-46%

3 x 5-in-1 Curve Shaper + Slim Tummy Caps

4,496 ден 2,399 ден

30-ДНЕВЕН ПАКЕТ


Чувајте ги вашите облини под контрола на природен начин со супер ефективно 5-во-1 решение за слабеење + НАЈПОПУЛАРНИТЕ капсули Slim Tummy Caps за потиснување на апетитот и подобрување на напорите.

  • Го намалува вашиот апетит
  • Го поттикнува согорувањето на мастите
  • Се бори со задржување на водата
  • Со Morosil®, Гарсинија Камбоџа и лист од бела дудинка
  • Над 15 години експертиза во развој и производство на додатоци во исхраната

100 in stock

Compare
Category:

Опис

5-IN-1 CURVE SHAPER

Добијте ги вашите облини во форма со пијалокот за слабеење 5-во-1!

Совршено се-во-едно решение за слабеење за жени, со премиум состојки.

Тоа не е само мит, на жените им е навистина потешко да ослабат

Една девојка и нејзиното момче започнале да слабеат заедно. Имаат иста исхрана и обајцата редовно вежбаат. Сепак, неговите килограми почнуваат да паѓаат побрзо од нејзините. Зошто?

Постојат многу причини зошто мажите побрзо согоруваат маснотии. Жените имаат побавен метаболизам и повисоки нивоа на грелин, “хормонот на гладта“. Најчесто имаме помалку мускулна маса (што им помага на мажите да согоруваат повеќе калории) и повеќе телесни масти од мажите. Исто така, качуваме дополнителна тежина за време на бременоста.

 

Главните предизвици со кои се соочуваат жените кога се обидуваат да изгубат тежина:

 

❌ Постојана глад и желба за храна

❌ Задржување на вода и чувство на надуеност

❌ Борба да се контролира големината на порциите и внесот на калории

❌ Недостаток на мотивација

❌ Недостаток на поддршка

Одлично решение за слабеење за жени

5-во-1 Curve Shaper е тука да го забрза вашето слабеење и да ви помогне брзо да постигнете долготрајни резултати. Овој пијалок за слабеење ќе ви помогне:

Зголемете го согорувањето на мастите

Ослободете се од љубовните рачки и повторно вклопете се во омилениот пар фармерки!

Намалете го апетитот

Спречете вечерни јадења и престанете со постојаните патувања до фрижидерот.

Спречете задржување на водата

Исфрлете ја дополнителната вода и поздравете се со надуениот стомак!

Блокирајте ги калориите од јаглехидратите

Намалете ја апсорпцијата на калориите од јаглехидратите

Спречете складирање на маснотии

Нема повеќе масти да се складираат во телото!

Резултати за слабеење поткрепени со истражување**

Morosil® е патентиран екстракт од црвен портокал добиен од сок од најпигментираните крвни портокали од сортата Моро од Сицилија. Според истражувањата, може да ви помогне да спречите акумулација на маснотии, особено околу стомакот. Клиничката студија** со 30 лица со прекумерна тежина (со БМИ помеѓу 25 и 35) покажа дека учесниците кои користеле 400 mg Morosil® на ден значително ги намалиле своите:

 

  • телесна тежина – до 3 кг* во просек,
  • БМИ до 1,1 единица* во просек и
  • обемот на половината (до 7,5 цм*) и на колкот (до 6 цм*).

*Ефектите на производот може да варираат помеѓу поединци и може да се разликуваат од оние опишани на веб-страната. Нашите производи не се наменети за спречување, лекување или лекување на некоја болест или сериозна болест.

Премиум избор на состојки со врвен квалитет

Совршена мешавина на состојки за да се обезбедат најдобри можни придобивки и да се задржат тие облини под контрола!

Претходна

Како да се користи

Препорачаната дневна доза е 1 кесичка.
 

Препорачана дневна доза:

1 кесичка.

 

Начин на користење:

Растворете 1 кесичка во 250 мл вода. Темелно измешајте за да се растворат сите грутки. Пијте после оброк.

 

Предупредувања:

Доколку сте преосетливи или алергични на некоја од состојките на овој производ или користите лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за бремени жени и доилки. Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. Додатокот во исхраната не треба да се користи како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот се важни. Се чува вон дофат на деца.

 

Складирање:

Да се чува на темно и суво место на температура под 25°C.

