-33%

5-in-1 Curve Shaper

1,199 ден 799 ден

Чувајте ги вашите облини под контрола на природен начин со супер ефективно 5-во-1 решение за слабеење. Намалете до 3 кг* телесна тежина, до 7,5 цм* околу половината и до 6 цм* обемот на колковите со овој пијалок за слабеење богат со диетални влакна!

 • Го намалува вашиот апетит
 • Ги блокира калориите од јаглехидратите
 • Го поттикнува согорувањето на мастите
 • Се бори со задржување на водата
 • Спречува складирање на маснотии
 • Со Morosil®, Гарсинија Камбоџа и лист од бела дудинка
 • Одличен вкус од портокал
 • Без штетни хемикалии
 • Над 15 години експертиза во развој и производство на додатоци во исхраната

104 in stock

Compare

Опис

Добијте ги вашите облини во форма со пијалокот за слабеење 5-во-1!

Совршено се-во-едно решение за слабеење за жени, со премиум состојки.

Тоа не е само мит, на жените им е навистина потешко да ослабат

Една девојка и нејзиното момче започнале да слабеат заедно. Имаат иста исхрана и обајцата редовно вежбаат. Сепак, неговите килограми почнуваат да паѓаат побрзо од нејзините. Зошто?

Постојат многу причини зошто мажите побрзо согоруваат маснотии. Жените имаат побавен метаболизам и повисоки нивоа на грелин, “хормонот на гладта“. Најчесто имаме помалку мускулна маса (што им помага на мажите да согоруваат повеќе калории) и повеќе телесни масти од мажите. Исто така, качуваме дополнителна тежина за време на бременоста.

 

Главните предизвици со кои се соочуваат жените кога се обидуваат да изгубат тежина:

 

❌ Постојана глад и желба за храна

❌ Задржување на вода и чувство на надуеност

❌ Борба да се контролира големината на порциите и внесот на калории

❌ Недостаток на мотивација

❌ Недостаток на поддршка

Одлично решение за слабеење за жени

5-во-1 Curve Shaper е тука да го забрза вашето слабеење и да ви помогне брзо да постигнете долготрајни резултати. Овој пијалок за слабеење ќе ви помогне:

Зголемете го согорувањето на мастите

Ослободете се од љубовните рачки и повторно вклопете се во омилениот пар фармерки!

Намалете го апетитот

Спречете вечерни јадења и престанете со постојаните патувања до фрижидерот.

Спречете задржување на водата

Исфрлете ја дополнителната вода и поздравете се со надуениот стомак!

Блокирајте ги калориите од јаглехидратите

Намалете ја апсорпцијата на калориите од јаглехидратите

Спречете складирање на маснотии

Нема повеќе масти да се складираат во телото!

Резултати за слабеење поткрепени со истражување**

Morosil® е патентиран екстракт од црвен портокал добиен од сок од најпигментираните крвни портокали од сортата Моро од Сицилија. Според истражувањата, може да ви помогне да спречите акумулација на маснотии, особено околу стомакот. Клиничката студија** со 30 лица со прекумерна тежина (со БМИ помеѓу 25 и 35) покажа дека учесниците кои користеле 400 mg Morosil® на ден значително ги намалиле своите:

 

 • телесна тежина – до 3 кг* во просек,
 • БМИ до 1,1 единица* во просек и
 • обемот на половината (до 7,5 цм*) и на колкот (до 6 цм*).

*Ефектите на производот може да варираат помеѓу поединци и може да се разликуваат од оние опишани на веб-страната. Нашите производи не се наменети за спречување, лекување или лекување на некоја болест или сериозна болест.

Премиум избор на состојки со врвен квалитет

Совршена мешавина на состојки за да се обезбедат најдобри можни придобивки и да се задржат тие облини под контрола!

Претходна

Како да се користи

Препорачаната дневна доза е 1 кесичка.
 

Препорачана дневна доза:

1 кесичка.

 

Начин на користење:

Растворете 1 кесичка во 250 мл вода. Темелно измешајте за да се растворат сите грутки. Пијте после оброк.

 

Предупредувања:

Доколку сте преосетливи или алергични на некоја од состојките на овој производ или користите лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за бремени жени и доилки. Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. Додатокот во исхраната не треба да се користи како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот се важни. Се чува вон дофат на деца.

 

Складирање:

Да се чува на темно и суво место на температура под 25°C.

 

Состојки:

Fibregum™ BG [гума акација (Acacia senegal, Acacia seyal) со 90% растворливи диететски влакна], Екстракт од лист од Јава чај (Orthosi-phon stamineus Benth) со 2% калиум, природна арома на портокал, екстракт од овошје гарсинија камбоџа (Garcinia cambogia) (Gaertan). Desr.) со 60% хидроксицитрична киселина, MOROSIL® [сицилијански црвен портокал (Citrus sinensis (L.) Osbeck) var. Моро овошен екстракт со 4,3-4,5% витамин Ц], концентрат од сок од портокал во прав, екстракт од лист од бела дудинка (Morus alba L.), регулатор на киселост: лимонска киселина, цинк глуконат (цинк), засладувач: сукралоза.

**ИЗВОР

Cardile, Venera & Graziano, Adriana & Venditti, Alessandro. (2014). Clinical evaluation of Moro ( Citrus sinensis (L.) Osbeck) orange juice supplementation for the weight management. Natural Product Research. 2015. 10.1080/14786419.2014.1000897.