-37%

Tummy Drinks – Пакет

3,197 ден 1,999 ден

 МЕГА ПОПУЛАРНИТЕ напитоци на TummyTox  достапни во промотивен пакет!

  • Fat Burner Drink за ефикасно согорување и намален апетит
  • Draining Drink за намалување подуеност и целулит, како и исфрлање вишок вода
  • Night Burner Drink за подобар сон и ефикасно согорување додека спиете
Compare
Category:

Опис

Fat Burner Drink

Сега уште поефективен Fat Burner Drink со нова и подобрена формула!

✅Го забрзува согорувањето на мастите поради неговото термогено дејство

✅Гори маснотии каде што е важно

✅Го зајакнува метаболизмот и го зголемува нивото на енергија

✅Кратките сесии за вежбање ги носат резултатите од долгите тренинзи

✅Продолжува да согорува калории неколку часа по вежбање, кога веќе седите пред телефон или компјутер

✅Содржи екстракти од гуарана, папаја, зелени мате листови и л-карнитин

КАКО ФУНКЦИОНИРА?

Дали сте се обидувале да слабеете, но немате доволно време за теретана? Ние го имаме решението! Вкусен пијалок со вкус на манго кој активно согорува маснотии додека вежбате!

Fat Burner Drink INTENSE ја зголемува вашата внатрешна температура и помага да се забрза согорувањето на мастите. Содржи најчиста форма на Л-карнитин, кој гарантира дека нашето тело користи маснотии за енергија наместо да ги чува како масни наслаги. На овој начин, ние трошиме повеќе калории побрзо, а исто така се чувствуваме поенергични! Масните наслаги околу колковите и стомакот ќе се намалат уште пред да забележите!

Согорувањето на маснотиите сега е полесно и побрзо

Fat Burner Drink INTENSE ви помага да согорувате повеќе маснотии додека се движите и да изгубите повеќе тежина во тој процес.

Исто така, ги додадевме сите 8 Б комплекс витамини, кои играат суштинска улога во метаболизмот помагајќи во претворање на хранливите материи во енергија.

Вежбањето ќе биде полесно со Fat Burner Drink INTENSE и вашето тело ќе може поефикасно да согорува маснотии! Нашите клиенти го обожаваат и неговиот вкусен и освежителен вкус на манго.

1 ЌЕСИЧКА ВО 250мл ВОДА

ЕДНАШ ДНЕВНО

Начин на употреба: Препорачана деневна доза е 1 кесичка. Растворете го со силно мешање во 250 мл вода. Темелно промешајте за да ги растворите сите грутки. Пијте го после оброк.
Предупредувања: Ако сте преосетливи или алергични на која било од состојките на производот или користите лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за бремени жени или доилки.
Важно известување: Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Важна е разновидна и урамнотежена диета и здрав начин на живот.
Складирање: Производот да се чува надвор од дофат на деца! Да се чува на темно и суво место на температура под 25° C.
Состојки: носач: гума акација, Carnipure (Л-карнитин Л-тартрат), екстракт од зелени мат лисја со 8% кофеин, екстракт од семе од гуарана со 10% кофеин, папаја зрел овошен сок во прав со 6 USP единица / мг протеолитичка активност на папаин, природен вкус на манго, никотинамид, средство против стврднување: растителни влакна од ориз, регулатор на киселост: цитрусна киселина, засладувач: сукралоза
Активни Состојки
Во 1 кесичка
%*
Carnipure (Л-карнитин Л-тартрат)
–          Л-карнитин
1000 мг
682 мг
**
**
Екстракт од зелени мат лисја
1000 мг
**
Екстракт од гуарана
–          Кофеин
700 мг
70 мг
**
Прав од папаја
Ензаматична активност:
  – 3000 USP единици папаин протеолитичка активност
500 мг
**
Ниацин
80 мг
500
* Референтна вредност на хранливи материи
**Вредностите за референтни хранливи материи не се утврдени

Draining Drink

ПРЕСТАНЕТЕ ДА ЧУВСТВУВАТЕ НАДУЕНОСТ!

Секое утро направете си еден напиток Draining Drink INTENSE и забрзајте го процесот на елиминација на вишокот вода во вашето тело. Draining Drink INTENSE е тука за да помогне во намалување на надуеноста и ублажување на целулитот – за конечно да се ослободите од широките маици!

✅Го забрзува слабеењето

✅Помага за побрза елиминација на вишокот вода и токсини

✅Помага во намалување на отокот и надуеноста

✅Помага во намалување на целулитот

✅Ја зголемува функцијата на црниот дроб и го подобрува варењето на храната

✅Му помага на телото да ги задржи минералите и покрај елиминацијата на вишокот вода

КАКО ДЕЛУВА?

Пробајте Draining Drink INTENSE доколку проблемот со надуеност ве тера да се криете под широка облека!

