-50%

TummyTox Бел Шејкер

599 ден 299 ден

Шејкер од 4 делови за совршено мешани протеински шејкови или замена на оброците во секое време и на кое било место.

  • Капацитет од 500 ml – одличен за енергични тренинзи и употреба во движење
  • Со прицврстувачка цедилка за лесно мешање без грутки
  • 100% отпорен на протекување
  • Направено од врвна пластика без БПА – издржлива и безбедна за долготрајна употреба
  • Можете да го користите и за вода или некој друг напиток

167 in stock

Compare

Опис

Супер лесни шејкови во теретана или во движење!

Со нашиот шејкер протеински шејкови со нерастворени грутки се минато! Благодарение на внимателно дизајнираната цедилка во конкавна форма, можете да пиете кремасти шејкови секој пат.

 

За најдобри резултати, обидете се да го наполните шејкерот околу 1/3 со течност по избор пред да додадете прав. Додадете уште течност, оставајќи малку простор на врвот. Потресете убаво и готово, шејкот е спремен!

Совршен шејк секој пат

Чекор 1

Во шејкер истурете 250 мл вода или млеко по избор.

Чекор 2

Додадете 20гр прав (1 доза), покријте го со решетката, завртете го капакот и затворете го.

Чекор 3

Протресете 30 секунди.

Чекор 4

Проверете го вкусот. Ако е премногу сладок и густ за вашиот вкус, додадете малку вода. Ако ви се допаѓа погусто, можете да додадете уште 1 доза.

100% отпорен на истекување

Без БПА

Безбедно во машина за миење садови

Безбедно за микробранова печка

Безбедно за замрзнување

Произведено во ЕУ