 

Состојки:

Fibregum™ [гума од багрем (Acacia seyal Delile) со 90% растворливи диететски влакна] 2640 mg; овошен сок од портокал концентрат во прав; природен арома на портокал; МОРОСИЛⓇ [сицилијански црвен портокал var. Моро (Citrus sinensis (L.) Osbeck) екстракт од овошје со 4,3-4,5% витамин Ц 400 mg (витамин Ц 17,2 mg – 18 mg (21,5 – 22,5%*))]; зелен чај (Camellia sinensis (L.) Kuntze) екстракт од лист со 98% полифеноли, 60% катехини, 50% EGCG и макс. 1% кофеин 230 mg (EGCG 115 mg); екстракт од лист од бела дудинка (Morus alba L.) 200 mg; хибискус (Hibiscus sabdariffa L.) екстракт од цвет со 10% полифеноли 125 mg; регулатор на киселост: лимонска киселина; цинк глуконат (цинк 5 mg – 50%*); засладувач: сукралоза. *хранлива состојка референтни вредности

**ИЗВОР

Cardile, Venera & Graziano, Adriana & Venditti, Alessandro. (2014). Clinical evaluation of Moro ( Citrus sinensis (L.) Osbeck) orange juice supplementation for the weight management. Natural Product Research. 2015. 10.1080/14786419.2014.1000897. 

SLIM TUMMY CAPS

ПОМАЛА ЖЕЛБА ЗА ХРАНА

Овие капсули за слабеење помагаат да се потисне прекумерната желба за храна и да се ослободите од салото на стомакот.

✔️Го намалува чувството на глад и желбата за храна
✔️Помага во забрзување на метаболизмот
✔️Помага во согорување на повеќе масти
✔️Помага да се контролира телесната тежина
✔️Го одржува нивото на шеќер и маснотии во крвта
✔️Содржи 60% HCA за најдобри резултати за слабеење

КАКО ДЕЛУВААТ?

Со помош на Garcinia Cambogia, ќе јадете помалку и ќе се чувствувате подобро!

Дали станувате жртва на чоколадото секој пат кога ќе одлучите да изгубите тежина? Или тоа е торта? Секој пат е иста приказната - стартуваме со диета, решителни и со надеж додека не добиеме желба што не можеме да ја игнорираме.

Не грижете се, Slim Tummy Caps со Гарсинија Камбоџа се тука да помогнат! Гарсинија Камбоџа е тропско овошје, а поради неговите неверојатни својства, некои го нарекуваат чудо овошје.

Неговата главна состојка е хидроксицитрична киселина (HCA). Оваа специјална супстанца придонесува за регулирање на телесната тежина и помага во намалување на гладот. Ја инхибира липогенезата, што значи дека помага да се спречи складирањето на масните клетки во области како што се бутовите, задникот, рацете и стомакот.

Дополнително, Гарсинија Камбоџа го зголемува нивото на серотонин (хормонот на среќата), што може да влијае на расположението. Високото ниво на серотонин може да ја намали желбата за прејадување, особено кога тоа е резултат на лошо расположение, емоционални проблеми и депресија.

Освен Garcinia, Slim Tummy Caps содржи хром и витамин Ц, кои помагаат да се зајакнат ефектите на Гарсинија. Хромот игра улога во метаболизмот и придонесува за стабилно ниво на шеќер.

Витаминот Ц помага за зајакнување на метаболизмот и ги заштитува клетките од оксидативен стрес.

Slim Tummy Caps ќе ви помогнат да го изгубите салото од стомакот и да постигнете потенка фигура, а истовремено да го подобрите вашето расположение и да го подигнете нивото на енергија!

Сè што ви треба

Гарсинија Камбоџа

Придонесува за регулирање на телесната тежина и го намалува гладот.

Витамин Ц

Придонесува за ослободување на енергија за време на метаболизмот и ги штити клетките од оксидативен стрес.

Хром

Ја има главната улога во метаболизмот на микронутриенти и помага во регулирање на гликозата во крвта.

Како да се користи

Препорачаната дневна доза е 1 капсула. 

Препорачана дневна доза: 

1 капсула

 

Начин на употреба:

1 капсула 30 минути пред оброк со чаша вода.

 

Предупредувања:

Ако сте преосетливи или алергични на која било од состојките во производот или користите лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за бремени жени и доилки. Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Важна е разновидна и урамнотежена диета и здрав начин на живот. Чување: Да се чува на темно и суво место на температура под 25° C.

 

Состојки:

ACTIGAR® DC60 [Гарсинија (Garcinia cambogia (Gaertn.) Desr.) овошје екстракт со 60% хидроксицитрична киселина], капсула школка (структура): хипромелоза, L-аскорбинска киселина (витамин Ц), средство за стврднување: гума од багрем, никотинамид (ниацин), средство против стврднување: магнезиумови соли на масни киселини, хром пиколинат (хром).