-44%

3 x Draining Drink – Пакет за 30 дена

3,597 ден 1,999 ден

30 кесички | За 30-дневна употреба

МЕСЕЧЕН ПАКЕТ

НОВА и подобрена формула за борба против задржувањето на водата, вишокот килограми и целулитот и поддршка на долгорочно губење на тежината. Само еден напиток со вкус на јагода дневно ќе ги исфрли токсините и ќе ве ослободи од надуеност!

  • 3 во 1 дејство: се бори против задржувањето на водата, поддржува губење на тежината, го намалува целулитот
  • Зголемува елиминација на вишокот вода за 27%*
  • 60%* намалување на надуеност и оток
  • 87%* од корисниците беа задоволни од резултатите
  • НОВ одличен вкус: јагода
*Ефектите на производот може да варираат помеѓу поединци и може да се разликуваат од оние опишани на веб-страната

20 in stock

Compare

Опис

Дали знаевте дека една третина од жените имаат надуеност, отечен стомак и отекување на нозете и не можат да ги закопчаат фармерките поради задржување на водата?

Дури и кога држат диета и вежбаат, жените често мислат дека не губат тежина поради сиот тој вишок вода, кој се собира во килограми на вагата!

Губењето тежина од вода може да направи брза и видлива разлика!

Станете видно потенки за само 1* недела!

Ако некогаш сте се нашле да гуглате „како да изгубите тежина за една недела“ или „како да се вклопите во фустан во последен момент“, нашиот 3-in-1 Draining Drink е одговорот на вашите прашања!
 
3-in-1 Draining Drink содржи уникатна комбинација на природни диуретични состојки за кои е докажано дека покажуваат видливи резултати за само 1* недела по употреба, што е побрзо од повеќето други производи за слабеење на пазарот.
 
И, исто така, поддржува долгорочно постепено губење на тежината!
 
*Ефектите на производот може да варираат помеѓу поединци и може да се разликуваат од оние опишани на веб-страната

Сузана: „Забележав подобрување по само 3* дена!

„Со години имав идеална тежина од 57 килограми, но по породувањето достигнав 70 килограми. Изгледаше дека телото не можеше да преработува маснотии, а сè се складираше во пределот на стомакот.

Со Draining Drink* забележав подобрување после 3* дена! Бев помалку подуена, се чувствував многу полесна и стомакот конечно ми беше порамен!

* Сузана користеше претходна верзија на овој производ. Пробајте ја новата и подобрена верзија сега!

Нема губење на тежината без елиминација на вода!

Елиминацијата на вишокот вода е првиот чекор во процесот за слабеење, еве зошто:

✔️ Губењето на тежината на водата може да има високо мотивационен ефект, бидејќи тоа може да се случи брзо, е видливо на вагата и помага вашата облека подобро да се вклопи.

✔️ Задржувањето на водата е исто така поврзано со акумулацијата на токсини, така што ослободувањето од вишокот вода ќе има детокс ефект на вашето тело, подобрувајќи ја вашата целокупна благосостојба.

✔️ Составувањето токсини е исто така тесно поврзано со акумулацијата на маснотии, бидејќи телото користи масното ткиво за складирање на токсини од кои не може да се ослободи.

Како знаете дека задржувате вода?

Ако се мачите да изгубите тежина, се чувствувате подуено околу стомакот и половината и имате отечени нозе, сето тоа се знаци дека вашето тело задржува вишок вода.

Причините за задржување на водата вклучуваат:

❌ не пиење доволно течност,
❌ премногу сол во исхраната,
❌ хормонални флуктуации за време
на менструалниот циклус или менопаузата,
❌ премногу седење или стоење,
❌ физичка неактивност,
❌ топли температури и сув воздух,
❌ лимфниот систем не функционира оптимално.


И ако мислите дека надуеноста и отокот се единствените причини зошто задржувањето на водата му штети на вашето слабеење, размислете повторно!

Зајакнете ги 3-те телесни системи задолжени за елиминација на вода и отстранување на токсините

Лимфниот систем, уринарниот и циркулаторниот систем се задолжени за транспортирање и балансирање на течностите во телото додека ги отстрануваат штетните токсини. Ако некој од овие 3 системи не функционира правилно, тоа може да доведе до надуеност и оток, дисбаланс на електролити и зголемување на телесната тежина.

Природните состојки во 3-in-1 Draining Drink помагаат да се зајакнат природните системи на вашето тело за елиминација на вода и токсини.

7 причини зошто пијалокот 3-во-1 е најдобриот избор за да го започнете вашето слабеење

✔️ Ви помага да се чувствувате полеснo.
✔️ Ги елиминира токсините и вишокот вода додека ви помага да ги задржите минералите.
✔️ Ја намалува надуеноста до 60*%.
✔️ Ја подобрува микроциркулацијата и го намалува целулитот.
✔️ Тоа е производ со најбрзо дејство за обликување на телото кој ја надополнува секоја диета и начин на живот!
✔️ Поддржува долгорочно губење на тежината и одржување на тежината.
✔️ Супер вкусен и лесен за употреба!

*Ефектите на производот може да варираат помеѓу поединци и може да се разликуваат од оние опишани на веб-страната

Откријте ја нашата единствена нова брза формула со 9 активни состојки:

Како да се користи

Препорачаната дневна доза е 1 кесичка.
 

Препорачана деневна доза:

1 кесичка. 

 

Начин на употреба:

Растворете 1 кесичка во 500мл вода. Темелно промешајте за да ги растворите сите грутки. Пијте го наутро.

 

Предупредувања:

Ако сте преосетливи или алергични на која било од состојките на производот или користите лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за бремени жени или доилки. Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Важна е разновидна и урамнотежена диета и здрав начин на живот. Да се чува надвор од дофат на деца.

 

Чување:

Да се чува на темно и суво место на температура под 25° C.

 

Состојки:

CactiNea™™ [бодликава круша (Opuntia ficus-indica (L.)) овошен прав со 0,05% беталаини и 0,03% индикаксантин] 2000 мг, гума од багрем (Acacia seyal Delile) со 90% растворливи диететски влакна 1325 мг (растворливи диететски влакна 1192,5 мг), природна арома, овошен прав од јагоди, магнезиум цитрат (магнезиум 60 мг – 16%*), екстракт од лист од лепка (Galium aparineL.) 335мг, артишок (Cynaras ) L.) екстракт од лист со 2,5% цинарин 270 мг, регулатор на киселост: лимонска киселина, екстракт од цвет од хибискус (Hibiscus sab-dariffa L.) со 10% полифеноли 125 мг, екстракт од лист од коприва (Urtica dioica L.) со 4% вкупни полифеноли 100 мг, природна арома на бел чај, екстракт од корен од глуварче (Taraxacum officinale Webb) со 11% инулин 80 мг, VinOgrape™ Plus [екстракт од грозје (Vitis vinifera L.) со 90% вкупни полифеноли и 18% OPC (содржи сулфур диоксид и сулфити > 10 мг/кг)] 34 mg, засладувач:

сукралоза.

*референтни вредности на хранливи материи