5 трикови до совршена бикини фигура во последен момент!

Одбројувањето до летото официјално започна! Како течат твоите подготовки за бикини сезоната? Дали го ставивте целиот стрес во фиока (барем до следната година)? Или мислите дека ќе го изгубите умот додека очајнички барате совети на интернет во последен момент како да се ослободите од вишокот килограми и непријатниот целулит? Ако спаѓате во оваа втора категорија, нема потреба да се грижите, бидејќи не сте сами!


Денес може да биде вашиот среќен ден, бидејќи ви ги пренесуваме 5-те најдобри трикови кои ќе ви помогнат во последен момент да стигнете до совршената бикини фигура и конечно да го обликувате телото, со кое ќе се гордеете!


Иако останува малку време и се наближува бикини сезоната, експертите се согласуваат: бескорисно е да се откажете од сите радости на животот и да следите строга диета која предизвикува само јо-јо ефект, наместо тоа многу е важно да направите мали промени во секојдневието. Еве 5 одлични и  едноставни совети за совршена бикини фигура.

1. Акцент на детоксикација на телото

Детоксикацијата не е само одговорна за отстранување на токсините од телото, всушност таа игра и важна улога доколку сакате да изгубите тежина. Ефикасната детоксикација може да го забрза метаболизмот и да го подобри варењето, а со тоа да го поттикне телото да согорува калории, а меѓу другото и да ја намали појавата на целулит. 


Совет: За лесна детоксикација, започнете со билни чаеви, кои прочистуваат или консумирајте дренажни пијалоци во вашата утринска рутина.

  • -50%

    My Skinny Tea 2+1 Гратис

    2,397 ден 1,198 ден Додади во кошничка

2. Готово е со строгите диети, јадете балансирано!

Имајте на ум дека диетата во последен момент пред да заминете на годишен одмор никогаш не доведува до посакуваните резултати. За да се справите со вишокот килограми и да добиете рамен стомак, доволно е да вклучите во вашата исхрана зеленчук и храна богата со протеини, малку масти и со значителна содржина на растителни влакна. Секако, во согласност со тоа, потребно е да се исфрлат газираните пијалоци и шеќерот. 

 

Совет: Ако имате проблем да се откажете од слатки или чипс, обидете се со диетата 80/20. Тоа е всушност повеќе од диета, тоа е начин на живот. Вклучува конзумирање на 80% здрава храна и 20% храна по ваш избор – што и да посакате, само не претерувајте со количината.

  • -37%

    Слим Пакет

    2,697 ден 1,699 ден Read more

3. Одвојте време за вежбање

За жал, поради бурниот начин на живот што го водиме, не е секогаш лесно да се најде време за спортување. Решение? Започнете да се занимавате со физичка активност со едноставно менување на вашите навики. Изберете скали наместо лифт, пешачење или возење велосипед наместо јавен превоз или автомобили итн., но она што е суштинско е тоа да го правите што почесто. Секојдневното движење е многу важно за обликување на рамниот стомак и цврстиот грб за кои отсекогаш сте сонувале. 

 

Совет: Обидете се да вежбате секојдневно, дури и за само 15-20 минути, на пример, земете јаже за скокање, а потоа изберете вежби за делот од телото каде што најмногу се таложат маснотиите.

4. Ослободете се од целулитот засекогаш

Дали веќе ви е преку глава од нанесување на силни антицелулитни креми кои не носат видливи резултати? За да се отстрани целулитот, потребен е пристап од 360 степени, со чиста исхрана без масти и шеќери и консумација на специфични додатоци во исхраната кои ја отстрануваат причината одвнатре

 

Совет: Клиничките студии потврдуваат – употребата на производи за детоксикација, како што се билен чај или дренажни пијалоци и капсули за согорување маснотии, може да помогнат во отстранувањето на мастите и токсините и во намалувањето на целулитот.

5. Изберете комплетно и природно решение за брзи и трајни резултати!

За да добиете совршена фигура и без да чувствувате срам кога сте во костим за капење, покрај тоа што е важно да се придржувате до правилна и урамнотежена исхрана и да се занимавате со здрава физичка активност, исто така многу е важно да ги изберете вистинските сојузници кои ќе ве придружуваат на вашиот пат за слабеење.  

 

Затоа, создадовме пакет со најпродавани производи кои ќе ви помогнат да се подготвите за лето за само 30 дена!  

 

Пакет мисија: 30-дневен пакет за тенко тело содржи 3-IN-1 Draining Drink, My Skinny Tea билен чај за реактивирање на метаболизмот и Slim Tummy Caps за согорување на маснотии во стомакот. Сите овие производи работат во совршена синергија за да го забрзаат согорувањето на мастите, да го отстранат вишокот вода и да го задржат апетитот под контролa