-25%

Pure Me Tea

599 ден 449 ден

20 ќесички – за 20 дневна употреба

Чај со специјална мешавина од билки што го ресетира телото и го чисти од токсини.

221 in stock

Compare

Опис

ИСЧИСТЕТЕ ГО ТЕЛОТО ОД ГЛАВА ДО ПЕТИ!

Специјална мешавина од чај што го ресетира вашето тело и го чисти од токсини.

✅По само 20 дена ќе се чувствувате препородено

✅Дајте му на вашето тело супер сила да работи со полна пареа

✅Елиминирајте ги последиците од нездравиот начин на живот

✅Врз основа на холистичката детоксификација и концептот на слабеење – концептот на чистење на отпадните материи од телото

✅Одличен вкус

КАКО ДЕЛУВА?

За да се чувствувате најдобро во вашата кожа, вашето тело треба да биде во рамнотежа. А основата на секоја рамнотежа на телото е правилен внес и излез – преведен на јазикот на вашето тело, тоа значи дека треба да се грижите за правилна исхрана и оптимално чистење на телото од лошите производи.

20-дневно детокс искуство, чувствувај се прочистено и одлично

Чајот TummyTox Pure Me Tea ви овозможува 20-дневно искуство со детоксификација базирано на милениумско познавање на лековити растенија кои имаат ефект на чистење на нашите главни органи за излачување на отпадните материи – црниот дроб, бубрезите и органите за варење.

Ако добро се грижите за вашето тело и го исчистите од штетни и отпадни материи што се акумулираат во него, ќе се чувствувате многу подобро, а покрај тоа ќе ќе изгубите и неколку килограми.


Подготовка: Никогаш не користете врела вода за чајот Tummy Tox! Истурете свежа топла вода (70-80 ° C) во чашата и оставете го 10-15 минути пред употреба. Препорачуваме за секоја чаша да употребите една кесичка чај.
Складирање: Да се чува на суво место на собна температура.
Состојки: Млечен трн, лисја од зелен чај, корен од Бурдок, корен од глуварче