-46%

3 x Night Burner + Slim Tummy Caps

4,496 ден 2,399 ден

Nigbt Burner Drink распродаден – нови залихи наскоро.


30-ДНЕВЕН ПАКЕТ


Потиснете го апетитот преку ден и во доцните часови со помош на овој промотивен месечен пакет!

  • Капсулите Slim Tummy Caps помагаат да се потисне прекумерниот апетит во текот на целиот ден.
  • Night Burner Drink ќе ви помогне да се намали желбата за храна и грицки во вечерните часови + релаксира и го подобрува сонот.
  • Одлична 30-дневна комбинација за контрола на апетитот, подобрување на напорите и подобар сон!
Compare
Category:

Опис

30-дневно решение само за вас!

Збогум вечерни грицки, здраво добар сон!

NIGHT BURNER DRINK

Имате желба за чоколадо, пржена храна или сладолед пред спиење?

Значи, знаете за што зборуваме! Ноќниот пијалок не само што ви помага да спиете подобро, туку помага и да го намалите гладот ноќе и желбата да јадете слатки.

Содржи 1000 мг Гарсинија Камбоџа – најчистата достапна на пазарот. Го намалува чувството на глад, помага во согорувањето на мастите и промовира брзо и здраво слабеење.

Овој пијалок исто така ви помага да се опуштите, да заспиете побрзо и да спиете добро до утро.

Дали знаевте дека сонот е докажано дека има значително влијание врз природното слабеење, бидејќи добро одмореното тело полесно ги согорува мастите. Со мирен сон, можете да ги изгубите вишокот килограми без многу напор.

SLIM TUMMY CAPS

Овие капсули ќе стават крај на вашата желба за слатки. Конечно, вашето тело повеќе нема да биде под контрола на вашиот апетит и ќе внесува помалку калории... кои сепак ќе се согоруваат!

Slim Tummy Caps ќе ви помогнат да го изгубите салото од стомакот и да постигнете потенка фигура, а истовремено да го подобрите вашето расположение и да го подигнете нивото на енергија!

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ

ДЕН 1-30

НАУТРО

– 1 капсула Slim Tummy Caps 30 минути пред појадок

 

НАВЕЧЕР

– 1 ќесичка Night Burner Drink пред спиење

СОСТАВ И ИНФОРМАЦИИ

Начин на употреба:

Препорачана дневна доза e 1 капсула 30 минути пред оброк. 

Предупредувања:

Ако сте преосетливи или алергични на која било од состојките на производот или користите лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за бремени жени и доилки.

Важно известување:

Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Важна е разновидна и урамнотежена диета и здрав начин на живот. 

Складирање:

Производот да се чува надвор од дофат на деца! Да се чува на темно и суво место на температура под 25° C.

Состојки:

екстракт од овошје гарсинија со 60% хидроксицитрична киселина, L-аскорбинска киселина, средство против стврднување: магнезиумски соли на масни киселини, хром (III) хлорид, капсули: желатин.

 

Препорачана деневна доза:

1 кесичка. 

Начин на употреба:

Растворете го со силно мешање во 250 мл вода. Темелно промешајте за да ги растворите сите грутки. Пијте го пред спиење. 

Предупредувања:

Ако сте преосетливи или алергични на која било од состојките на производот или користите лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за бремени жени или доилки. Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Важна е разновидна и урамнотежена диета и здрав начин на живот. Да се чува надвор од дофат на деца.

Чување:

Да се чува на темно и суво место на температура под 25° C.

Состојки:

inavea™ ORIGINAL [aкација гума (Acacia senegal) со 90% растворливи диетални влакна], природна арома на зелен лимон (лајм), екстракт од овошен гарсинија (Garcinia cambogia (Gaertn.) Desr.) со 60% хидроксицитрична киселина, VitaCholine® [холин битартрат], екстракт од лисја од мелем со лимон (Melissa officinalis L.) е со 15% хидроксицинаминска киселина и 7% росмаринска киселина, екстракт од овошје од рогач (Ceratonia siliqua L.), Ester-C© [калциум L-аскорбат (витамин Ц)], екстракт од корен од цикорија (Cichorium intybus L.) со 20% инулин, регулатор на кислеот: лимонска киселина, засладувач: сукралоза, пиридоксин хидрохлорид (витамин Б6).