Може да ја изгубите целата тежина на светот, а сепак да не изгледате тенко. ЗОШТО? Задржување на вишок вода. Вишокот вода во вашето тело може да направи вашето лице и стомак да изгледаат подуено.

Имаме огромна количина на вода што минува низ нашиот систем – дали знаевте дека дури и телесните масти се 10% вода? Лимфниот систем, кој е надлежен за лимфата, честопати се преоптоварува поради хормони, диета, стрес… Ова доведува до вишок вода, што не може правилно да се исцеди од телото.

И покрај диетите и вежбањето; надуеност во стомакот може да не исчезне. Дополнителната тежина за која може да верувате дека е тврдоглава маст може да биде вишок вода! Кога ткивата на телото се преплавени со вишок вода, пиењето Draining Drink INTENSE е како да инсталирате чешма и да го отворите вентилот. Какво олеснување!

Клинички докажани ефекти *:

  • Ги елиминира токсините и вишокот вода, додека ги задржува минералите
  • Ја зголемува елиминацијата на вишокот вода и токсини за 27% *
  • Намалува надуеност до 60% во рок од една недела *
  • Резултати видливи за неколку дена

Целулит, отечени глуждови, подуено лице и чувство на тешки нозе се знаци дека лимфниот систем може да има проблем со задржување на водата со што процесот на слабеење може драстично да се забави.

Draining Drink INTENSE помага да се намали задржувањето на водата благодарение на патентираната состојка Cacti-Nea, која има силни диуретични ефекти и може да помогне во подобрување на функционирањето на лимфниот систем и помага да се ослободите од вишокот вода.

Покрај тоа, тој е дизајниран за чистење на телото од токсини, истовремено обезбедувајќи олеснување на црниот дроб и подобрување на варењето на храната.

Зарем тоа не звучи неверојатно?

* [Резултатите може да варираат. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот, кои се важни.]

1 ЌЕСИЧКА ВО ВОДА

ЕДНАШ ДНЕВНО

Начин на употреба: Препорачана деневна доза е 1 кесичка. Растворете го со силно мешање во 1л вода. Темелно промешајте за да ги растворите сите грутки. Пијте го наутро.
Предупредувања: Ако сте преосетливи или алергични на која било од состојките на производот или користите лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за бремени жени или доилки.
Важно известување: Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Важна е разновидна и урамнотежена диета и здрав начин на живот.
Складирање: Производот да се чува надвор од дофат на деца! Да се чува на темно и суво место на температура под 25° C.
Состојки: Прав од бодликава круша овошје со 0,05% беталаини и 0,03% индикантинтин, носач: гума акација, екстракт од лисја од магдонос, екстракт од корен од сарсапарила, екстракт од цвеќиња хибискус со 10% вкупно полифеноли, прав од сок од овошје лубеница, екстракт од лисја од ортосифон со 2% калиум, природен вкус на малина, пире од малина во прав, регулатор на киселост: лимонска киселина, екстракт од лисја од артишок со 2,5% цинарин, екстракт од црвено грозје од марк со 90% вкупно полифеноли и 18% OPC (содржина на сулфити> 10 мг / кг), средство против стврднување: растителни влакна од ориз, засладувач: сукралоза.
Активни Состојки
Во 1 кесичка
CactiNea [Прав од бодликава круша]
2000 мг
Eкстракт од лисја од магдонос
500 мг
Екстракт од сарсапарила
500 мг
Eкстракт од хибискус
500 мг
Прав од лубеница
500 мг
Екстракт од ортосифон
500 мг
Екстракт од артишок
350 мг
VinOgrape Plus [екстракт од црвено грозје]
50 мг
* Референтна вредност на хранливи материи
**Вредностите за референтни хранливи материи не се утврдени

Night Burner Drink

Повеќекратни неверојатни ефекти за зајакнување на вашите напори за губење на тежината!

✅Помага во забрзување на природниот процес на согорување на маснотиите

✅Помага да се намали гладта во вечерните часови

✅Помага при ноќно обновување на црниот дроб и го стимулира варењето

✅Не го нарушува сонот, помага за релаксација и го подобрува спиењето

КАКО ФУНКЦИОНИРА?

Гарцинија Камбоџа помага на телото да се ослбоди од вишокот килограми побрзо!

Night Burner INTENSE содржи 800 гр чиста Гарцинија Камбоџа, што помага при намалување на гладот, согорува повеќе маснотии и помага да ги стопите вишокот килограми побрзо!

Овој вкусен пијалок може дури и да помогне во подобрување на спиењето. Докажано е дека длабокиот сон има корисни ефекти врз природното слабеење, не само затоа што добро одмореното тело согорува маснотии полесно, туку затоа што луѓето кои имаат квалитетен сон      избираат помалку калорични јадења.

