-46%

30 дневен пакет против надуеност и апетит

4,496 ден 2,399 ден

Ослободете се од вишокот вода, отоците и големиот апетит! Вчудоневидете се од промените после само 30 дена!

  • 3 x 3-in-1 Draining Drink – за намалување на вишокот вода и надуеноста, како и намален целулит.
  • 1 x Slim Tummy Caps – за намалување апетитот пред оброците и постигвање рамен стомак.
Compare

Опис

ЗА ПРОИЗВОДИТЕ

3-in-1 Draining Drink

1 од 3 жени не може да ги собере во омилените фармерки

Дали знаевте дека една третина од жените имаат надуеност, отечен стомак и отекување на нозете и не можат да ги закопчаат фармерките поради задржување на водата?

Дури и кога држат диета и вежбаат, жените често мислат дека не губат тежина поради сиот тој вишок вода, кој се собира во килограми на вагата!

Губењето тежина од вода може да направи брза и видлива разлика!

Станете видно потенки за само 1* недела!

Ако некогаш сте се нашле да гуглате „како да изгубите тежина за една недела“ или „како да се вклопите во фустан во последен момент“, нашиот 3-in-1 Draining Drink е одговорот на вашите прашања!
 
3-in-1 Draining Drink содржи уникатна комбинација на природни диуретични состојки за кои е докажано дека покажуваат видливи резултати за само 1* недела по употреба, што е побрзо од повеќето други производи за слабеење на пазарот.
 
И, исто така, поддржува долгорочно постепено губење на тежината!
 
*Ефектите на производот може да варираат помеѓу поединци и може да се разликуваат од оние опишани на веб-страната

Сузана: „Забележав подобрување по само 3* дена!

„Со години имав идеална тежина од 57 килограми, но по породувањето достигнав 70 килограми. Изгледаше дека телото не можеше да преработува маснотии, а сè се складираше во пределот на стомакот.

Со Draining Drink* забележав подобрување после 3* дена! Бев помалку подуена, се чувствував многу полесна и стомакот конечно ми беше порамен!

* Сузана користеше претходна верзија на овој производ. Пробајте ја новата и подобрена верзија сега!

Нема губење на тежината без елиминација на вода!

Елиминацијата на вишокот вода е првиот чекор во процесот за слабеење, еве зошто:

✔️ Губењето на тежината на водата може да има високо мотивационен ефект, бидејќи тоа може да се случи брзо, е видливо на вагата и помага вашата облека подобро да се вклопи.

✔️ Задржувањето на водата е исто така поврзано со акумулацијата на токсини, така што ослободувањето од вишокот вода ќе има детокс ефект на вашето тело, подобрувајќи ја вашата целокупна благосостојба.

✔️ Составувањето токсини е исто така тесно поврзано со акумулацијата на маснотии, бидејќи телото користи масното ткиво за складирање на токсини од кои не може да се ослободи.

Како знаете дека задржувате вода?

Ако се мачите да изгубите тежина, се чувствувате подуено околу стомакот и половината и имате отечени нозе, сето тоа се знаци дека вашето тело задржува вишок вода.

Причините за задржување на водата вклучуваат:

❌ недоволен внес на течности,
❌ премногу сол во исхраната,
❌ хормонални флуктуации за време
на менструалниот циклус или менопаузата,
❌ премногу седење или стоење,
❌ физичка неактивност,
❌ топли температури и сув воздух,
❌ лимфниот систем не функционира оптимално.


И ако мислите дека надуеноста и отокот се единствените причини зошто задржувањето на водата му штети на вашето слабеење, размислете повторно!

Зајакнете ги 3-те телесни системи задолжени за елиминација на вода и отстранување на токсините

Лимфниот систем, уринарниот и циркулаторниот систем се задолжени за транспортирање и балансирање на течностите во телото додека ги отстрануваат штетните токсини. Ако некој од овие 3 системи не функционира правилно, тоа може да доведе до надуеност и оток, дисбаланс на електролити и зголемување на телесната тежина.

Природните состојки во 3-in-1 Draining Drink помагаат да се зајакнат природните системи на вашето тело за елиминација на вода и токсини.

7 причини зошто пијалокот 3-во-1 е најдобриот избор за да го започнете вашето слабеење

3in1dd

✔️ Ви помага да се чувствувате полеснo.

✔️ Ги елиминира токсините и вишокот вода додека ви помага да ги задржите минералите.

✔️ Ја намалува надуеноста до 60*%.

✔️ Ја подобрува микроциркулацијата и го намалува целулитот.

✔️ Тоа е производ со најбрзо дејство за обликување на телото кој ја надополнува секоја диета и начин на живот!

✔️ Поддржува долгорочно губење на тежината и одржување на тежината.

✔️ Супер вкусен и лесен за употреба!

*Ефектите на производот може да варираат помеѓу поединци и може да се разликуваат од оние опишани на веб-страната

Препорачана деневна доза:

1 кесичка. 

Начин на употреба:

Растворете 1 кесичка во 500мл вода. Темелно промешајте за да ги растворите сите грутки. Пијте го наутро.

