковите и стомакот ќе се намалат уште пред да забележите!

Согорувањето на маснотиите сега е полесно и побрзо

Fat Burner Drink INTENSE ви помага да согорувате повеќе маснотии додека се движите и да изгубите повеќе тежина во тој процес.

Исто така, ги додадевме сите 8 Б комплекс витамини, кои играат суштинска улога во метаболизмот помагајќи во претворање на хранливите материи во енергија.

Вежбањето ќе биде полесно со Fat Burner Drink INTENSE и вашето тело ќе може поефикасно да согорува маснотии! Нашите клиенти го обожаваат и неговиот вкусен и освежителен вкус на манго.

1 ЌЕСИЧКА ВО 250мл ВОДА

ЕДНАШ ДНЕВНО

Начин на употреба: Препорачана деневна доза е 1 кесичка. Растворете го со силно мешање во 250 мл вода. Темелно промешајте за да ги растворите сите грутки. Пијте го после оброк.
Предупредувања: Ако сте преосетливи или алергични на која било од состојките на производот или користите лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за бремени жени или доилки.
Важно известување: Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Важна е разновидна и урамнотежена диета и здрав начин на живот.
Складирање: Производот да се чува надвор од дофат на деца! Да се чува на темно и суво место на температура под 25° C.
Состојки: носач: гума акација, Carnipure (Л-карнитин Л-тартрат), екстракт од зелени мат лисја со 8% кофеин, екстракт од семе од гуарана со 10% кофеин, папаја зрел овошен сок во прав со 6 USP единица / мг протеолитичка активност на папаин, природен вкус на манго, никотинамид, средство против стврднување: растителни влакна од ориз, регулатор на киселост: цитрусна киселина, засладувач: сукралоза
Активни Состојки
Во 1 кесичка
%*
Carnipure (Л-карнитин Л-тартрат)
–          Л-карнитин
1000 мг
682 мг
**
**
Екстракт од зелени мат лисја
1000 мг
**
Екстракт од гуарана
–          Кофеин
700 мг
70 мг
**
Прав од папаја
Ензаматична активност:
  – 3000 USP единици папаин протеолитичка активност
500 мг
**
Ниацин
80 мг
500
* Референтна вредност на хранливи материи
**Вредностите за референтни хранливи материи не се утврдени