-37%

3 x Tummyccino – Пакет за 30 дена

2,697 ден 1,698 ден

МЕСЕЧЕН ПАКЕТ

30 ќесички – за 30 дневна употреба

Вкусно кафе кое помага да се постигнат вашите цели за слабеење додека се чувствувате како да сте на врвот на светот!

  • Го поттикнува метаболизмот и согорувањето на мастите
  • Го инхибира создавањето на нови масти
  • Го зголемува вашето ниво на енергија и ве одржува будни
  • Го потиснува прекумерниот апетит и гладот
  • Без шеќер, без вештачки ароми, но сепак вкусно, богато и кремасто

30 in stock

Compare

Опис

СЛАБЕЕЊЕ СО КАФЕ? ДА, МОЛАМ! 

Го наполнивме нашето вкусно кафе со најдобрите помагачи за слабеење – зрно од зелено кафе, Гарсинија Камбоџа, семе од гуарана, инстант кафе и диетални влакна од цикорија кои:

✔️ Помагаат да се контролира гладта

✔️ Го забрзуваат метаболизмот

✔️ Го забрзуваат слабеењето

✔️ Даваат енергија - без нервози или пад од кофеин потоа!

✔️ Помагаат на варењето

✔️ Содржат малку јагленохидрати, и се вегански и без глутен!

КАКО ДЕЛУВА?

Ја зедовме магијата на кафето и додадовме уште неколку волшебни состојки – тие што помагаат за слабеење!

Благодарение на уникатна комбинација на состојки што нема да ја најдете на друго место, Tummyccino ќе го збогати вашиот живот со својот крем вкус (уживајте во него топло или ладно!) додека ви помага да ги исфрлите вишокот килограми.

Гарсинија Камбоџа го намалува гладот и го намалува складирањето на маснотии
Екстракт од семе од Гуарана го зајакнува нивото на енергија и метаболизмот на маснотиите
Зрно од зелено кафе содржи хлорогена киселина која помага при слабеење
Инстант кафе за да бидете будни и полни со енергија
Диетални влакна од Цикорија со инулин кои дејствуваат како храна за добри бактерии во цревата

За разлика од слични производи, ефектот на Tummyccino ќе трае многу подолго и нема да имате пад од кофеин.

Зошто Tummyccino е подобро од обичното инстант кафе

ИНСТАНТ КАФЕ

 

• полни со шеќер

• содржи гликозен сируп

• содржи замени за млеко

• содржи адитиви

• нема дополнителни придобивки

TUMMYCCINO

 

• неверојатен вкус

• дава подолготраен поттик на енергија

• го забрзува метаболизмот

• помага да се намали апетитот

• има добар ефект врз цревната микрофлора

• помага при губење на тежината

Испијте шолја Tummyccino наутро за тој поттик на енергија или пијте го попладне наместо десерт! Тоа ќе помогне да се ограничи желбата за храна и да се поттикне напредокот во слабеењето! Со 8 kcal, Tummyccino има помалку калории од обичното кафе, што е само дополнителен бонус – не само што има помалку калории, туку и ви помага да согорите повеќе!

НЕКОИ САКААТ ТОПЛО… НО НИЕ ГО САКАМЕ И ЛЕДНО!

ОПЦИЈА 1: Измешајте 1 кесичка Tummyccino со 1 dL топла вода. Додадете било каков вид млеко по ваш избор. Препорачуваме бадемово или кокосово млеко.

ОПЦИЈА 2: Измешајте 1 кесичка Tummyccino со 1 dL топла вода. За уште подобар вкус, додадете малку млеко (или вкусна замена за млеко) и неколку коцки мраз. Уживајте!

Се што ви треба

Како да се користи

Препорачаната дневна доза е 1 кесичка.
 

Инструкции за користење:

Препорачана дневна доза е 1 кесичка. Растворете го со силно мешање во 100 мл топла вода. Мешајте темелно додека не се растворат сите грутки. Пијте го наутро.

 

Предупредување:

Доколку сте хиперосетливи или алергични на некоја од состојките на овој производ или користите лекарства, консултирајте го вашиот доктор пред употреба.

 

Важни известувања:

Препорачаниот дневен внес не треба да биде надминат. Додатокот за исхрана не треба да биде користен како замена за разновидна и балансирана исхрана и за здрав животен стил. Разновидна и балансирана исхрана и здрав животен стил се важни.

 

Чување:

Држете го на страна од дофат на деца! Чувајте го на темно и суво место на температура под 25°C.

 

Состојки:

Инстант кафе (кафе канефора, зрна) прашок со 3-5% кофеин, Orafti® HSI [цикорија (Cichorium intybus L.) инулин со 88% растворливи диететски влакна], овошен екстракт од гарсинија камбоџа (Garcinia cambogia (Gaertn.) Desr.) со 60% хидроксицитрична киселина, екстракт од зрна од зелено кафе (Coffea robusta L. Linden) со 50% хлорогена киселина и ≤ 2% кофеин, семе од гуарана (Paullinia cupana Kunth.) екстракт со 10% кофеин, арома на капучино, засладувач: сукралоза.