Веројатно сте доживеале глад доцна во ноќта и незапирлива желба за грицки во вечерните часови: сладолед, чипс, бисквити или сендвич. Токму затоа излеговме со Night Burner INTENSE! Со овој пијалок можете да ја намалите гладта во текот на ноќта и желбата да се упатите кон фрижидерот. Без грицки доцна во ноќта, полесно ќе заспиете, но што е уште повеќе, нема да ги саботирате сите ваши дневни напори за слабеење.

Night Burner Drink исто така ќе ви помогне да се грижите за црниот дроб. Црниот дроб му помага на метаболизамот при согорување на маснотиите. Последиците од преоптоварен црн дроб кој не е во состојба добро да ги изврши сите свои задачи се манифестираат на нашите тела порано отколку подоцна. Според најновите студии, околу 40% од популацијата страда од замастен црн дроб – последователниот пораст на дебелината секако не е случајност.

Со оваа уникатна комбинација на растворливи растителни влакна, Гарцинија Камбоџа и витамин Б6, овој напиток за согорување на маснотии ќе помогне да се спречи акумулацијата на маснотиите и да се стимулира согорувањето и елиминацијата на маснотиите.

Night Burner Drink со одличен вкус на лајм ќе ви помогне да го намалите вашиот вечерен апетит, ќе ви помогне да спиете подобро и да согорувате повеќе маснотии!

                                                                  

Night Burner Drink исто така се грижи за вашиот црн дроб. Црниот дроб е клучен орган за оптимален метаболизам. Последиците од преоптоварениот црн дроб кој не е во состојба добро да ги извршува сите свои задачи, се манифестираат на нашите тела порано отколку подоцна. Според најновите студии, околу 40% од популацијата страда од замастен црн дроб – последователниот пораст на дебелината секако не е случајност.

Со оваа уникатна комбинација на растворливи влакна, Гарсинија Камбоџа и витамин Б6, овој пијалок за согорување маснотии ќе помогне да се спречи акумулацијата на маснотиите и да се стимулира согорувањето и елиминацијата на маснотиите.

Night Burner Drink со одличен вкус на лајм ќе ви помогне да се потисне вашиот вечерен апетит, ќе ви помогне да спиете подобро и да согорувате повеќе маснотии!

Клинички докажани ефекти *:

  • Ви помага да заспиете побрзо и да спиете подобро
  • Главната состојка, Гарсинија Камбоџа, го зголемува слабеењето до 3 пати
  • Добар сон со помош на Night Burner може да ви помогне да изгубите 6,5 кг повеќе, дури и без други промени во животниот стил

Ноќниот пијалок со вкус на лајм може да ви помогне да спиете подобро, да се чувствувате енергично во текот на денот и да го забрза губењето на вишокот килограми!

* [Резултатите може да варираат. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот, кои се важни.]

1 ЌЕСИЧКА ВО 250мл ВОДА

ЕДНАШ ДНЕВНО

Начин на употреба: Препорачана деневна доза е 1 кесичка. Растворете го со силно мешање во 250 мл вода. Темелно промешајте за да ги растворите сите грутки. Пијте го пред спиење.
Предупредувања: Ако сте преосетливи или алергични на која било од состојките на производот или користите лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за бремени жени или доилки.
Важно известување: Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Важна е разновидна и урамнотежена диета и здрав начин на живот.
Складирање: Производот да се чува надвор од дофат на деца! Да се чува на темно и суво место на температура под 25° C.
Состојки: Fibregum [гума акација со 90% растворливи диетални влакна], овошен екстракт од гарсинија со 60% хидроксицитрична киселина, холин бикарат, екстракт од лисја од мелем со лимон со 15% хидроксицинаминска киселина и 7% росмаринска киселина, природен вкус на зелен лимон (лајм), екстракт од овошје од рогач, калциум Л -асорбат, екстракт од корен од цикорија со 20% инулин, регулатор на киселост: лимонска киселина, средства против стврднување: силициум диоксид и растителни влакна од ориз, засладувач: сукралоза, пиридоксин хидрохлорид.
Активни Состојки
Во 1 кесичка
%*
Fibregum [Гума акација]
–          Растворливи диетални влакна
3500 мг
3150 мг
**
Екстракт од гарсинија
–          Хидроксицитрична киселина
1000 мг
600 мг
**
**
Холин бикарат
–          Холин
400 мг
165 мг
**
**
Екстракт од лисја од мелем со лимон
–          Хидроксицинаминска киселина
–          Росмаринска киселина
400 мг
60 мг
28 мг
**
**
**
Екстракт од дрво од рогач
250 мг
**
Екстракт од цикорија
200 мг
**
Витамин Ц
160 мг
200
Витамин Б6
5,6 мг
400
* Референтна вредност на хранливи материи
**Вредностите за референтни хранливи материи не се утврдени