Предупредувања:

Ако сте преосетливи или алергични на која било од состојките на производот или користите лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за бремени жени или доилки. Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Важна е разновидна и урамнотежена диета и здрав начин на живот. Да се чува надвор од дофат на деца.

Чување:

Да се чува на темно и суво место на температура под 25° C.

Состојки:

CactiNea™™ [бодликава круша (Opuntia ficus-indica (L.)) овошен прав со 0,05% беталаини и 0,03% индикаксантин] 2000 мг, гума од багрем (Acacia seyal Delile) со 90% растворливи диететски влакна 1325 мг (растворливи диететски влакна 1192,5 мг), природна арома, овошен прав од јагоди, магнезиум цитрат (магнезиум 60 мг – 16%*), екстракт од лист од лепка (Galium aparineL.) 335мг, артишок (Cynaras ) L.) екстракт од лист со 2,5% цинарин 270 мг, регулатор на киселост: лимонска киселина, екстракт од цвет од хибискус (Hibiscus sab-dariffa L.) со 10% полифеноли 125 мг, екстракт од лист од коприва (Urtica dioica L.) со 4% вкупни полифеноли 100 мг, природна арома на бел чај, екстракт од корен од глуварче (Taraxacum officinale Webb) со 11% инулин 80 мг, VinOgrape™ Plus [екстракт од грозје (Vitis vinifera L.) со 90% вкупни полифеноли и 18% OPC (содржи сулфур диоксид и сулфити > 10 мг/кг)] 34 mg, засладувач: сукралоза.

*референтни вредности на хранливи материи

Slim Tummy Caps

ПОМАЛА ЖЕЛБА ЗА ХРАНА

Овие капсули за слабеење помагаат да се потисне прекумерната желба за храна и да се ослободите од салото на стомакот.

✔️Го намалува чувството на глад и желбата за храна
✔️Помага во забрзување на метаболизмот
✔️Помага во согорување на повеќе масти
✔️Помага да се контролира телесната тежина
✔️Го одржува нивото на шеќер и маснотии во крвта
✔️Содржи 60% HCA за најдобри резултати за слабеење

КАКО ДЕЛУВААТ?

Со помош на Garcinia Cambogia, ќе јадете помалку и ќе се чувствувате подобро!

Дали станувате жртва на чоколадото секој пат кога ќе одлучите да изгубите тежина? Или тоа е торта? Секој пат е иста приказната - стартуваме со диета, решителни и со надеж додека не добиеме желба што не можеме да ја игнорираме.

Не грижете се, Slim Tummy Caps со Гарсинија Камбоџа се тука да помогнат! Гарсинија Камбоџа е тропско овошје, а поради неговите неверојатни својства, некои го нарекуваат чудо овошје.

Неговата главна состојка е хидроксицитрична киселина (HCA). Оваа специјална супстанца придонесува за регулирање на телесната тежина и помага во намалување на гладот. Ја инхибира липогенезата, што значи дека помага да се спречи складирањето на масните клетки во области како што се бутовите, задникот, рацете и стомакот.

Дополнително, Гарсинија Камбоџа го зголемува нивото на серотонин (хормонот на среќата), што може да влијае на расположението. Високото ниво на серотонин може да ја намали желбата за прејадување, особено кога тоа е резултат на лошо расположение, емоционални проблеми и депресија.

Освен Garcinia, Slim Tummy Caps содржи хром и витамин Ц, кои помагаат да се зајакнат ефектите на Гарсинија. Хромот игра улога во метаболизмот и придонесува за стабилно ниво на шеќер.

Витаминот Ц помага за зајакнување на метаболизмот и ги заштитува клетките од оксидативен стрес.

Slim Tummy Caps ќе ви помогнат да го изгубите салото од стомакот и да постигнете потенка фигура, а истовремено да го подобрите вашето расположение и да го подигнете нивото на енергија!

Сè што ви треба

Гарсинија Камбоџа

Придонесува за регулирање на телесната тежина и го намалува гладот.

Витамин Ц

Придонесува за ослободување на енергија за време на метаболизмот и ги штити клетките од оксидативен стрес.

Хром

Ја има главната улога во метаболизмот на микронутриенти и помага во регулирање на гликозата во крвта.

Препорачана дневна доза: 

1 капсула

 

Начин на употреба:

1 капсула 30 минути пред оброк со чаша вода.

 

Предупредувања:

Ако сте преосетливи или алергични на која било од состојките во производот или користите лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за бремени жени и доилки. Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Важна е разновидна и урамнотежена диета и здрав начин на живот. Чување: Да се чува на темно и суво место на температура под 25° C.

 

Состојки:

ACTIGAR® DC60 [Гарсинија (Garcinia cambogia (Gaertn.) Desr.) овошје екстракт со 60% хидроксицитрична киселина], капсула школка (структура): хипромелоза, L-аскорбинска киселина (витамин Ц), средство за стврднување: гума од багрем, никотинамид (ниацин), средство против стврднување: магнезиумови соли на масни киселини, хром пиколинат (хром).